• Kasım 8, 2023

İklimlendirme sektörü, Systemair’in yeni çözümleriyle ilk kez ISK-SODEX ISTANBUL’da tanıştı

İklimlendirme sektörü, Systemair’in yeni çözümleriyle ilk kez ISK-SODEX ISTANBUL’da tanıştı

Havalandırma ürünlerinde Avrupa pazar liderliği ve öncülüğünü sürdüren Systemair, iklimlendirme sektörünün tüm dünyadan temsilcilerini tek çatı altında buluşturan ve zemin hazırladığı iş birlikleriyle sektörün büyüme ivmesine önemli bir katkı sunan ISK-SODEX ISTANBUL Fuarı’nda yeni çözümlerini tanıttı. Dünyanın her yerinden konusunda uzman katılımcılara veri merkezi soğutma çözümü Geniox Tera F ile sınıf havalandırma ünitesi Sense’i ilk kez tanıtan Systemair, yeni nesil V8 serisi VRF sistemlerini de Türkiye’de SYSVRF3 ismiyle satışa sunan ilk şirket olarak fuarda ziyaretçilerini ağırladı.

İklimlendirme sektörünün Türkiye’deki öncü markası Systemair Türkiye, “Sağlıklı İklimlendirme Çözümleri” mottosuyla İstanbul Fuar Merkezi’nde organize edilen ISK-SODEX ISTANBUL Fuarı’na katılım gösterdi. İlk yılından bu yana daha fazla imalatçı ve sektör profesyoneline ulaşarak Türkiye’nin ihracat hacmine önemli katkısı bulunan ve iklimlendirme sektörüne yön veren fuarda lokomotif ürünü Geniox klima santrali, ekoloji ünitesi Geniox VOClean, Frico hava perdesi ve hava dağıtım ekipmanlarını sergileyen Systemair; veri merkezi soğutma cihazı Geniox Tera F, okullarda kullanılan sınıf havalandırma ünitesi Sense ile yeni nesil V8 serisi VRF sistemlerini de Türkiye’de ilk kez tanıttı. Systemair fuarda Cumhuriyet’in 100. yılına özel olarak bugüne kadar gerçekleştirdiği 100 değerli projesini stanttaki ziyaretçilerine sundu. Systemair bu çalışmayla birlikte, iklimlendirme sektörünün hayatın her alanında var olduğunu ve bu alanların sağlıklı iç hava kalitesine sahip olmalarının ne derece önemli olduğunu vurguladı. Ayrıca Systemair Türkiye Genel Müdürü Ayça Eroğlu, HSK’nın Kurucusu Vural Eroğlu’nun öncülük ettiği “Sağlık Yapılarından İklimlendirme Kılavuzu (SAYİK)” kitabına ithafen İklimlendirme Soğutma Klima İmalatçıları Derneği (İSKİD) tarafından takdim edilen ödülü Vural Eroğlu adına aldı.

Sınıf havalandırma ünitesi Sense ile eğitim öğretim ortamı daha sağlıklı

Fuarın bu yılki mottosuna da uygun şekilde enerji verimliliği yüksek ve sağlıklı iklimlendirme çözümlerini katılımcılarla buluşturmaktan gurur duyduklarını aktaran Systemair Türkiye Genel Müdürü Ayça Eroğlu, “Sektörümüzün ve kullanıcılarımızın ihtiyaçlarını hassasiyetle ölçen bir marka olarak bu yılki fuarda halihazırdaki çözümlerimizin yanında üç yeni ürünümüzle de yer aldık. Büyük ilgi gören yeni ürünlerimizin yanı sıra sektörün yeni teknolojileriyle tanışmak ve güncel gelişmelerden haberdar olmak bizim için önemli bir kazanım oldu. Fiziki olarak bir araya gelmek ve fikir alışverişinde bulunmak açısından ISK-SODEX’in varlığı sektörümüz adına çok değerli” dedi.

