• Mart 18, 2023

İMBAT Klima Cihazları Uluslararası Havalimanlarında

İMBAT Klima Cihazları Uluslararası Havalimanlarında

1999 yılında ilk Çatı Tipi Klima, 2001 yılında ilk Hassas kontrollü klima üretimini ticarileştiren ve satışına başlayan İmbat İklimlendirme ve Soğutma Sistemleri’nin 32 yıllık birikimi ve güçlü Ar-Ge ekibi tarafından tasarlanan İmbat Uçak Yolcu Yürüme Köprüsü Kliması da 2019 yılında ticarileştirilerek İmbat ürün gamına eklenmiş ve havalimanlarında kullanılmaya başlamıştır.

 

İmbat Uçak Yolcu Yürüme Köprüsü Kliması, köprüye uyumlu ölçülerde hafif gövde yapısı ve farklı dış hava sıcaklıklarında çalışabilme özelliği ile hem etkin performans hem de kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Uçağa bağlantı sağlayan köprünün sabit ve hareketli kısımlarında birer adet kullanılmakta, 20 dakikada köprü içinin iklimlendirmesini gerçekleştirmektedir.

2019 yılından bu yana havaalanlarında yer alan İmbat cihazları, Kazakistan Atyrau Havalimanı, Kazakistan Türkistan Havalimanı, Nijer Havalimanı, Filipinler Havalimanı ve Rusya’daki Khabarovsk Havalimanı gibi birçok havaalanında kullanılmaktadır.

 

2022 yılında Afrika’nın güneybatısındaki Sierra Leone Havalimanı’nın da yürüme köprüleri, İmbat klimaları ile iklimlendirilmeye başlamıştır. Ayrıca Adana-Mersin arasında inşaatı devam eden ve kısa bir süre sonra açılacak olan Çukurova Havalimanı’nın yürüme köprülerinde de İmbat imzası bulunmaktadır.


Bilindiği üzere İmbat Hassas Kontrollü Klimalar; kullanıldıkları iç ortam şartlarında sıcaklık ve nem kontrolünü, yaz-kış, gece-gündüz sürekli, sabit, homojen ve hassas olarak sağlamak üzere tasarlanmıştır. Gelişmiş yazılım ve otomasyonu ile ısıtma soğutma, nemlendirme ve nem alma fonksiyonlarına sahiptir.

Havaalanlarında sistem odalarında da tercih edilen İmbat Hassas Kontrollü Klima Cihazları, Kazakistan’daki TAV Almatı Havalimanı, Özbekistan Semerkant Havalimanı ve Sierra Leone Havalimanı gibi birçok havaalanında da tercih edilmektedir.

İlk kez 24 yıl önce çatı tipi klima üretimine başlayan, 2015 yılında da Türkiye’de ilk dünyada ise 7. Eurovent sertifikasına sahip olan İmbat, Avrupa ülkeleri başta olmak üzere 50’den fazla ülkeye diğer ürünleri ile çatı tipi klima ihracatını gerçekleştirmektedir. Kazakistan’daki Atyrau Havalimanı ve Romanya’daki Craiova Havalimanlarında da İmbat Çatı Tipi Klimaları kullanılmaktadır.

İmbat İklimlendirme ve Soğutma sistemleri, sektördeki 12 Ar-Ge merkezinden biri olup, geliştirdiği Ar-Ge projelerini ticarileştirmeye devam etmektedir. 2022 yılı son çeyreğinde ürün gamına Uçak Havalandırma ve Şartlandırma Ünitesi eklenmiş, testleri tamamlanmış ve ilk olarak Nahçıvan Havalimanında kullanılmaya başlanmıştır.

İmbat Horus PCA klimaları ile uçakların park halindeyken iklimlendirilmesini sağlamak üzere 12 000 Pa’a kadar yüksek basınçlı, % 100 dış hava şartlandırılmakta G4 ve F7 sınıfı filtrelerden geçirilerek, hijyenik koşullarda uçak içine gönderilmektedir.

İmbat Horus uçak havalandırma ve şartlandırma ünitesi projeye göre değişen 2-3-4 olmak üzere çok modüllü olarak tasarlanmış ve olası arıza ve bakım durumlarında diğer devreler çalışmaya devam edebilmektedir.

%100 yerli tasarım gücüyle kendi ürün tasarımlarını hazırlayan ve üretimini gerçekleştiren İmbat, Türkiye’ye ve dünyanın birçok noktasına ürünlerini sunmaya devam ediyor. Avrupa ülkeleri dahil olmak üzere 5 kıtada 50’den fazla ülkeye ihracat gerçekleştirirken havalimanları gibi farklı iş kollarının ihtiyaçlarına da odaklanabiliyor.

Diğer Haberler

İmbat, Tekstil Endüstrisinde Hassas Kontrollü Klima Cihazlarıyla Büyümeye Devam Ediyor

İmbat, Tekstil Endüstrisinde Hassas Kontrollü Klima Cihazlarıyla Büyümeye Devam Ediyor

İklimlendirme çözümleriyle Türkiye’nin öncü şirketi İmbat, tekstil sektöründe dikkat çekici başarılara imza atmaya devam ediyor.  …
İMBAT yenilikleri ile Endüstride

İMBAT yenilikleri ile Endüstride

İMBAT, 1991 yılından bu yana iklimlendirme sektöründe hizmet vermektedir. Sektörünün ihtiyaçlarına yönelik yenilikçi ürün tasarımlarına imza…
İMBAT, Bağımsız Türk Cumhuriyetleri Pazarında Etkinliğini Arttırıyor

İMBAT, Bağımsız Türk Cumhuriyetleri Pazarında Etkinliğini Arttırıyor

İMBAT, CIS bölgesinde yer alan Bağımsız Türk Cumhuriyetlerinde prestijli referansları ve güvenilir partnerleri ile aktivitesini her…