• Şubat 21, 2024

Daikin Türkiye Ödüllere Doymuyor

Daikin Türkiye Ödüllere Doymuyor

ŞİKAYETVAR A.C.E Awards’da Diamond Ödülü Daikin Türkiye Kazandı

Müşteri deneyimini en iyi yaşatan markaların ödüllendirildiği “Şikayetvar A.C.E. Awards” kombi kategorisinde bu yılın birincisi Daikin Türkiye olarak Diamond ödülün sahibi oldu. 19 Şubat’ta Mandarin Oriental Bosphorus’ta 9’uncusu gerçekleştirilen ödül töreninde, müşteri deneyimini en iyi yaşatan 118 markaya ödülleri verildi. Şikayetvar tarafından yıllık 1.5 milyonun üzerinde müşteri memnuniyeti anketi baz alınarak oluşturulan “Müşteri Deneyim Endeksi” ile belirlenen kazanan markalar; Diamond, Gold ve Silver olmak üzere ödüllerini aldı. Kombi kategorisinde Diamond ödülüne layık görülen Daikin, bu ödüle ilk kez sahip oldu ve tüketici nezdinde alınan ödüllerine bir yenisini daha ekledi.

 

İklimlendirme sektörünün öncü markası Daikin, bugüne kadar aldığı ödüllere bir yenisini ekleyerek, başarısını perçinledi. Müşteri deneyimini en iyi yaşatan markaların ödüllendirildiği “Şikayetvar A.C.E. Awards”ın bu yılki anketinde kombi kategorisinin birincisi olan Daikin, ‘Diamond’ ödülün sahibi oldu. Bu yıl 9’uncusu gerçekleştirilen A.C.E Awards’ta, müşteri deneyimini en iyi yaşatan 118 markaya ödülleri verildi. Şikayetvar tarafından yıllık 1.5 milyonun üzerinde müşteri memnuniyeti anketi baz alınarak oluşturulan “Müşteri Deneyimi Endeksi” ile belirlenen kazanan markalar; Diamond, Gold ve Silver olmak üzere ödüllerine kavuştu. Ödüller, 19 Şubat 2024 tarihinde Mandarin Oriental Bosphorus Otel’de iş dünyasından üst düzey yöneticilerin de katıldığı bir törenle sahiplerine takdim edildi. Kombi kategorisinde Diamond ödülüne layık görülen Daikin Türkiye, bu ödüle ilk kez sahip olarak tüketici nezdindeki ödüllerine bir yenisini daha ekledi.

 

ÖDÜL MEKANİZMASI NASIL ÇALIŞIYOR?

Şikayetvar tarafından müşterilere yönelik her yıl 1,5 milyonu  aşkın anket gerçekleştiriliyor. Gerçek tüketicilerle yapılan anketler sonucu “Müşteri Deneyimi Endeksi” oluşturuluyor. Ödül sahipleri de bu endekse göre yapılan hesaplamalar sonucunda belirleniyor.

Endekste temel parametreler olarak pazar payına oranla şikâyet payı, memnuniyet düzeyi ve marka sadakati kullanılıyor.

 

“DAIKIN DAİMA MÜŞTERİNİN YANINDA”

“Şikayetvar A.C.E. Awards”ın kombi kategorisinde bu yıl birinci olarak Diamond ödüle layık görülen Daikin’in almış olduğu diğer ödüllerin yanına müşteri dönüşleriyle belirlenen bu önemli ödülü de koymanın haklı gururu içinde olduklarını belirten Daikin Türkiye İş Geliştirme ve Müşteri Deneyimi Departman Müdürü Fatih TUNA, şunları söyledi: “Daikin Türkiye olarak şimdiye kadar müşteri değerlendirmesiyle layık görüldüğümüz birçok ödül oldu. Şimdi bir ödüle daha layık görüldük ve Şikayetvar A.C.E Awards’ta kombi kategorisinde birincilik ödülüne sahip olduk. Bu ödülün alınmasında markamızın toplam şikayet oranı, sağlanan çözüm sonrası müşterilerimizin memnuniyet oranı ve şikayet sonrası markayı tekrar tercih etme veya başkalarına tavsiye etme gibi unsurlar bizim başarımızın ölçütünü oluşturdu. Herhangi bir nedenle şikayeti oluşan müşterimiz ile öncelikle hızlı ve rahatlatıcı bir iletişim kurmayı önemsiyoruz. Müşterimizin şikayetinin dikkate alındığından, değerlendirildiğinden ve kısa sürede çözüm üretileceğinden emin olmasını sağlıyoruz. Şikayet yönetiminde müşterimizi merkeze aldığımız, onlarla empati kurduğumuz ve sonunda memnuniyeti sağladığımız bir yaklaşım içindeyiz. Şikayetlere bir anlamda fırsat gözüyle bakıyoruz; çünkü şikayetler bizim düzeltici aksiyonlar almamıza olanak sağlıyor. Markamız Daikin’i öncü kılan yönlerden biri de bu yaklaşımdaki başarımızdır.”

Diğer Haberler

Daikin Türkiye 8 Bölgede Gerçekleştirdiği Servis Toplantılarıyla Yeni Döneme Hazırlanıyor

Daikin Türkiye 8 Bölgede Gerçekleştirdiği Servis Toplantılarıyla Yeni Döneme Hazırlanıyor

Kuruluşunun 100’ncü yılını kutlayan Daikin, yeni mali yılı öncesi Türkiye geneline yayılmış servis temsilcileriyle 8 bölgede…
Türkiye’de Hava Kirliliği Alarm Veriyor

Türkiye’de Hava Kirliliği Alarm Veriyor

Her yıl binlerce kişinin ölümüne ve hastalanmasına neden olan hava kirliliği konusundaki son araştırma, Türkiye ile…
Daikin, Ar-Ge ve İnovasyon Çalışmalarıyla Küresel “En İyi 100” Sıralamalarına Girdi

Daikin, Ar-Ge ve İnovasyon Çalışmalarıyla Küresel “En İyi 100” Sıralamalarına Girdi

Daikin Industries,Ltd. iki farklı kuruluşun küresel en iyi 100 inovasyon sıralamasında yer alarak büyük bir başarıya…