• Ağustos 28, 2023

ESCON Enerji Ar-Ge Merkezi kuruldu

ESCON Enerji Ar-Ge Merkezi kuruldu

Türkiye’nin ilk ve tek global enerji hizmet şirketi ESCON Enerji, karbon nötr ekonomiye geçiş kapsamında sunduğu uçtan uca hizmet ve teknolojileri bir adım daha ileri taşımak üzere kendi bünyesinde bir Ar-Ge merkezi kurdu. ESCON Enerji Ar-Ge Merkezi’nin, Biruni Teknopark’taki yeni ofislerinde faaliyet göstereceğini söyleyen ESCON Enerji CEO’su Onur Ünlü, “Ar-Ge merkezimizde işletmelerin enerjide karbonsuzlaşmaya ulaşabilmeleri için ileri mühendislik çalışmaları yürütmeyi, geliştirdiğimiz teknolojileri ürünleştirerek ve uluslararası pazara sunarak ülkemiz için katma değer yaratmayı hedefliyoruz” dedi.

 

Karbon nötr ekonomiye geçiş sürecindeki işletmelere yenilikçi çözümler sunan Türkiye’nin ilk ve tek global enerji hizmet şirketi ESCON Enerji, bu alandaki çalışmalarını geliştirmek üzere “ESCON Enerji Ar-Ge Merkezi”ni kurdu. Uluslararası alanda teknoloji ve yenilik konusunda fark yaratmayı amaçlayan girişimlere ev sahipliği yapan Biruni Teknopark’a girmeye de hak kazanan ESCON Enerji, Ar-Ge merkezi faaliyetlerini burada yürütecek.

 

Onur Ünlü: “Geliştirdiğimiz teknolojileri ürünleştirip ihracatı artırmayı hedefliyoruz”

ESCON Enerji CEO’su Onur Ünlü, Ar-Ge merkezi ve teknoparka taşınma süreçleri hakkında bilgi verdi. İklim değişikliği ile mücadele ve enerji maliyetlerinde global ölçekte yaşanan artış nedeniyle işletmelerin enerji verimliliğine yönelik çalışmalarına hız verdiğini ve karbon nötr olmayı hedeflediklerini söyleyen Ünlü, “Biz de ESCON Enerji olarak bu süreçte başta ısı pompası, su geri kazanımı ve yeni nesil ısı geri kazanım sistemleri olmak üzere yenilikçi enerji verimliliği çözümlerine odaklanıyoruz. Aynı zamanda bünyemizde geliştirdiğimiz IoT platformumuz Energy Eye ile enerji verimliliğinin ve proses performansının takip ve analizini sağlıyoruz. Bu çalışmalarımızı, kurduğumuz ESCON Enerji Ar-Ge Merkezi ile birlikte bir adım daha ileriye taşıyacak, işletmelerin enerjide karbonsuzlaşmaya ulaşabilmeleri için ileri mühendislik çalışmaları yürüteceğiz. Aynı zamanda geliştirdiğimiz bu teknolojileri ürünleştirerek, uluslararası pazara sunmayı böylece ihracatı artırmayı ve ülkemiz için katma değer yaratmayı hedefliyoruz” dedi.

 

Ünlü şöyle devam etti; “Ar-Ge merkezimizin faaliyetlerini gerçekleştirmek üzere ‘Ticari Bina ve Endüstriyel Tesislerde Enerjide Karbonsuzlaşma’ projesi ile başvurduğumuz Biruni Teknopark’a girmeye hak kazandık. Şirketimizin merkezi aynı kalacak, Ar-Ge merkezimiz ise teknopark içerisinde olacak. Bu da bize ürünlerimizi geliştirme, global arenada yeni iş birlikleri kurma ve akademinin gücünden faydalanma noktasında önemli avantajlar sağlayacak. Tüm bunların neticesinde karbon nötr ekonomiye geçişte uçtan uca hizmet sunan ve teknoloji üreten lider adres olmayı amaçlıyoruz.”

Diğer Haberler

ESCON Enerji, Mitsubishi Heavy Industries ile Asya-Pasifik pazarına giriyor

ESCON Enerji, Mitsubishi Heavy Industries ile Asya-Pasifik pazarına giriyor

ESCON Enerji, Türkiye ve çevre ülkelerde temsilciliğini yürüttüğü Mitsubishi Heavy Industries (MHI) ile Asya-Pasifik pazarına açılıyor.…
ESCON Enerji üst üste ikinci kez  ‘Düşük Karbon Kahramanı’ oldu

ESCON Enerji üst üste ikinci kez ‘Düşük Karbon Kahramanı’ oldu

Türkiye’nin ilk ve tek global enerji hizmet şirketi ESCON Enerji, Sürdürülebilir Üretim ve Tüketim Derneği’nin düzenlediği…
ESCON Enerji CEO’su Onur Ünlü TÜRKONFED Başkan Yardımcısı oldu

ESCON Enerji CEO’su Onur Ünlü TÜRKONFED Başkan Yardımcısı oldu

Türkiye’nin ilk ve tek global enerji hizmet şirketi ESCON Enerji’nin CEO’su Onur Ünlü, çatısı altında 31…