• Eylül 15, 2023

Martin Bauer ve Oba Makarna Fabrikalarında İmbat İmzası

Martin Bauer ve Oba Makarna Fabrikalarında İmbat İmzası

Dünya çapında faaliyet gösteren, bitkisel ürünleri endüstriyel olarak işleme konusundaki küresel firmalardan biri olan, Almanya merkezli Martin Bauer Grubu, Türk piyasasındaki faaliyet alanını genişletti. Meyve ve bitki çaylarında yüzde 65’lik pazar payına sahip olan grup, İzmir’in Torbalı İlçesinde fabrika açtı.

Üretimini yaptığı hammaddeler ile dünya meyve ve bitki çayı pazarının yüzde 65’lik kısımını karşılayan Martin Bauer, sektörde faaliyet gösteren firmaların en büyük tedarikçisi olma özelliğini taşıyor. Grup, açılışı yapılan tesis ile yıllık 4 bin ton üretim hacmine ulaştı. Martin Bauer, bu üretim miktarının yaklaşık 2 bin tonluk kısmını Türkiye’den toplanan bitkilerin yurtdışına ihracı şeklinde gerçekleştirdi. Firma gelecek 5 yıl içinde bu üretim miktarının 2 katına çıkarılmasını hedefliyor.1966 yılında Gaziantep’te kurulan OBA Makarnacılık, yüksek teknolojik yatırımları ve insan sağlığına önem veren kaliteli üretimi ile sektöründe öncü bir kuruluştur. 2005 Yılında ÖZGÜÇLÜ AİLESİ tarafından satın alınan OBA Makarna, Gaziantep 4.Organize sanayi bölgesinde 110.000 m² üzerine kurulu, 49,000 m² kapalı alana sahip tesislerinde dünyanın en yüksek teknoloji sistemleriyle üretim yaparak, inovatif yaklaşımlarla ürün geliştirmektedir.

Yeni nesil ürünlerle ülke ekonomisine daha fazla katkı sağlamak amacıyla, Sakarya/Hendek’te yer alan noodle üretim tesisinde hat sayısını 4’e çıkartarak; günlük 3.000.000 paket noodle ve 300.000 adet bardak noodle kapasitesine ulaşarak Türkiye’nin ve Avrupa’nın en büyük noodle üretim tesisine sahip olmanın haklı gururunu yaşamaktadır.

Çay ve bitki çayları üreten Alman Martin Bauer firmasının, Torbalı’daki üretim tesisleri yatırımında ve 1996 dan beri makarna ürünleri üreten Oba Makarna’nın Sakarya Hendek’teki fabrika yatırımlarında da İmbat Çatı Tipi Klimalar tercih edildi.

32. kuruluş yılını geride bırakan ve sektörün faal olan 12 Ar-Ge merkezinden biri olarak çalışmalarını sürdüren İmbat, global markaların oldukça aktif ve ağırlıklı olduğu bir pazarda, sektörün önemli oyuncularından biri olarak istikrarlı bir çalışkanlıkla, yurtiçinde ve yurtdışında faaliyetlerini başarıyla sürdürüyor.

Diğer Haberler

İmbat, Tekstil Endüstrisinde Hassas Kontrollü Klima Cihazlarıyla Büyümeye Devam Ediyor

İmbat, Tekstil Endüstrisinde Hassas Kontrollü Klima Cihazlarıyla Büyümeye Devam Ediyor

İklimlendirme çözümleriyle Türkiye’nin öncü şirketi İmbat, tekstil sektöründe dikkat çekici başarılara imza atmaya devam ediyor.  …
İMBAT yenilikleri ile Endüstride

İMBAT yenilikleri ile Endüstride

İMBAT, 1991 yılından bu yana iklimlendirme sektöründe hizmet vermektedir. Sektörünün ihtiyaçlarına yönelik yenilikçi ürün tasarımlarına imza…
İMBAT, Bağımsız Türk Cumhuriyetleri Pazarında Etkinliğini Arttırıyor

İMBAT, Bağımsız Türk Cumhuriyetleri Pazarında Etkinliğini Arttırıyor

İMBAT, CIS bölgesinde yer alan Bağımsız Türk Cumhuriyetlerinde prestijli referansları ve güvenilir partnerleri ile aktivitesini her…