• Mayıs 31, 2024

Daikin Üç Hava Temizleme Filtreli Yeni Kliması Zeta Shira Plus İle ‘Doğru Hava’nın Tadını Çıkarmaya Davet Ediyor

Daikin Üç Hava Temizleme Filtreli Yeni Kliması Zeta Shira Plus İle ‘Doğru Hava’nın Tadını Çıkarmaya Davet Ediyor

100 yıllık geçmişe sahip iklimlendirme sektörünün öncü markası Daikin, üstün teknolojik özelliklerle donatılmış yeni kliması Zeta Shira Plus ile fark yaratıyor. Yaz-kış konfor ve tasarrufu bir arada sunan Zeta Shira Plus; sınıfının en verimli duvar tipi split klimalarından biri olarak gösteriliyor. Hem soğutmada hem ısıtmada A+++’a varan sezonsal verimlilik değerine sahip olan cihaz; üç tane hava temizleme filtresi ile de iç ortam hava kalitesini artırıyor. Daikin’e özel teknoloji olan “Daikin Eye” tasarıma yenilik katarak ürünün hangi modda çalıştığını kolayca gösteriyor. İç ortam hava kalitesinin en ideal seviyede olmasını sağlayan Zeta Shira Plus, ‘doğru hava’yı yeniden yorumluyor.

 

Çevre dostu ve yenilikçi ürünleriyle iklimlendirme sektörüne yön veren 100 yıllık geçmişe sahip Daikin, enerji tasarrufu ve konforu en üst düzeye taşıyan yeni kliması Zeta Shira Plus ile iç ortam havasını yeniden şekillendiriyor. Dört mevsim konfor ve tasarrufu bir arada sunan Zeta Shira Plus; sınıfının en verimli duvar tipi split klimalarından biri olarak kabul görüyor. Hem ısıtmada hem soğutmada A+++’a varan sezonsal verimlilik değerine sahip olan çevreci R32 soğutucu akışkan gazına sahip cihaz, A+++ enerji verimliliği başlangıç değeri 8,5 iken, sezonsal enerji verimliliğini 9,47’ye varan seviyelere çıkartabiliyor; böylece kullanıcılar yüksek verimliliğe sahip bir klima ile elektrik faturaları için endişelenmeden konforlu bir iklimlendirmeye sahip olabiliyor.

Dünyada, buzdolabı çalışırken ses seviyesi 40 desibel olarak kabul edilir. Daikin Zeta Shira Plus ise 19 desibel seviyelerine kadar düşen sessizliği ile sektörde en ilgi çeken ürünlerden biridir. Zeta Shira Plus, ürettiği yüksek hızlı elektronlarla ortamda sirküle olan havanın içindeki zararlı partikülleri ayrıştırarak havayı temizleyen ‘Flash Streamer’ teknolojisi ve ürünün hangi modda çalıştığını kolay bir şekilde göstererek işlevselliğini artıran ‘Daikin Eye’ gibi patentli Daikin teknolojileriyle donatılmış durumda.

Yeni Zeta Shira Plus; uzaktan kontrol çözümleri ile de fark yaratıyor. Android ve Apple cihazlar için mevcut olan Onecta uygulama ile akıllı telefon veya tablet üzerinden kontrol edilebiliyor ve kullanıcılar eve varmadan konforu istedikleri gibi ayarlayabiliyor.

Üç Hava Temizleme Filtresi ile Hava Kalitesi Artırılıyor

Daikin Zeta Shira Plus, sahip olduğu 3 adet hava temizleme filtresi ile fark yaratıyor. Yeni klimada geliştirilmiş daha ince ağ yapılı hava filtresinin yanı sıra iç ortam hava kalitesini üst düzeye taşıyan ‘Titanyum Apatit Hava Temizleme Filtresi’ ve ‘Gümüş Alerjen Giderici Filtresi’ de bulunuyor. Titanyum Apatit Hava Temizleme Filtresi, havadaki toz partikülleri ve alerjenler gibi zararlı partikülleri yakalıyor, tütün ve evcil hayvanların kokularını gideriyor. Gümüş Alerjen Giderici Filtresi ise polen gibi alerjenleri yakalayarak düzenli bir şekilde havanın temizlenmesini sağlıyor. Yeni ürün iç ortam hava kalitesine önem veren, ‘doğru hava’yı solumak isteyen tüketicilerin bu ihtiyaçlarına en iyi şekilde yanıt veriyor.

