• Mayıs 12, 2023

Ekomaxi, 16-18 Mayıs’ta Cezayir’de Düzenlenecek Olan Siee Pollutec Fuarı’nda

Ekomaxi, 16-18 Mayıs’ta Cezayir’de Düzenlenecek Olan Siee Pollutec Fuarı’nda

GRP modüler su depolama sistemlerimiz ile Avrupa’da ve Ortadoğu’da lider konuma ulaşan Ekomaxi, benzer başarıyı Afrika pazarında da yakalamak noktasında iddialı.

Şirket, 16-18 Mayıs tarihleri arasında  Safex – Pins Maritimes – Cezayir’de gerçekleşecek olan Siee Pollutec Fuarı’nda modüler GRP su deposu teknolojisini tanıtacak.

 

Su depolama sistemlerinin öncü markası Ekomaxi, su endüstrisi alanında uluslararası bir ekipman, teknoloji ve hizmet fuarı olan Siee Pollutec 2023’te ziyaretçilerini ağırlamaya hazırlanıyor. Şirket, 16-18 Mayıs tarihleri arasında  Safex – Pins Maritimes – Cezayir’de gerçekleşecek olan fuarda modüler GRP su deposu teknolojisini tanıtacak.

 

Siee Pollutec Fuarı, Afrika pazarında ki hedefler için bir fırsat

“Geleceğin mühendislik malzemesi olarak tanımlanan SMC yani cam elyaf takviyeli kompozit malzeme ile üretilen GRP modüler su depolama sistemlerimiz ile Avrupa’da ve Ortadoğu’da lider konuma ulaştık, aynı başarıyı Afrika pazarında da yakalamak konusunda iddialıyız” diyen Ekomaxi Yönetim Kurulu Başkanı Osman Yağız, Siee Pollutec Fuarı’nı şirketin Afrika pazarında ki hedeflerine ulaşmak noktasında bir fırsat olarak gördüklerini ifade etti:

Temiz suya erişim konusunda bir fırsat

“Siee Pollutec Fuarı, Ekomaxi’nin Afrika’daki hedef pazarlara ulaşması için bir fırsat olmakla birlikte, Afrika’nın en büyük sorunu olan temiz suya erişim konusunda da Afrika’ya fırsat sunuyor. Çünkü GRP modüler su depolama sistemlerimiz, aynı zamanda insan sağlığına yapılan bir yatırım olarak da değerlendiriliyor.

 

Afrika hava şartları için ideal kullanım sağlıyor

Geleneksel depolama sistemlerine göre mukavemeti ve yalıtım katsayısı oldukça yüksek olan GRP modüler su depolama sistemleri, Afrika hava şartları için ideal kullanım sağlıyor. Çünkü GRP depo, aşırı sıcak ve aşırı soğuk dış ortam şartlarından etkilenmiyor. UV ışınlarını geçirmeyen GRP depo panelleri, su içerisinde; yosun, mantar, bakteri oluşumunu önlüyor.  +50 0C sıcaklığa kadar depolanan suyun kalitesinde ve sertlik derecesinde hiçbir değişiklik veya bozulma olmuyor. Bu nedenle GRP su depoları, Afrika ülkeleri için su depolamada güvenli ve uzun ömürlü çözümler sunuyor” dedi.

Ekomaxi, fuar süresince misafirlerini, U salonunda bulunan C28 numaralı standında ağırlayacak.

Diğer Haberler

Avrupa Konutları Yenimahalle’nin Suyu da Ekomaxi’ye Emanet!

Avrupa Konutları Yenimahalle’nin Suyu da Ekomaxi’ye Emanet!

Su depolama sektörünün öncü markası Ekomaxi, Avrupa Konutları Yenimahalle projesinin de çözüm ortağı oldu. Projenin; kullanım…
Ekomaxi, Dünyanın Suyunu Korumak İçin İhracatta Atağa Geçti

Ekomaxi, Dünyanın Suyunu Korumak İçin İhracatta Atağa Geçti

Su depolama sektörünün öncü firması Ekomaxi, iç pazardaki iddiasını ihracat pazarlarında da sürdürüyor. Şirket bu yıl…
Yağmur Suyu, Türkiye’nin Su Sıkıntısını Yüzde 30 Çözebilir

Yağmur Suyu, Türkiye’nin Su Sıkıntısını Yüzde 30 Çözebilir

Türkiye’de susuzluk tehdidi büyüyor. Kuraklığın önüne geçebilmek için yenilenebilir ve sürdürülebilir bir kaynak olan yağmur suyunu…