• Nisan 26, 2024

Fuji Mühendislik, Yapı Fuarı’nda Yüksek Performanslı Deprem Çözümlerini Tanıttı

Fuji Mühendislik, Yapı Fuarı’nda Yüksek Performanslı Deprem Çözümlerini Tanıttı

Yapıların ve yapılardaki önemli elemanların yüksek performanslı sistemlerle depreme karşı korunması konusunda “anahtar teslim” hizmet veren Fuji Mühendislik, TÜYAP’ta düzenlenen 46. Yapı Fuarı’na katıldı. Şirketin sunduğu ürün ve sistemler ziyaretçiler tarafından büyük ilgi gördü.

 

Yüksek performanslı deprem teknolojileriyle donanımlı yapı sistemlerinin mühendisliği, tedariği ve devreye alınması konularında EPC firması olarak faaliyet gösteren Fuji Mühendislik, bu yıl 46’ncısı düzenlenen Yapı Fuarı’ndaki yerini aldı. Japonya, Kaliforniya ve Kanada gibi sismik riski yüksek ülkelerde geliştirilen yenilikçi yapısal teknolojilerin ülkemizde uygulanmasına öncülük eden firmanın çözümleri, fuar boyunca katılımcılardan büyük ilgi gördü.

Konuyla ilgili açıklama yapan Fuji Mühendislik Yönetim Kurulu Üyesi Ayça Serteser, bu yıl dördüncü kez katıldıkları Yapı Fuarı’ndaki stantlarına gösterilen ilgiden son derece memnun olduklarını söyledi. Güvenli yapılar inşa etme konusunda karar verici pek çok kişiye ulaşarak Fuji Mühendislik’in sunduğu teknolojileri stantlarında bire bir deneyimleme imkanı sunduklarını belirten Serteser, sergilenen sistem ve çözümlerle ilgili olarak şunları kaydetti: “Standımızda deprem risklerini azaltıcı ürünlerden Deprem Acil Müdahale Sistemi, Lokal Sismik Yalıtım, deprem etkisini sönümleyici Damper Sistemleri ile yapı sağlığı izleme esaslı Hızlı Performans Değerlendirme çözümleri büyük ilgi gördü. Yurt içinden ve yurt dışından çok sayıda özel kuruluş ve kamu kuruluşu temsilcisi ile görüşme ve bu çözümlerimizi aktarma fırsatı bulduk” dedi.

 

“İşletmelerin depreme karşı sürdürülebilirliğini sağlayan çözümler sunuyoruz”

“Dünyadaki en iyi deprem teknolojisi uygulamalarının Türkiye’de kullanılmasını sağlayan, deprem sonrasında başta can kayıpları olmak üzere, ekonomik kayıpların da azaltılmasına dönük proaktif önlemlerin geliştirilmesine öncülük eden, alanında en yetkin firmayız. Bunun bilinciyle iş ortaklarımızın daha güvenli bir geleceğe emin adımlarla ilerlemesini desteklemeye çalışıyoruz” diyen Serteser, şirket olarak sundukları tüm çözümlerinin ‘deprem sonrasında iş sürdürülebilirliğinin sağlanmasını’ hedeflediğini belirtti. Depreme karşı yapısal ve yapısal olmayan, dünya standartlarında teknolojik çözümler sunduklarını dile getiren Serteser “Yapı Sağlığı İzleme Sistemleri sayesinde, yapıların olası bir deprem karşısında nasıl bir tepki vereceğini ve deprem sonrası kullanılabilirliğini ölçüyoruz. Adeta bir doktorun steteskopu gibi özel sensörlerle yapıyı dinliyor ve verileri toplayıp işleyebiliyoruz. Deprem Acil Müdahale Sistemi sayesinde; afet anında gerçekleştirilen otomatik anonslarla insan paniğini en aza indiriyor, deprem kaynaklı ikincil afetler olan elektrik kaçağı veya tehlikeli maddelerden kaynaklanabilecek yangınları engelliyoruz. İş sürdürülebilirliğini engelleyebilecek ekonomik kayıpların önüne geçiyoruz. Viskoz Damperler ve Sürtünmeli Damperler adını verdiğimiz çözümlerimizle; yapıların deprem veya kuvvetli rüzgar enerjisi karşısında korunması ve deprem esnasındaki salınımın sönümlenmesini sağlıyoruz.” dedi.

Fuji Mühendislik’in yapısal olmayan deprem çözümleriyle de öne çıktığının altını çizen Serteser, “Lokal Sismik İzolasyon” adındaki yenilikçi ürünleri sayesinde deprem esnasında zarar görebilecek değerli ekipmanları korumayı ve iş sürdürülebilirliğini en üst seviyeye çıkarmayı amaçladıklarını söyledi. Son olarak deprem, sel ve fırtına gibi doğal afetlerin sonucunda kullanılamaz hale gelen köprüler için acil durum çözümleri olduğunu da vurgulayan Yönetim Kurulu Başkanı, “Modüler Çelik Köprüler” adını verdikleri sistemlerle afet bölgesinde ulaşım altyapısının en hızlı şekilde yeniden kullanılabilirliğini sağladıklarını sözlerine ekledi.

Diğer Haberler

Fuji Mühendislik, Depreme Dayanıklı Binalar Zirvesi’nde Yerini Aldı

Fuji Mühendislik, Depreme Dayanıklı Binalar Zirvesi’nde Yerini Aldı

Yapı sistemlerinin yüksek performanslı deprem teknolojileriyle donatılması alanında 1999 yılından beri hizmet veren Fuji Mühendislik, Depreme…
FORM, yeni ürünü Sunvia Roof’u Yapı Fuarı’nda tanıttı

FORM, yeni ürünü Sunvia Roof’u Yapı Fuarı’nda tanıttı

Sıfır enerji tüketimli endüstriyel çözümleri ve yüksek kalite ürünlerini İstanbul Yapı Fuarı’nda kullanıcılarıyla buluşturan Form Endüstri…