• Haziran 28, 2024

Gree Klima Türkiye’de %100 Büyümeyi Hedefliyor

Gree Klima Türkiye’de %100 Büyümeyi Hedefliyor

Dünyanın en büyük klima üreticisi olarak sektördeki global liderliğini sürdüren Gree Klima, Türkiye’deki büyümesine hız kesmeden devam ediyor. Türkiye’de geçtiğimiz yıl %68 büyüyen Gree Klima, Türkiye pazarındaki başarı grafiğini her geçen gün yukarıya taşıyor. Geniş ürün gamıyla iklimlendirme ihtiyacı olan her mekana hizmet verebilen Gree Klima’nın Türkiye temsilcisi TLC Klima’nın Yönetici Ortağı Sema Tunar, şirketin yıl sonu büyüme hedefinin bir önceki yıla göre 2 katı olduğunu açıkladı.

 

Dünyanın en büyük klima üreticisi olarak sektördeki global liderliğini sürdüren Gree Klima, Türkiye’de istikrarlı bir şekilde büyürken varlığını güçlendirmeye devam ediyor. Geçtiğimiz yıl %68 büyüyen Gree Klima, başarı ivmesini sürekli olarak artırıyor. Klima sahiplik oranı %25 seviyesinde olan Türkiye’de sektör hali hazırda büyürken geniş ürün gamıyla Gree Klima, ev ve iş yerlerine, pek çok zincir mağaza ve restorana sahip markaya, inşaat firmaları ve bankalara hizmet sunuyor. Kurulduğu günden bugüne tecrübesiyle, teknolojisiyle ve Ar-Ge yatırımlarıyla dünyada 600 milyondan fazla kullanıcının seçimi olan Gree Klima’nın Türkiye’deki 2024 yıl sonu büyüme hedefi ise %100 olarak açıklandı.

 

Türkiye İklimlendirme Sektöründe Gree Klima Yükseliyor

B2B tarafında da yoğun proje takibi yapan, kurumsal firmaların klima tedarikçisi olan Gree Klima, Türkiye’de çeşitli segmentlerdeki pazar payıyla öne çıkıyor. Türkiye’de özellikle büyümesi dikkat çeken ısı pompası ve multi klima kullanımında Gree Klima’nın Türkiye’deki pazar payı ısı pompasında ve multi klimalarda şimdiden %10’a ulaşmış durumda. Ağırlıklı olarak perakende sektöründe kullanılan duvar tipi klimalarda ise %10’un üzerinde pazar payına ulaşmayı hedefleyen şirketin stratejileri, büyüme hedeflerinin gerçekleşmesi için önemli bir rol oynuyor. Gree Klima, ürün yenilikleri, müşteri memnuniyeti odaklı hizmetler ve etkin satış stratejileri ile çalışmalarını sürdürüyor.

 

“90 Bin Kişi, Dünyanın Sevdiği Bu Hava İçin Çalışıyor”

Gree Klima’nın Türkiye pazarındaki büyüme hedeflerine ulaşmasının markanın global vizyonuna da katkı sağlayacağını belirten TLC Klima Yönetici Ortağı Sema Tunar, “Türkiye’deki performansımız ve geleceğe yönelik hedeflerimiz, Gree Klima’nın sektördeki lider konumunu pekiştiriyor. Yenilikçi ve müşteri odaklı yaklaşımımızla pazarda rekabet avantajını sürdürüyor ve iklimlendirme çözümlerinde güvenilir bir marka olmayı başarıyoruz. Hedeflerimize ulaşmak için Ar-Ge yatırımlarımızı artırıyor, enerji verimliliği sağlayan ürünler geliştiriyor ve satış sonrası hizmetlerimizle müşterilerimize üstün bir deneyim sunuyoruz. Müşterilerimizin beklentilerini aşan çözümler üreterek bu yıl sonunda elde etmeyi planladığımız %100 büyüme hedefimize adım adım yaklaşıyoruz. Çin borsasındaki piyasa değeri 31 milyar dolar olan Gree Klima’nın, dünyanın sevdiği bu hava için çalışan 90 binin üzerindeki çalışan sayısı, markanın hem finansal gücüne hem de geniş iş gücü kapasitesindeki potansiyeline işaret ediyor.” açıklamalarında bulundu.

Diğer Haberler

Gree Klima ile Kesintisiz Konfor, Dört Mevsim Temiz Hava

Gree Klima ile Kesintisiz Konfor, Dört Mevsim Temiz Hava

Dünyanın en büyük klima üreticisi olarak sektördeki global liderliğini sürdüren Gree Klima, ideal iklimlendirme çözümleriyle yaşam…
Doğru Klima Kullanımı için 9 Öneri

Doğru Klima Kullanımı için 9 Öneri

Mevsim koşullarına göre hava sıcaklığını ayarlamak için sıkça tercih edilen klimalar, yaşam konforu ve sağlık açısından…
Klima Temel Bir İhtiyaçtır: Gree Klima’nın Yeni Reklam Kampanyası Yayında

Klima Temel Bir İhtiyaçtır: Gree Klima’nın Yeni Reklam Kampanyası Yayında

Dünyanın en büyük konut klima üreticisi olarak sektördeki global liderliğini sürdüren Gree Klima, sıcak yaz günlerinde…