• Kasım 8, 2022

Termo Teknik ürünleri ile sıcak ve tasarruflu bir kış geçirin

Termo Teknik ürünleri ile sıcak ve tasarruflu bir kış geçirin

Türkiye ve Avrupa’nın en büyük ısı sistemleri tedarikçileri arasında bulunan Termo Teknik’in yüksek kaliteli ürünleri kullanıcılara tasarruflu, verimli, sorunsuz ısınma olanakları sunuyor.

Soğuk kış aylarına girilirken hesaplı ve verimli ısınma bir kez daha gündemde.  Çorlu’da kurulu bulunan dünyanın en büyük panel radyatör fabrikasında, ileri teknoloji ve çelik sac kullanarak üretim yapan Termo Teknik, aynı zamanda  İngiltere’den ödüllü, doğaya saygılı, tasarruflu, yüksek verimli Premix yoğuşmalı kombi LOGIC ve EVOMAX 2 kazan serisini de Türk tüketicisine sunuyor. SRG’nin(Stelrad Radiators Group)  Türkiye iştiraki olarak faaliyet gösteren Termo Teknik, Türkiye’nin ve Avrupa’nın en büyük ısı sistemleri tedarikçileri arasında bulunuyor

Ürünlerine tam destek sunan Termo Teknik, Türkiye’nin tamamında, 180 yetkili servis ağı, 200’ün üzerinde bayi ve 500’ün üzerinde satış noktası ile tüketiciye ulaşıyor.

Termo Teknik’in Türk tüketicisine sunduğu, beğenilerek kullanılan, yüksek verimliliğe sahip ürünler şu şekilde sıralanıyor:

SİLÜET SERİSİ

Termo Teknik’in Çorlu’da bulunan, yıllık üretim kapasitesi 5,2 milyon adet olan fabrikasında, gelişmiş altyapı ve çelik sac kullanılarak robotik hatlarda, yüksek basınca dayanıklı olarak üretilen Silüet Serisi radyatörler, tasarımı ile kullanıcıların ince zevkine; sağlamlığı, yüksek ısıl verimliliği, 15 yıl garantisi ile de bütçesine hitap ediyor. Radyatörler, farklı dekorasyon tarzlarına sahip modellerle bir yandan mekanları ısıtırken, bir yandan da mekanların şıklığına katkı sunuyor. Yaşadığı ortama renk ve estetik katmak isteyenlerin önde gelen tercihi olan  Silüet Serisi’nin,  Minima, Style, Vertica ve Latida modelleri bulunuyor.

İç piyasaya sunulmanın yanı sıra, başta İngiltere olmak üzere Avrupa’nın tamamına ve aralarında ABD, Çin, Kanada, Rusya’nın da bulunduğu farklı kıtalardaki 50’yi aşkın ülkeye  ihraç edilen Silüet Serisi,  panel radyatörlerde alışılmış beyaz rengin yanında zevkli ve modern görünümlü bir alternatif olarak antrasit rengi de sunuyor.

Uluslararası standartlara uygun olarak üretilen, yüksek ısıl verimlilik sağlayan Termolux Klasik radyatörler ise sağlamlık, yüksek verimlilik ve kolay monte edilebilme özellikleri ile öne çıkıyor. Termolux radyatörlerin 10 yıl garanti süresi bulunuyor.

Banyo ve mutfak gibi kısıtlı mekanlara uyumlu olarak üretilen Termoline Havlupanlar ise nemli ortamlarda uzun süre kullanılabilecek kalınlığı artırılmış boyaya sahip bulunuyor. Farklı mekanlara ve dekorasyon anlayışlarına uygun olarak üretilen havlupanlar Termo Teknik panel radyatör serilerinin tamamlayıcı bir parçası olarak dikkat çekiyor.

LOGIC KOMBİ

İngiltere’de Kraliçe Ödüllü (Quenn’s Award) tesislerde 110 yılı aşan tecrübe ile üretilen, Termo Teknik tarafından Türk tüketicisine sunulan  LOGIC Premix Yoğuşmalı kombiler yüzde 98,7’ye varan yüksek mevsimsel verimlilik sağlıyor.

Türkiye ile  2011 yılında tanıştırılan, aynı anda mutfak ve banyoda iki muslukta sıcak su sağlama kapasitesi, sessiz çalışma, çevreye saygı, hermetik baca gibi özellikleri nedeniyle 11 yıldır sevilerek kullanılan, LOGIC Premix Yoğuşmalı Kombiler, ErP (Energy Related Products- Enerji İlişkili Ürünler) yönetmeliğine uygun olarak üretiliyor.

