• Eylül 15, 2023

Martin Bauer ve Oba Makarna Fabrikalarında İmbat İmzası

Martin Bauer ve Oba Makarna Fabrikalarında İmbat İmzası

Dünya çapında faaliyet gösteren, bitkisel ürünleri endüstriyel olarak işleme konusundaki küresel firmalardan biri olan, Almanya merkezli Martin Bauer Grubu, Türk piyasasındaki faaliyet alanını genişletti. Meyve ve bitki çaylarında yüzde 65’lik pazar payına sahip olan grup, İzmir’in Torbalı İlçesinde fabrika açtı.

Üretimini yaptığı hammaddeler ile dünya meyve ve bitki çayı pazarının yüzde 65’lik kısımını karşılayan Martin Bauer, sektörde faaliyet gösteren firmaların en büyük tedarikçisi olma özelliğini taşıyor. Grup, açılışı yapılan tesis ile yıllık 4 bin ton üretim hacmine ulaştı. Martin Bauer, bu üretim miktarının yaklaşık 2 bin tonluk kısmını Türkiye’den toplanan bitkilerin yurtdışına ihracı şeklinde gerçekleştirdi. Firma gelecek 5 yıl içinde bu üretim miktarının 2 katına çıkarılmasını hedefliyor.1966 yılında Gaziantep’te kurulan OBA Makarnacılık, yüksek teknolojik yatırımları ve insan sağlığına önem veren kaliteli üretimi ile sektöründe öncü bir kuruluştur. 2005 Yılında ÖZGÜÇLÜ AİLESİ tarafından satın alınan OBA Makarna, Gaziantep 4.Organize sanayi bölgesinde 110.000 m² üzerine kurulu, 49,000 m² kapalı alana sahip tesislerinde dünyanın en yüksek teknoloji sistemleriyle üretim yaparak, inovatif yaklaşımlarla ürün geliştirmektedir.

Yeni nesil ürünlerle ülke ekonomisine daha fazla katkı sağlamak amacıyla, Sakarya/Hendek’te yer alan noodle üretim tesisinde hat sayısını 4’e çıkartarak; günlük 3.000.000 paket noodle ve 300.000 adet bardak noodle kapasitesine ulaşarak Türkiye’nin ve Avrupa’nın en büyük noodle üretim tesisine sahip olmanın haklı gururunu yaşamaktadır.

Çay ve bitki çayları üreten Alman Martin Bauer firmasının, Torbalı’daki üretim tesisleri yatırımında ve 1996 dan beri makarna ürünleri üreten Oba Makarna’nın Sakarya Hendek’teki fabrika yatırımlarında da İmbat Çatı Tipi Klimalar tercih edildi.

32. kuruluş yılını geride bırakan ve sektörün faal olan 12 Ar-Ge merkezinden biri olarak çalışmalarını sürdüren İmbat, global markaların oldukça aktif ve ağırlıklı olduğu bir pazarda, sektörün önemli oyuncularından biri olarak istikrarlı bir çalışkanlıkla, yurtiçinde ve yurtdışında faaliyetlerini başarıyla sürdürüyor.

Diğer Haberler

Jade Tekstil, Mısır’ın Kavurucu Sıcaklarına İmbat ile Çözüm Buluyor

Jade Tekstil, Mısır’ın Kavurucu Sıcaklarına İmbat ile Çözüm Buluyor

Dünya’da 50’den fazla ülkede tercih edilerek dünyanın önemli iklimlendirme çözümleri üreticilerinden biri haline gelen İmbat, Yeşim…
İmbat, Gürcistan’ın Tarihi Devlet Tiyatrosu’na Yenilikçi Çözümler Sağlıyor

İmbat, Gürcistan’ın Tarihi Devlet Tiyatrosu’na Yenilikçi Çözümler Sağlıyor

Çoğunluğu Avrupa’ya olmak üzere 50’den fazla ülkeye yaptığı ihracatla Türkiye’nin dünyadaki iklimlendirme temsilcisi İmbat, Gürcistan’ın kültürel…
İstanbul Harbiye Askeri Müzesi, İmbat’ın Hassas İklimlendirme Çözümlerini Tercih Ediyor

İstanbul Harbiye Askeri Müzesi, İmbat’ın Hassas İklimlendirme Çözümlerini Tercih Ediyor

İmbat, Türkiye’nin iklimlendirme sektörü öncü firmalarından biri olarak, güçlü iş birlikleri ve yenilikçi çözümleriyle dikkat çekmeye…