• Ekim 17, 2023

İzocam Tekiz’in yenilikçi tasarımı “Solar Çatı Paneli” çatılarda maksimum koruma sağlıyor

İzocam Tekiz’in yenilikçi tasarımı “Solar Çatı Paneli” çatılarda maksimum koruma sağlıyor

Üst düzey bir inovasyon ürünü olan İzocam Tekiz Solar Çatı Paneli, vidalanarak yapılan konvansiyonel uygulamalara kıyasla su yalıtım zaafiyetini ve korozyon riskini ortadan kaldırarak çatılarda maksimum koruma sağlıyor.

 

Türkiye’nin dünyaca ünlü yalıtım markası İzocam Tekiz, geliştirdiği yeni nesil yalıtım çözümlerine bir yenisini daha ekledi. İzocam Tekiz’in yenilikçi tasarımı olan Solar Çatı Paneli, özel bağlantı aparatları ile solar panellerin sandviç panellere pratik bir şekilde uygulanmasına olanak tanıyor. Üst düzey bir inovasyon ürünü olan İzocam Tekiz Solar Çatı Paneli, vidalanarak yapılan konvansiyonel uygulamalara kıyasla da su yalıtım zaafiyetini ve korozyon riskini ortadan kaldırarak çatılarda maksimum koruma sağlıyor.

Yenilenebilir enerji kaynakları arasında önemli bir paya sahip olan “Güneş Enerjisi” konusunda Türkiye’nin,  potansiyeli çok yüksek bir coğrafyada konumlandığını belirten İzocam Genel Direktörü Murat Savcı, “30 yılı aşkın bir süredir kullanılan güneş ısısı teknolojileri, çevre dostu enerji kaynağı olarak, binalarda ve sanayide ısınmadan, sıcak su elde etmeye, elektrik ihtiyacından, bahçe ve sokak aydınlatmalarına kadar çok çeşitli uygulamalarda kullanılmaktadır. Bizler de özellikle son yıllarda kullanımı tüm dünyada yaygınlaşan fotovoltaik panellerin (güneş panellerinin) endüstriyel bina çatılarında kullanılmasına imkan sağlayan yeni İzocam Tekiz GES uyumlu çatı panellerimizle enerjinin etkin kullanılmasına katkı sağlamaktayız” dedi.

Bu alandaki en son geliştirdikleri inovatif ürünlerinin İzocam Tekiz markasıyla üretimini gerçekleştirdikleri GES uyumlu Solar Çatı Paneli olduğunu açıklayan Murat Savcı, “Güneş panellerinin çatıya montajı esnasında konvansiyonel sistemlerde çatıya on binlerce vida deliği açmak gerekirken İzocam Tekiz Solar Solar Çatı Panellerinin yenilikçi tasarımı sayesinde, solar paneller vida deliği açmadan özel bağlantı aparatları ile sandviç panellere monte edilmektedir. Bu özel panel tasarımıyla, çatıda açılacak ilave delikler sebebiyle su sızıntısı ve uzun dönemde paslanma problemlerinin önüne geçilerek, çatıdaki riskler önemli ölçüde azaltılmaktadır. Bağlantı elemanları olarak kullanılması gereken alüminyum profil miktarının da konvansiyonel sistemlere kıyasla büyük ölçüde azaltılmasına imkan veren İzocam Tekiz Solar Çatı Panellerimiz kurulum maliyetini de düşürerek yatırımı daha uygun hale getirmektedir” diye belirtti.

İzocam Tekiz Solar Çatı Paneli nasıl ve nerede kullanılır?

İzocam Tekiz Solar Çatı Paneli, her iki yüzeyi çelik sac kaplı, çekirdek yalıtım malzemesi olarak PUR/PIR kullanılan, solar panel uyumlu çatı panelleridir. 5 hadveli tasarımı sayesinde geniş açıklıklı çatı sistemlerinde yüksek yük taşıma kapasitesi sunan İzocam Tekiz Solar Çatı Paneli, çatılarda ilave vida deliği açmadan, özel bağlantı aparatları ile solar panellerin sandviç panellere pratik bir şekilde uygulanmasına olanak sağlar. Böylece panel yüzeyine vidalanarak yapılan konvansiyonel uygulamalara kıyasla su yalıtım zaafiyetini ve korozyon riskini ortadan kaldırır.

Üst düzey bir inovasyon ürünü olan İzocam Tekiz Solar Çatı Paneli, endüstriyel yapılar, depolar, askeri yapılar, zirai yapılar, sosyal tesisler, silolar, alışveriş merkezleri, idari binalar gibi sandviç panellerin kullanıldığı bütün çatılarda, ekonomik ve sürdürülebilir çözümler aranan tüm yapılarda uygulanabilmektedir.

Diğer Haberler

Türkiye yalıtım sektörünü Avrupa’da temsil eden İzocam Tekiz, başarılarını iki önemli ödülle taçlandırdı!

Türkiye yalıtım sektörünü Avrupa’da temsil eden İzocam Tekiz, başarılarını iki önemli ödülle taçlandırdı!

Avrupa’nın önde gelen yalıtım firmalarının üye olduğu EAPP’nin üyeleri arasında yer alarak Türkiye yalıtım sektörünü Avrupa’da…
Doğan Yanbastı İzocam Tic. ve San. A.Ş. Finans Direktörü oldu

Doğan Yanbastı İzocam Tic. ve San. A.Ş. Finans Direktörü oldu

Türkiye’de yalıtım sektörüne 59 yıldır liderlik eden İzocam Ticaret ve Sanayi A.Ş.’nin Finans Direktörlüğü görevine 13.05.2024…
İzocam, yalıtım sektörünü buluşturan törende, 3 ayrı prestijli ödülü evine taşıdı!

İzocam, yalıtım sektörünü buluşturan törende, 3 ayrı prestijli ödülü evine taşıdı!

Türkiye’nin en büyük yalıtım üreticisi İzocam, yalıtım sektörünü buluşturan ödül töreninde 3 ayrı prestijli ödülü evine…