Hareket Algılama Sensörü İle Artık Üzerinize Üflemeyen Teknoloji Yarattı

Klimada bulunan ‘2 Kademeli Hareket Algılama Sensörü’, ortamdaki hava akışını kişiye değil, başka bir alana yönlendiriyor. Böylece klimanın ortamdakilerin üzerine üfleme sorunu yaşanmıyor. Eğer ortamda kimse yoksa sensör bunu tespit ediyor ve klima otomatik olarak daha verimli bir ayar noktasına geçiyor.

Konforu artıran bir unsur olarak öne çıkan ikili kanat yapısı ise Zeta Shira Plus’ı öne çıkaran özelliklerden. Daha iyi bir hava akımı sağlamak ve havayı ortamdaki en uzak mesafeye kadar ulaştırabilmesi için tasarlanan ikili kanat yapısı sayesinde ortamın tümünde homojen bir sıcaklık dağılımı sağlanıyor.

3 boyutlu (3D) hava akımı özelliği ile, iç ünite flapleri otomatik olarak aşağı – yukarı veya sağa – sola hareket edebiliyor veya istenen konumda sabitlenebiliyor. Böylece havanın homojen bir şekilde dağılımı sağlanıyor ve büyük alanlarda en uzak köşelere bile sıcak veya serin hava akışı ulaşabiliyor.

Daikin’e Özel “Daikin Eye” İle Kullanım Ve Tasarım Şıklığı

Daikin markalı ürünlerde bir imza haline gelen “Daikin Eye”, iç ünite tasarımına yenilik kazandıran bir özellik. Klimanın hangi modda çalıştığını gösteren Daikin Eye, yalnızca tasarım olarak değil, işlevsellik anlamında da cihaza değer katıyor. Kullanıcının cihazın çalışmasını takip ettiği, cihazla etkileşim sağladığı bu fonksiyon ile soğutma modu mavi, ısıtma modu kırmızı, sadece fan modu beyaz, nem alma modu yeşil, zamanlayıcı operasyonu turuncu renklerle gösteriliyor.

Şık tasarımı ile bulunduğu her ortamın estetik yapısına uyum sağlayan Zeta Shira Plus, verimlilik, kaliteli iç ortam havası ve işlevselliği bir arada arayanlar için öne çıkıyor.

Diğer Haberler

Daikin Türkiye 2023 Mali Yılını 350 Milyon Euro İhracatla Kapattı

Daikin Türkiye 2023 Mali Yılını 350 Milyon Euro İhracatla Kapattı

İklimlendirme sektöründe dünyada 100’üncü yılını kutlayan Daikin, çevreci ve yenilikçi ürünleriyle Türkiye pazarındaki gücünü her geçen…
Daikin Kalitesi İşbirliğini de Beraberinde Getirdi

Daikin Kalitesi İşbirliğini de Beraberinde Getirdi

100 yıllık geçmişe sahip, iklimlendirme sektörünün yenilikçi ve çevreci şirketi Daikin, Türkiye’nin her yerinde projelerde yer…
Daikin Daima Teknolojilerini Geliştiriyor: Yepyeni Bir Kontrol Platformu Olan Daikin Cloud Plus Şimdi Türkiye’de

Daikin Daima Teknolojilerini Geliştiriyor: Yepyeni Bir Kontrol Platformu Olan Daikin Cloud Plus Şimdi Türkiye’de

100 yıllık geçmişe sahip iklimlendirme sektörünün öncüsü Daikin akıllı, web tabanlı bir uzaktan izleme ve servis…