• Temmuz 16, 2023

Avrupa’dan Birincilik Ödülü Alan Projenin Suyu da Ekomaxi Güvencesinde

Avrupa’dan Birincilik Ödülü Alan Projenin Suyu da Ekomaxi Güvencesinde

İngiltere’de başarılı gayrimenkul projelerinin belirlendiği International Property Awards’ın  Avrupa Gayrimenkul Ödülleri bölgesel yarışmasında ‘En İyi Kamu Hizmeti Mimarisi’ kategorisinde ödüle layık görülen “Darülaceze Sosyal Hizmet Şehri”  projesinin de su depolama sistemlerindeki tercihi Ekomaxi oldu.

 

Ekomaxi, ileri teknoloji GRP modüler su depolama sistemleri ile prestijli projelerin su depolama ihtiyaçlarına güvenli ve işlevsel çözümler sunmaya devam ediyor. İngiltere’de, başarılı gayrimenkul projelerinin belirlendiği International Property Awards’ın  Avrupa Gayrimenkul Ödülleri bölgesel yarışmasında ‘En İyi Kamu Hizmeti Mimarisi’ kategorisinde ödüle layık görülen “Darülaceze Sosyal Hizmet Şehri” projesinin de su depolama sistemlerindeki tercihi Ekomaxi oldu.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesinde, İstanbul Arnavutköy’de kurulacak Darülaceze Sosyal Hizmet Şehri’nin ana yükleniciliğini ise UNTD İnşaat üstleniyor.

150 bin metrekarelik bir alana kurulan ve 23 blok, 1068 yatak kapasiteli tesisten oluşan projenin Darülaceze sakinlerinin ve koruma altındaki çocukların her türlü ihtiyacının karşılanacağı bir sosyal hizmet şehri olması planlanıyor. Ayrıca proje kapsamında; bir köy kahvesi, restoran, 500 kişilik cami ve aynı bahçe içerisinde kilise ile havra da inşa ediliyor. Proje kapsamında inşa edilen yaşam alanlarının suyu, Ekomaxi’nin modüler GRP su depolama sistemleri ile depolanacak.

 

Suyu, doğal yapısını bozmadan depoluyor

Geleceğin mühendislik malzemesi olarak tanımlanan SMC’den (cam elyaf takviyeli güçlendirilmiş kompozit) üretilen Ekomaxi GRP su depoları, mukavemeti ve yüksek yalıtım katsayısı ile suyu, doğal yapısını bozmadan, güvenle muhafaza ediyor. Aşırı sıcak ve aşırı soğuklarda dış ortam şartlarından etkilenmeyen GRP Su Depoları, UV ışınlarına karşı yüksek koruma sağlayarak, su içerisinde; yosun, bakteri ve mantar oluşumunu önlüyor. Su, deponun minimum 50 yıllık kullanım ömrü boyunca güvenle muhafaza ediliyor.

GRP panel çözümleri ile su depolama sistemlerine; hızlı, pratik ve güvenli bir yaklaşım getiren Ekomaxi, 0C ila +50 0C sıcaklık aralığında depolanan suyun kalitesini ve sertlik derecesini koruyor. Ekomaxi, dünyada içme suyu kalitesinin ölçüm ve kontrol standartlarını belirleyen WRAS (Water Regulations Advisory Scheme) belgesiyle de suyu; kalitesini bozmadan, güvenle depoladığını tescilliyor.

 

Yüksek müşteri memnuniyeti sunuyor

Orta Doğu, Orta Asya ve Doğu Avrupa’nın en büyük GRP su deposu üretim tesisine sahip olan Ekomaxi; hızlı üretim ve pratik kurulum avantajı sunan kaliteli depolama sistemleri ile yüksek müşteri memnuniyeti sunmaya devam ediyor.

Diğer Haberler

Ekomaxi, katıldığı fuarlarla globaldeki güçlü büyümesini sürdürüyor

Ekomaxi, katıldığı fuarlarla globaldeki güçlü büyümesini sürdürüyor

Su depolama sektörünün öncü sanayi kuruluşlarından Ekomaxi, ihracat atağını fuarlarla desteklemeye devam ediyor. Fuarları, hedef pazarlardaki…
Deprem Konutlarının İçme Suyu ve Gri Suyu, Ekomaxi Güvencesinde!

Deprem Konutlarının İçme Suyu ve Gri Suyu, Ekomaxi Güvencesinde!

Su depolama sektörünün lider markası Ekomaxi, Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından 11 ilde inşa edilen deprem konutlarının…
Avrupa Konutları Yenimahalle’nin Suyu da Ekomaxi’ye Emanet!

Avrupa Konutları Yenimahalle’nin Suyu da Ekomaxi’ye Emanet!

Su depolama sektörünün öncü markası Ekomaxi, Avrupa Konutları Yenimahalle projesinin de çözüm ortağı oldu. Projenin; kullanım…