LOGIC Premix Yoğuşmalı kombilerin c26/35 ve LOGIC c31/35 modelleri bulunuyor.  26/35,26 kW ısıtma, 35 kW sıcak su kapasitesi; 31/35 ise 31 kW ısıtma, 35 kW sıcak su kapasitesi anlamına geliyor. LOGIC Kombiler, üstün özellikleri ile uzun yıllar arıza yapmadan verimli çalışıyor.

 Termo Teknik, 31 Aralık 2022 tarihine kadar LOGIC Premix Yoğuşmalı kombilerinin ilk çalıştırmasını yaptıranlara 3 yıl artı garanti hediye ediyor. Böylece toplam  garanti süresi 5 yıla uzuyor.

 EVOMAX 2

Tasarımı ve Ar-Ge’si İngiltere’de gerçekleştirilen, satış ve servis desteği Termo Teknik tarafından  sağlanan “En iyi daha iyi oldu” mottosu ile 2021 yılı Ocak ayında   kullanıcının beğenisine sunulan EVOMAX 2 premix duvar tipi yoğuşmalı kazanlar  maksimum verimlilik  ve enerji tasarrufu sağlıyor.

İngiltere merkezli “Yenilik, mükemmellik ve başarıya destek ödülü HVR Awards”a sahip bulunan, merkezi ısıtma sistemlerinde kurulum, bakım ve kullanım kolaylığı açısından çok önemli avantajlar sağlayan ve kısa zamanda beğeni toplayan EVOMAX 2 duvar tipi yoğuşmalı kazanların yüzde 97.2’ye varan yüksek mevsimsel verimliliği bulunuyor.

Farklı ısıtma sistemi taleplerine yanıt oluşturan 42, 65, 90, 105, 125 ve 160 kW kapasite değerlerine sahip olan kazanlar ve  ihtiyaç fazlası çalışmanın önüne geçen  1/5 modülasyon oranı ile enerjinin verimli şekilde  kullanılması mümkün oluyor.

Sadece  kat istasyonu,  radyatör ve  boylerin olduğu sistemlerde ek kontrol paneline ihtiyaç duymadan, master kazan üzerinden 16 adet kazana kadar (Toplam 2560 kW = 2.200.000 kcal/h) kaskad bağlantı sağlayan EVOMAX 2’ ler, kullanıcıları ek kontrol paneli ve panolama maliyetinden kurtarıyor. İhtiyaç halinde Evomiks karışım vanası kumanda paneli ile de 2 adet karışım vanası kumandası sağlanabiliyor.  Sistemde havuz ısıtması, güneş enerjisi ile uyumlu çalışma,  klima santrali, nem alma santrali, gibi bölümler olduğunda ise bu kez kaskad kontrol paneli (Siemens ) kullanılarak 15 adete kadar kazanın (Toplam 2400 kW = 2.000.000 kcal/h) kontrolü mümkün oluyor.

Dahili atık gaz geri akım güvenlik klapesi, en düşük atık gaz seviyesi olan NOx  Class 6’ya sahip olma, sessiz çalışma, az yer kaplama, temiz ve şık görünüm  gibi  özelliklere sahip  EVOMAX 2’lerin,  3 yıl garantisi bulunuyor.

Diğer Haberler

Termo Teknik, Yatırımları ile Kullanıcılara Yeni ve Zengin Seçenekler Sunuyor

Termo Teknik, Yatırımları ile Kullanıcılara Yeni ve Zengin Seçenekler Sunuyor

Çorlu’da bulunan dünyanın en büyük panel radyatör fabrikasına sürekli yatırım yapan Termo Teknik, 2023 yılında kurumsal…
Termo Teknik, Bayi ve Yetkili Servis Ağını Genişletmeye Devam Ediyor

Termo Teknik, Bayi ve Yetkili Servis Ağını Genişletmeye Devam Ediyor

Termo Teknik, kesintisiz tedarik olanaklarını arttırmak amacıyla Çorlu’da bulunan panel radyatör fabrikasında yatırımlara, son kullanıcı ve…
Termo Teknik’ten Talebe Göre Renkli Panel Radyatör Üretimi

Termo Teknik’ten Talebe Göre Renkli Panel Radyatör Üretimi

Termo Teknik’in Çorlu’da bulunan fabrikasında 2023 yılında devreye alınan yeni toz boya hattı ile kurumsal müşterilerin…