Fuarda sergilenen ürünlere dair bilgilendirmede bulunan Systemair Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Serkan Gündüz, “Öğrenci popülasyonunun yoğun olduğu iç mekanlara yönelik olarak Slovenya fabrikamızda geliştirilen sınıf havalandırma ünitesi Sense, taze havayı ortama hızla dağıtma özelliğine sahip. Yazın ve kışın, sınıflarda ders sırasında cam açmaya gerek kalmadan içeriye şartlandırılmış taze hava sağlıyoruz. Bu ürünümüz sayesinde sınıftaki öğrencilerin ders verimi %15’e varan oranlarda artarak başarıları da yükseliyor.Taze hava, ders sırasında öğrencilerin konsantrasyonunu artırırken dikkatinin dağılmasını engelliyor. Taze hava sağlamanın yanı sıra ses seviyelerinin 40 db(A) altında olması da öğrencilerin odağını dağıtmaması açısından bir başka avantajı. Sahip olduğu kontrol paneli ile hangi saatlerde çalışıp hangi saatlerde çalışmayacağı kullanıcı tarafından seçilebiliyor. %80’in üzerinde yüksek enerji verimliliğine sahip olması sebebiyle de ürünümüz sürdürülebilir iklimlendirme açısından öne çıkıyor” ifadelerini kullandı.

V8 serisi zorlu koşullara karşı güçlü dayanıklılığıyla ön planda

Fuarda tanıtımını gerçekleştirdikleri yeni nesil V8 Serisi VRF sistemlerini de Türkiye’ye getiren ilk şirket olduklarını vurgulayan Gündüz, sözlerine şöyle devam etti: “Yeni nesil V8 Serisi VRF sistemlerimiz gereksiz enerji tüketimini minimize ederken aynı zamanda yüksek verimlilik seviyelerini mümkün kılıyor. V8 serisi V6 serisinden biraz daha farklı ve geliştirilmiş bir ürün En belirgin özelliği daha düşük enerji sarfiyatı ile yüksek performans elde edebilmesi. Elektronik kart komponenti için yağmur, çamur, kar ya da ateşe dayanıklı özel bir kaplama sistemi geliştirildi. Dolayısıyla karta dışarıdan müdahale edilerek herhangi bir arıza kesinlikle gerçekleşmiyor. İlk defa birçok firma V8’i burada bizim standımızda görüp farklılıklarının neler olduğunu dinlediler. Ürünümüz diğer serilerden daha düşük enerji sarfiyatı, daha yüksek verim, uygulama ve uzaktan erişim kolaylığı ve dayanıklılığıyla ayrılıyor.”

Dünyanın birçok farklı bölgesinde veri merkezlerinde kullanılan Geniox Tera F, Türkiye’de üretiliyor

Fuarda tanıttıkları diğer ürün olan veri merkezi soğutma çözümü Geniox Tera F’ye dair bilgi paylaşan Gündüz, “Bu ürünümüzün en önemli özelliği daha sürdürülebilir, çevreci ve düşük güç tüketimine sahip olması. Üretimini Dilovası fabrikasında gerçekleştirdiğimiz Geniox Tera Fanwall, Orta Doğu ve Güney Avrupa gibi sıcak iklimlere sahip olan pazarlar için yine Dilovası fabrikamızdaki Ar-Ge merkezimizde özel olarak geliştirildi. Dış ortam havası kullanmadan yüksek verimlilikle içeride oluşan sıcak havayı soğutmak üzere tasarlandı. Ayrıca su tüketiminin önemli olduğu bölgelerde düşük elektrik tüketimi ile beraber Geniox Tera F, benzer ürünlerden ayrılarak öne çıkıyor. Yüksek kapasitede tek gövdede 500 kW soğutma kapasitesine ve 100 bin metreküp/saat hava limitine kadar çıkabiliyoruz” açıklamalarında bulundu.

Diğer Haberler

İklimlendirme ve havalandırma sektörünün öncüsü Systemair Türkiye’ye ihracatta başarı ödülü

İklimlendirme ve havalandırma sektörünün öncüsü Systemair Türkiye’ye ihracatta başarı ödülü

İhracatçı firmaları tek bir çatı altında toplayan İklimlendirme Sanayi İhracatçılar Birliği (İSİB), iklimlendirme sektörünün ihracat liderlerini…
Systemair Türkiye’nin yeni iş geliştirme direktörü Tamer Şenyuva oldu

Systemair Türkiye’nin yeni iş geliştirme direktörü Tamer Şenyuva oldu

Türkiye iklimlendirme ve havalandırma sektöründe öncü çözümler gerçekleştiren Systemair Türkiye’de yeni bir atama gerçekleşti. İklimlendirme sektöründe…
Systemair Türkiye dünya mutfaklarını Geniox VOClean ile havalandırıyor

Systemair Türkiye dünya mutfaklarını Geniox VOClean ile havalandırıyor

Systemair Türkiye, ticari mutfaklar ve her seviyedeki catering işletmelerinin  havalandırma sorunlarını Geniox VOClean ekoloji ünitesi ile…