• Eylül 15, 2023

İmbat, Aquatherm Almaty Fuarı’nda ürünlerini ve yeniliklerini Kazakistan iklimlendirme sektörü ile buluşturdu

İmbat, Aquatherm Almaty Fuarı’nda ürünlerini ve yeniliklerini Kazakistan iklimlendirme sektörü ile buluşturdu

İmbat, 6 – 8 Eylül tarihleri arasında Almatı Uluslararası Fuar Merkezi, Kazakistan’da gerçekleştirilen Aquatherm Almaty Fuarı’nda ürünlerini ve yeniliklerini Kazakistan iklimlendirme sektörü ile buluşturdu.

Fuarda gelişmekte olan Kazakistan iklimlendirme sektörü tarafından yüksek standartları ve Kazakistan pazarındaki saygın marka imajı ile İmbat büyük ilgi gördü. Hali hazırda Kazakistan pazarında İmbat marka rooftop, hassas klima , chiller ve havuz nem alma santralleri prestijli bir çok projede yer almış durumda.

 

Bunlardan bazıları;

Aport East Shoping Mall
Kazakistan’ın en büyük AVM yatırımlarından olan Aport East projesinin iklimlendirmesi için 67 adet İmbat çatı tipi klima (rooftop) kullanıldı.

Dünyanın önde gelen ve Kazakistan ekonomisine önemli katkıları olan çok sayıda işletmenin arkasında yer alan Eurasia Red Group’un yeni yatırımı, Kazakistan’ın en büyük alışveriş merkezlerinden biri olarak planlanan Aport East oldu. 120.000 metrekare kapalı alana sahip alışveriş merkezinin iklimlendirmesi için İmbat İklimlendirme ve Soğutma Sistemleri tercih edildi. İmbat, Aport East projesinde toplam 67 adet standart seri çatı tipi klima ile alışveriş merkezinin iklimlendirmesini sağlayacak.

Projede kullanılacak olan yüzde yüz yerli tasarıma sahip yüksek verimli İmbat çatı tipi klimalar; çift fanlı, rotorlu ısı geri kazanımlı, sıcak su bataryalı ve mekan içerisindeki insan sayısına bağlı olarak otomatik şekilde temiz hava oranını arttırıp düşürebilen tam donanımlı cihazlardır.

Toplam soğutma kapasitesi 9,7 MW ve toplam ısıtma kapasitesi 27 MW olan İmbat çatı tipi klimalar aynı zamanda:
• Cr-Ni paslanmaz saçtan yoğuşma tavası
• Entalpik rotorlu ısı geri kazanımı
• 70 kg/m3 taş yünü ile çift cidarlı izolasyon ve yüksek ısı, ses izolasyonu ile yangın güvenliği
• Asimetrik soğutma teknolojisi ile kısmi yüklerde yüksek verim ve uzun ömür avantajlarını sunmaktadır.

Almaty Airport TAV İnşaat tarafından yapılmakta olan yeni Almaty havalimanında İmbat çift akışkanlı hassas klimalar tercih edildi.

Atyrau Havalimanında İmbat çatı tipi klima (rooftop) ları , Türkistan Havlimanında İMBAT Yolcu yürüme köprüsü klimaları , NB Plaza ‘da İmbat chiller grubu, Atyrau Too Kazkom’da İmbat Havuz nem alma santrali ve Aktau Too Ka.Stroy ‘da İmbat Chiller grubu ve Astana Police Teşkilat Binasında İmbat Hassas klimalar uzun zamandır hizmet vermektedir.

30 yılı aşkın deneyimiyle iklimlendirme sektöründe yenilikçi ürün tasarımları ile öncülük yapan İmbat, Ar-Ge çalışmalarına yaptığı yatırımları aralıksız sürdürmektedir. Faaliyet gösterdiği pazarlarda satış ve satış sonrası hizmetlerde güvenilir hizmet sunan partner ve distribütörleri ile İmbat, ihracat pazarlarındaki ilerlemesini sürdürüyor.

CIS bölgesi ülkelerinde 20 yıldır sürdürdüğü ilişkiler ve sunduğu ürünlerle faaliyetlerini kuvvetlendiren İmbat gelişmekte olan Kazakistan pazarında varlığını prestijli projelerle sürdürmeye devam edecek .

Diğer Haberler

Jade Tekstil, Mısır’ın Kavurucu Sıcaklarına İmbat ile Çözüm Buluyor

Jade Tekstil, Mısır’ın Kavurucu Sıcaklarına İmbat ile Çözüm Buluyor

Dünya’da 50’den fazla ülkede tercih edilerek dünyanın önemli iklimlendirme çözümleri üreticilerinden biri haline gelen İmbat, Yeşim…
İmbat, Gürcistan’ın Tarihi Devlet Tiyatrosu’na Yenilikçi Çözümler Sağlıyor

İmbat, Gürcistan’ın Tarihi Devlet Tiyatrosu’na Yenilikçi Çözümler Sağlıyor

Çoğunluğu Avrupa’ya olmak üzere 50’den fazla ülkeye yaptığı ihracatla Türkiye’nin dünyadaki iklimlendirme temsilcisi İmbat, Gürcistan’ın kültürel…
İstanbul Harbiye Askeri Müzesi, İmbat’ın Hassas İklimlendirme Çözümlerini Tercih Ediyor

İstanbul Harbiye Askeri Müzesi, İmbat’ın Hassas İklimlendirme Çözümlerini Tercih Ediyor

İmbat, Türkiye’nin iklimlendirme sektörü öncü firmalarından biri olarak, güçlü iş birlikleri ve yenilikçi çözümleriyle dikkat çekmeye…