• Haziran 25, 2023

Daikin Türkiye, İş Ortaklarını Japonya’da Ağırladı

Daikin Türkiye, İş Ortaklarını Japonya’da Ağırladı

İş ortaklarıyla bağlarını güçlendirmenin önemine inanan Daikin Türkiye, 29 Mayıs-5 Haziran 2023 tarihleri arasında Özbekistan ve Türkiye’den 10 kişilik bir grubu Japonya’da ağırladı. Tokyo, Osaka ve Kyoto şehirlerini kapsayan gezide, tarihi öneme sahip yapıları gezen konuklar, yerel lezzetleri de deneme fırsatı buldu. Gezinin en önemli bölümlerini ise Osaka’da bulunan Daikin Rinkai Fabrikası ve yine Osaka’da bulunan Daikin Teknoloji ve İnovasyon Merkezi (TIC-Daikin Technology and Innovation Center) ziyaretleri oluşturdu. Buradaki çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi alan konuklar üstün Daikin teknolojisini yerinde görme şansını yakalamış oldu.

 

Yüksek teknolojiye sahip çevreci ürünleriyle iklimlendirme sektörüne öncülük eden Daikin, iş ortaklarıyla bağlarını güçlendirmek, bilgi-görgü alışverişinde bulunmak ve Japon kültürünü tanıtmak üzere Türkiye ve Özbekistan’daki iş ortaklarını Japonya’da ağırladı. 29 Mayıs-5 Haziran 2023 tarihleri arasında 10 kişilik bir grubun katıldığı gezinin ilk durağı Tokyo oldu. Tokyo’nun en eski tapınağı olan Asakusa-Sensoji ve tapınağın ana kapısına bağlanan Nakamise Alışveriş Caddesi’ni gezen misafirler; Akihabara Alışveriş bölgesi, İmparatorluk Sarayı, Plaza Ginza gibi görülmesi gereken yerleri de ziyaret etti.

 

FABRİKA VE İNOVASYON MERKEZİ ZİYARETİ

Daikin’in Japonya’daki merkezinin yer aldığı Osaka kentini de ziyaret eden misafirler, tarihi 16’ncı yüzyıla kadar giden ve Japonya’nın birleşmesinin en büyük simgesi olan Osaka Kalesi’nin yanı sıra yerel alışveriş noktalarını da gezme imkanı buldu. Osaka’da bulunan Daikin Rinkai Fabrikası ve Daikin Teknoloji ve İnovasyon Merkezi (TIC-Daikin Technology and Innovation Center) ziyaretleri ise bu gezinin en çarpıcı kısmını oluşturdu. Misafirler, yapılan tur ile üretim süreçleri hakkında bilgiler edinirken, üstün Daikin teknolojisinin merkezinde olmanın keyfini çıkardı.

 

DÜNYANIN EN GÜZEL KENTİ

Gezinin bir diğer durağı ise Japonya’nın bin yıllık başkenti olarak adlandırılan ve dünyanın en güzel şehri unvanını almış Kyoto oldu. Burada Kinkakuji Tapınağı ve Kiyomizu Tapınağı’nı gezen misafirler; rengarenk kimonolar giyen geyşaların, Japon restoranlarının, sokakları aydınlatan fenerlerle müthiş bir ambiyansın oluştuğu Gion Bölgesi’ni de ziyaret etti.

Tarihi yerlerle, yerel lezzetlerle, gündelik hayatın akıp gittiği caddelerle iç içe bir hafta geçiren misafirler, Japon kültürünü yakından tanımanın keyfiyle ziyaretlerini sonlandırdı.

Diğer Haberler

Daikin Türkiye 2023 Mali Yılını 350 Milyon Euro İhracatla Kapattı

Daikin Türkiye 2023 Mali Yılını 350 Milyon Euro İhracatla Kapattı

İklimlendirme sektöründe dünyada 100’üncü yılını kutlayan Daikin, çevreci ve yenilikçi ürünleriyle Türkiye pazarındaki gücünü her geçen…
Daikin Üç Hava Temizleme Filtreli Yeni Kliması Zeta Shira Plus İle ‘Doğru Hava’nın Tadını Çıkarmaya Davet Ediyor

Daikin Üç Hava Temizleme Filtreli Yeni Kliması Zeta Shira Plus İle ‘Doğru Hava’nın Tadını Çıkarmaya Davet…

100 yıllık geçmişe sahip iklimlendirme sektörünün öncü markası Daikin, üstün teknolojik özelliklerle donatılmış yeni kliması Zeta…
Daikin Kalitesi İşbirliğini de Beraberinde Getirdi

Daikin Kalitesi İşbirliğini de Beraberinde Getirdi

100 yıllık geçmişe sahip, iklimlendirme sektörünün yenilikçi ve çevreci şirketi Daikin, Türkiye’nin her yerinde projelerde yer…