• Ağustos 11, 2023

Aqara, Bilkom Güvencesi ile Türkiye’de

Aqara, Bilkom Güvencesi ile Türkiye’de

Türkiye’nin lider teknoloji distribütörü Bilkom, akıllı ev sistemleri sektörünün önde gelen oyuncularından Aqara ile işbirliğini duyurdu. Aqara’nın hayatı kolaylaştıran akıllı ev ürünleri artık Bilkom güvencesiyle tüketicilere ulaşacak.

 

En iyi teknolojiyi en ulaşılabilir fiyatlarla tüketicilerle buluşturma vizyonuyla teknoloji alanında dünyanın önde gelen markalarını Türkiye’ye getiren Bilkom, akıllı ev sistemleri alanındaki yeni iş birliğiyle portföyünü genişletiyor. Aqara’nın son teknolojiye sahip, birçok insanın yaşam kalitesini artırma potansiyeline sahip yenilikçi ürünleri, Bilkom’un yaygın satış ağı aracılığıyla tüketicilerin erişimine sunulacak.

Herkes için iyi tasarlanmış, uzun ömürlü ve kullanımı kolay akıllı ev çözümleri sunan Aqara’nın geniş IoT portföyünde akıllı anahtarlar, prizler, kameralar ve görüntülü kapı zilleri, akıllı sensörler, termostatlar, perde ve panjur çözümleri, kapı kilitleri, evcil hayvan besleyicileri ve aydınlatma ürünleri yer alıyor. Şirketin şu anda dünya çapında 6 kıtada 7 milyondan fazla kullanıcısı bulunuyor.

Aqara ürünleri Amazon Alexa, Apple Home, Google Home ve daha fazlası dahil olmak üzere başlıca akıllı ev platformlarını destekliyor. Aynı zamanda yeni IoT bağlantı standardı Matter’in ilk savunucularından biri olan Aqara, akıllı ev teknolojisinin birlikte çalışabilirliğini ve basitliğini artırmak için endüstri ortaklarıyla iş birliği yapıyor.

 

“Liderliğimizi Akıllı Ev Ürünleri Kategorisine de Taşımak İstiyoruz”

Bilkom Genel Müdürü Fikret Ballıkaya, son dönemde yeni marka işbirlikleri ile portföylerini genişlettiklerini belirterek, “Büyüyen akıllı ev sistemleri sektöründe Aqara gibi öncü ve yenilikçi bir marka ile yer almaktan büyük heyecan duyuyoruz. Bilkom olarak en iyi marka ve teknolojileri tüketicilerle buluşturmayı, bu marka ve ürünleri ulaşılabilir kılmayı önemsiyoruz. Bilkom’un akıllı telefon, tablet ve akıllı saat kategorilerindeki pazar liderliğini yeni bir kategori ile sürdürmek istiyoruz. Türkiye’nin dijital yaşam koçu olarak akıllı ev odağımızın önemli bir parçası ve bu alandaki varlığımızı daha da geliştirmek istiyoruz” açıklamasında bulundu.

Aqara Kurucusu ve CEO’su Eugene You: “Yapay zekanın gelişimi ve akıllı ev cihazları ve sistemleri arasındaki benzeri görülmemiş birlikte çalışabilirlik, akıllı evin geleceğini şekillendiriyor. Kusursuz, güvenli ve sezgisel bir akıllı ev deneyimi öngörüyoruz ve Türkiye’deki tüketicilere en yeni akıllı ev deneyimini sunmak için Bilkom ile çalışmaktan heyecan duyuyoruz” dedi.

Aqara’nın yenilikçi akıllı ev ürünleri artık Bilkom’un yaygın satış ağındaki hem online hem fiziksel satış noktalarında satışta.

Diğer Haberler