• Mart 15, 2024

İmbat, MCE Milano Fuarı’nda Sanat ve Mühendisliği Buluşturdu

İmbat, MCE Milano Fuarı’nda Sanat ve Mühendisliği Buluşturdu

Türkiye’nin lider iklimlendirme ve soğutma uzmanı İmbat, MCE Milano Fuarı’nda sanat ile mühendisliği birleştiren bir yaklaşımla dikkat çekti. Şirket, fuar standında iklimlendirme cihazlarını sanat eserlerine dönüştürerek katılımcılara tanıttı ve büyük ilgi topladı.

 

İmbat 33 yıllık deneyimiyle geniş bir ürün yelpazesinde inovatif çözümler üretiyor. Ar-Ge destekli mühendislik yaklaşımıyla da yüksek verimli ürünler ortaya koyuyor. 4 farklı kıtada 50’den fazla ülkeye ihracat gerçekleştiren İmbat’ın ürün grupları arasında; farklı ihtiyaçlara çözüm sunan çatı tipi klima, su soğutma grubu, hassas kontrollü klima, taşınabilir klima, yolcu yürüme köprüsü kliması, paket havuz nem alma santrali, uçak kliması ve veri merkezi soğutmasına yönelik In-Room, In-Row, In-Rack klimalar ile arka kapak ısı değiştirici gibi çok sayıda teknolojik ürün bulunuyor.

İmbat’ın MCE Milano Fuarı’nda sunduğu ürünleri, EC fan, İnvertörlü kompresör, Free Cooling, Asimetrik kompresör sistemi gibi özellikleri ile yüksek verim sunarken, Çift cidarlı taş yünü izolasyonlu gövde yapısı ile enerji tüketimini optimize ediyor, cihazlarda mekanik dayanıklılık ve yangın güvenliği sağlıyor. Ayrıca, R454B gaz kullanımı ve EC konderser fan tercihiyle ErP direktiflerine ve Eco-Design regülasyonlarına tam uygunluk ile iklimlendirme çözümleri üretiyor.

İmbat, MCE Milano Fuarı’nda mühendislik yetkinliğinin yanı sıra, sergilediği Çatı Tipi Klima ve Hassas İklimlendirme Cihazını iklimlendirme çözümlerinin değişen önemine dikkat çekmek için sanatsal bir formda sundu.

Sektör İhtiyaçları Mühendislik ve Sanatı Bir Arada Düşünmeye Zorluyor!

İklimlendirme ve soğutma teknolojileri hem endüstriye hem insana dokunarak modern yaşamın vazgeçilmez unsurlarından biri haline geldi. Bugün bir iklimlendirme sisteminin, konforlu bir yaşam kalitesini, çevre dostu, verimli ve işletme maliyetleri düşük olan çözümler ile buluşturması gerekiyor. Sektöre paralel olarak kendini sürekli olarak yenileyerek müşteri beklentilerine uygun çözümler üreten İmbat bu ihtiyaçtan hareketle sanat dolu mühendisliği ile kendisini yeniden tanımlıyor. İmbat halihazırda Ar-Ge faaliyetlerindeki süreklilik, yenilikçi şirket kültürü, nitelikli ürün üretme kabiliyeti ile bir mühendislik farkı yaratıyor. 2004’te ilk TÜBİTAK destekli Ar-Ge projesini yapan İmbat, resmi onaylı Ar-Ge merkezi unvanını da taşıyor. Çoğu ticarileşen Ar-Ge projelerinin arasında; “PCAIR Uçak Kliması”, “Arka Kapak Isı Değiştirici”, “Taşınabilir Rooftop”, “Güneş Destekli Rooftop”, “6 Borulu Chiller”, “Free Cooling Chiller” gibi, yenilikçi ve Türk sanayisine yön verecek ilkler bulunuyor. Bu uzmanlığıyla mühendislikte, inovasyon, verimlilik ve performansı sağlarken, sanatla mimari uyum, eşsiz bir kullanıcı deneyimi, sistemlerin kusursuz birlikteliği ve huzurlu bir iç ortam sunuyor.

 

İmbat, “Sanat, mühendisliktir; mühendislik sanattır” sloganıyla hazırladığı yeni katalog ile Türkiye ve dünyadan büyük sanatçıları ve mühendisleri kendisine ilham kaynakları olarak sunuyor. Her büyük sanatçı ve mühendis gibi, İmbat da çevre dostu ve enerji tasarruflu sistemleri ile Ar-Ge gücüyle, daha iyi bir dünya için çalışıyor ve sınırlarını aşmayı hedefliyor.

İmbat’ın bu öncülüğü, sadece mühendislik, ürün yelpazesi ve pazar payıyla değil, aynı zamanda MCE Milano Fuarı’nın da gösterdiği gibi sektörüne öncülük yapan global bir Türk markası vizyonunu da kapsıyor.

Diğer Haberler

İstanbul Harbiye Askeri Müzesi, İmbat’ın Hassas İklimlendirme Çözümlerini Tercih Ediyor

İstanbul Harbiye Askeri Müzesi, İmbat’ın Hassas İklimlendirme Çözümlerini Tercih Ediyor

İmbat, Türkiye’nin iklimlendirme sektörü öncü firmalarından biri olarak, güçlü iş birlikleri ve yenilikçi çözümleriyle dikkat çekmeye…
İmbat, Tekstil Endüstrisinde Hassas Kontrollü Klima Cihazlarıyla Büyümeye Devam Ediyor

İmbat, Tekstil Endüstrisinde Hassas Kontrollü Klima Cihazlarıyla Büyümeye Devam Ediyor

İklimlendirme çözümleriyle Türkiye’nin öncü şirketi İmbat, tekstil sektöründe dikkat çekici başarılara imza atmaya devam ediyor.  …
İMBAT yenilikleri ile Endüstride

İMBAT yenilikleri ile Endüstride

İMBAT, 1991 yılından bu yana iklimlendirme sektöründe hizmet vermektedir. Sektörünün ihtiyaçlarına yönelik yenilikçi ürün tasarımlarına imza…