• Mart 16, 2023

Clivet ile Yüksek Verimli İklimlendirme Çözümleri

Clivet ile Yüksek Verimli İklimlendirme Çözümleri

Form Şirketler Grubu çatısı altında bulunan Form Endüstri Ürünleri’nin 13 yıldır Türkiye’deki temsilciliğini sürdürdüğü Clivet soğutma grupları; son teknoloji donanımları, işlevsel ve enerji verimli sistemleri ile yapıların farklı iklimlendirme ihtiyaçlarına en uygun çözümleri sağlıyor.

 

Clivet Soğutma Grupları ile Yüksek Verimliliğe Sahip İklimlendirme

 

Clivet 30 yılı aşkın deneyimiyle farklı ticari, endüstriyel ve konut uygulamalarına sunduğu çözümlerle yıl boyu yüksek enerji verimliliği sağlıyor. Clivet’in doğaya saygılı R32 soğutucu akışkanı kullanan inverter scroll soğutma grupları ve ısı pompaları 100 kW’a kadar; multiscroll soğutma grupları ve ısı pompaları ise 675 kW’a kadar kapasite aralığı sunuyor. Enerji tüketimi ve sera gazı emisyonu düşük olan soğutucu gazları kullanan inverter vidalı soğutma grupları ise 1,520 kW’a kadar kapasite aralığı ile tercih ediliyor.

 

Clivet Su Soğutmalı Isı Pompası ile 65°C sıcak su üretimi

 

500 kW’tan 1,500 kW’a kadar kapasite aralığıyla merkezi soğutma için ideal bir çözüm sunan Clivet su soğutmalı ısı pompası; +65 °C’ye kadar sıcak su üretimi sağlayabiliyor. Sadece soğutma/ısıtma ve heat pump seçeneklerine sahip inverter çift vidalı kompresörler ise taşmalı evaporatore kıyasla soğutucu şarjını yüzde 40 azaltıyor.

 

Clivet MultiFunction: Aynı Anda Bağımsız Soğutma ve Isıtma

 

Clivet Multifunction üniteler hava soğutmalı, su soğutmalı, scroll – vidalı –VFD kompresör seçenekleri ve 50 kW ile 1,000 kW arasında geniş kapasite aralığı ile tüketicilere birçok alternatif sunuyor.

 

Eurovent sertifikalı bu ürünler, aynı anda bağımsız olarak soğuk ve sıcak su üretebilme kabiliyetiyle ısıtma ve soğutma ihtiyacı bulunan farklı mekanların ihtiyaçlarının tek cihaz üzerinden karşılanmasına olanak tanıyor. Özellikle aynı anda ısıtma ve soğutmanın yani dört borulu sistemin ihtiyaç duyulduğu otel, iş merkezi uygulamaları ve endüstriyel uygulamalarda optimum çözüm sağlıyor.

 

MF Heat Pump sistemler, ısıtma çalışmasında klasik kazan sistemi ile ortalama yüzde 50 oranında enerji tasarrufu sağlıyor. Bununla birlikte alternatif yenilebilir kaynakların kullanılması ve düşük bakım maliyetleriyle kullanıcılara büyük avantajlar sunuyor.

Diğer Haberler

Form’dan hijyen sertifikalı iklimlendirme çözümleri

Form’dan hijyen sertifikalı iklimlendirme çözümleri

Form’un İzmir’deki üretim tesislerinde üretilen “Form Klima Santralleri”, TÜV SÜD Hijyen Sertifikası aldı. Bu sertifika ile…
Reges, a Luxury Collection Resort & Spa, Çeşme, ‘yine Form yine CLIVET’ dedi

Reges, a Luxury Collection Resort & Spa, Çeşme, ‘yine Form yine CLIVET’ dedi

Maksimum konfor ve maksimum enerji verimliliğini birleştiren CLIVET Deniz Kaynaklı Sudan Suya ısı pompaları, Çeşme’nin en…
Pamukkale Üniversite Hastanesi’nin iklimlendirme tercihi Clivet oldu

Pamukkale Üniversite Hastanesi’nin iklimlendirme tercihi Clivet oldu

Form Endüstri Ürünleri’nin 13 yıldır Türkiye’de temsilciliğini sürdürdüğü Clivet, farklı iklimlendirme ihtiyaçlarına en uygun çözümleri sunarken…