• Haziran 6, 2023

ODE Yalıtım’dan YANINDAYIZ KARAVANI projesine destek

ODE Yalıtım’dan YANINDAYIZ KARAVANI projesine destek

ODE Yalıtım, Türkiye’yi sarsan deprem felaketinin yol açtığı olumsuz yaşam koşullarına maruz kalan her yaştan kadına ve çocuğa bir yıl boyunca destek sağlanmasını hedefleyen YANINDAYIZ KARAVANI projesinin sponsorları arasında yer aldı. Deprem bölgesine yönelik desteklerin aralıksız devam etmesi gerektiğini söyleyen ODE Yalıtım Yönetim Kurulu Üyesi Ozan Turan, “Böylesine büyük bir felaketin izlerinin kısa sürede silinmesi mümkün değil. Bu nedenle depremin ilk gününden itibaren gösterilen büyük dayanışma örneğinin hiç azalmadan devam etmesi gerektiğine inanıyor, biz de bu doğrultuda çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

 

Türkiye’nin yüzde 100 yerli sermayeli en büyük yalıtım şirketi ODE Yalıtım, erkeklerin aktif katılımıyla toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanmasını amaçlayan Türkiye’nin ilk, dünyanın sayılı sivil toplum kuruluşlarından YANINDAYIZ Derneği tarafından geliştirilen YANINDAYIZ KARAVANI projesinin finansal destekçileri arasında yer aldı. Proje kapsamında öncelikli olarak Gaziantep, Kahramanmaraş, Hatay ve Adıyaman olmak üzere dört şehirde depremin yol açtığı olumsuz yaşam koşullarına maruz kalan her yaştan kadına ve çocuğa bir yıl boyunca psikososyal destek sağlanacak ve temel hijyen ihtiyaçları karşılanacak.

 

Ozan Turan: “Destekler kesintisiz ve uzun süreli olmalı”

Deprem felaketini yaşayan bölge halkına yönelik desteklerin kesintisiz ve uzun süreli olması gerektiğine inandıklarını söyleyen ODE Yalıtım Yönetim Kurulu Üyesi Ozan Turan, “Depremin ilk gününden itibaren tüm Türkiye büyük bir dayanışma örneği gösterdi. Bu desteklerin uzun süre boyunca devam etmesi gerekiyor çünkü böylesine büyük bir felaketin izlerini bu kadar kısa sürede silmek mümkün değil. Biz de gerek şirket olarak gerekse çeşitli kurum ve kuruluşlarla iş birliği yaparak yaraların sarılması, bölgenin yeniden ayağa kalkması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Çalışmalarını her zaman takdirle karşılayıp desteklediğimiz YANINDAYIZ Derneği’nin bölgedeki kadın ve çocuklara önemli katkı sağlayacağına inandığımız projesinin içinde yer almaktan da mutluluk duyuyoruz” dedi.

 

Proje kapsamında alanında uzman bir ekip, deprem bölgesindeki il merkezinden uzakta psikososyal desteğe ihtiyaç duyan köyleri karavan ile ziyaret edecek. Psikososyal destek ile bu bölgedeki kadınların ve çocukların kendilerini güvende hissetmeleri, değerli hissetmeleri, travmanın uzun süreleri etkilerinin azaltılması, dayanıklılıklarının artırılması ve acılarının hafifletilmesi amaçlanıyor.

Diğer Haberler

Yazlık Evlerde Konfor ve Tasarrufun Anahtarı: Doğru Yalıtım

Yazlık Evlerde Konfor ve Tasarrufun Anahtarı: Doğru Yalıtım

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte pek çok kişi, sıcak günleri keyifli bir şekilde geçirebilmek için yazlık evlerine…
Enerji Verimliliğinin Yolu Isı Yalıtımından Geçiyor

Enerji Verimliliğinin Yolu Isı Yalıtımından Geçiyor

Avrupa Yeşil Mutabakatı ile Türkiye’nin ve dünyanın öncelikli gündem maddelerinden biri haline gelen enerji verimliliği, sürdürülebilirlik…
Epiclub üyeleri gelecek hedeflerini Sırbistan buluşmasında değerlendirdi

Epiclub üyeleri gelecek hedeflerini Sırbistan buluşmasında değerlendirdi

ODE Yalıtım tarafından iyi su yalıtımı uygulamaları konusunda farkındalık yaratıp, nitelikli projelere özel ürün ve hizmet…