• Nisan 11, 2023

İMBAT Ankara’da Gençlik Merkezlerinde

İMBAT Ankara’da Gençlik Merkezlerinde

Gençlik ve Spor Bakanlığı, gençlerin serbest zamanlarını değerlendirmelerine yardımcı olmak, gençleri sosyal, kültürel, sanatsal, bilimsel ve sportif faaliyetlere yönlendirmek amacıyla çeşitli çalışmalar yapan, tarihi ve kültürel geziler, kamplar ve spor faaliyetleri düzenleyen merkezleri oluşturmaktadır. Ankara’nın tarihi ilçeleri Güdül ve Elmadağ’da yapılan bu iki merkezde İmbat çatı tipi klimalar kullanılmıştır.

2022 yılı İmbat için, iç pazarda hedeflerini katladığı, ihracatını kat be kat artırdığı, yurt içinde ve dışında da büyük projelere imza attığı bir yıl oldu ve bu talep artarak sürüyor. Üç kıtada ihracatı süren İmbat, Güney Amerika’ya ve Küba’ya cihaz göndermeye başlamış ve sürdürmektedir.

İlk kez 23 yıl önce çatı tipi klima üretimine başlayan, 2015 yılında da Türkiye’de ilk dünyada ise 7. Eurovent sertifikasına sahip olan İmbat, Avrupa ülkeleri başta olmak üzere 50’den fazla ülkeye, diğer ürünleri ile çatı tipi klima ihracatı gerçekleştirmektedir.

Yurtiçi satışlarında, ürünleri son kullanıcıya yönelik olmadığından B2B pazarlama yapmakta ve özellikle büyük şehirlerde, örneğin İç Anadolu Bölgesi’nde de sürekli aktif olarak rol oynamaktadır.

Gençlik ve Spor Bakanlığı, gençlerin serbest zamanlarını değerlendirmelerine yardımcı olmak, gençleri sosyal, kültürel, sanatsal, bilimsel ve sportif faaliyetlere yönlendirmek amacıyla çeşitli çalışmalar yapan, tarihi ve kültürel geziler, kamplar ve spor faaliyetleri düzenleyen merkezleri oluşturmaktadır.

Ankara’nın tarihi ilçeleri Güdül ve Elmadağ’da yapılan bu iki merkezde İmbat çatı tipi klimalar kullanılmıştır.

Güdül Gençlik Merkezi

İmbat çatı tipi klima cihazları, tasarımlarına özel geliştirilmiş yazılımla kontrol edilebilir, özel kontrol sistemi ile bina yönetim sistemlerine bağlanabilir, uzaktan set değerleri izlenebilir ve ayarlanabilir özelliktedir. Değişken soğutma yüklerine göre kompresörler eşit yaşlanır, maksimum enerji tasarrufu sağlanır. Standart olarak çift cidarlı üretilen cihazlar, %100 taze hava ile çalışabilmekte ve EC plug fan, asimetrik kompresör, mikroişlemci kontrol ile maksimum enerji tasarrufu ile en verimli çalışma koşullarında çalışmaktadır. Proje ve mahal ihtiyacına göre özel tasarlanabilen üfleme yönleri, alttan, alından, üstten veya alttan seçilebilmektedir.

Ar-Ge ve verimlilik odaklı iş modeliyle İmbat, ürünlerinin yüksek verimlilik ve çevreye duyarlı olma özellikleriyle de ön plana çıkmaktadır. İmbat markalı tüm çatı tipi klimalar, Eco Design kriterlerine uygun olarak tasarlanır. İmbat çatı tipi klimaların tamamı ise A ve B enerji sınıfıdır. ve yüksek iç hava kalitesi, yenilenebilir enerji kaynaklı yüksek verimleri ile çevreye duyarlılık ve kullanıcısına avantaj sağlamaktadır.

Sektörün iklimlendirme ihtiyaçlarına yönelik güvenilir, yenilikçi ve verimli ürünler üreten İmbat İklimlendirme’nin , hava ve su soğutmalı çatı tipi klimaların yanı sıra, tropikal çatı tipi klima, taşınabilir klima, yolcu yürüme köprüsü kliması, uçak kliması , veri merkezi klimaları, havuz nem alma kliması, soğuk depo cihazları , soğutma grupları gibi çok sayıda ürünü bulunuyor. İlaveten, F-Gaz regülasyonuna uygun çatı tipi klima, su soğutma grubu ve hassas kontrollü klimaların 2022 yılı ile birlikte satışa sunulmuştur.

Diğer Haberler

İmbat, MCE Milano Fuarı’nda Sanat ve Mühendisliği Buluşturdu

İmbat, MCE Milano Fuarı’nda Sanat ve Mühendisliği Buluşturdu

Türkiye’nin lider iklimlendirme ve soğutma uzmanı İmbat, MCE Milano Fuarı’nda sanat ile mühendisliği birleştiren bir yaklaşımla…
İmbat, Tekstil Endüstrisinde Hassas Kontrollü Klima Cihazlarıyla Büyümeye Devam Ediyor

İmbat, Tekstil Endüstrisinde Hassas Kontrollü Klima Cihazlarıyla Büyümeye Devam Ediyor

İklimlendirme çözümleriyle Türkiye’nin öncü şirketi İmbat, tekstil sektöründe dikkat çekici başarılara imza atmaya devam ediyor.  …
İMBAT yenilikleri ile Endüstride

İMBAT yenilikleri ile Endüstride

İMBAT, 1991 yılından bu yana iklimlendirme sektöründe hizmet vermektedir. Sektörünün ihtiyaçlarına yönelik yenilikçi ürün tasarımlarına imza…