• Mayıs 8, 2023

AFS Boru 2023’te de Yatırıma Devam Ediyor

AFS Boru 2023’te de Yatırıma Devam Ediyor

İklimlendirme sektöründe geniş ürün yelpazesiyle hizmet veren ve her yıl olduğu gibi bu yıl da 2021-2022 yılları içerisinde “En Çok Esnek Hava Kanalı İhracatı Yapan Firma” ödülünü kimseye kaptırmayan AFS, aralıksız yatırımlarına devam ediyor.

 

Sektörün öncü markalarından AFS, Ankara merkez fabrikasından gerçekleştirdiği üretimle 100’e yakın ülkeye ürünlerini ulaştırırken, sürdürülebilir bir gelecek için insan ve çevre odaklı çalışma anlayışı çerçevesinde fabrika çatısına kurdurduğu 989 panelden oluşan güneş enerji santrali ile gelecek nesillere daha yaşanabilir bir doğa bırakma hedefiyle kendi elektriğini üretmeye başlamıştı.  Şirket, daha büyük coğrafyayı ürünleriyle buluşturabilmek ve daha iyi çözümler sunabilmek için büyük bir yatırım yaparak Ankara’da Organize Sanayi Bölgesi’nde 2. fabrikasını tamamlayarak açılış için gün saymaya başladı. İnsan ve çevre odaklı çalışma anlayışını bu yapıda da uygulayan AFS, fabrika çatısına 1548 panelden oluşan güneş enerji santrali kurdurarak ihtiyacı olan elektriğe yenilenebilir enerji ile ulaşacak. Söz konusu sistem 620 kWp/500 kWe kurulu toplam güce sahip.

İş süreçlerinin tamamında sürdürülebilir geleceği inşa etme politikalarını sürdüren AFS Genel Müdür Yardımcısı Ahmet POYRAZ, yenilenebilir enerji kaynaklarının önemine dikkat çekerek:  “AFS olarak hedefimizin kendi enerjimizi üretebilmek ve yenilenebilir enerji kaynaklarıyla enerji üretiminde sürdürülebilirliği arttırmak olduğunu daha önce belirtmiştim. Bundan ödün vermeksizin hem kapasitemizi hem de ürün çeşitliliğimizi artıracak yatırım planları çerçevesinde büyümeye devam ediyoruz. Pazar payımızı artırmayı ve alternatif pazarlar geliştirmeyi hedefliyoruz. Ayrıca karbon ayak izimizi azaltmaya yönelik proje ve yatırımlarımız 2023’te de devam edecek.” dedi.

Diğer Haberler

AFS Karbon Ayak İzi Raporu Yayında

AFS Karbon Ayak İzi Raporu Yayında

AFS İklimlendirme sektöründe bir ilki gerçekleştirerek iklim değişikliği ile mücadele kapsamında karbon ayak izini azaltmaya yönelik…