• Ekim 4, 2023

Rusya Pazarında İmbat Veri Merkezi Soğutma Çözümleri

Rusya Pazarında İmbat Veri Merkezi Soğutma Çözümleri

İMBAT Rusya pazarında prestijli referansları ve güvenilir partnerleri ile aktivitesini her geçen arttırıyor.

 

2003 yılından beri Rusya pazarına ihracat yapan İMBAT’ın Rusya ‘ya ilk ihracatı soğuk depo cihazları ile başladı ve ilerleyen yıllarda chiller, rooftop ve veri merkezi soğutma cihazları eklenerek devam etti.

 

Rusya ‘da İMBAT etkinlikleri

İMBAT Rusya hassas klima distribütörü tarafından organize edilen Mayıs ayında Moskova’da Moskova ve çevresindeki veri merkezi entegratörleri ve projecilerin ağırlıklı olarak katıldığı bir seminer gerçekleştirildi. Mayıs ayında gerçekleştirilen bir webinar ile de İMBAT veri merkezi soğutma cihazlarına yönelik sektöre bilgilendirme yapıldı.

 

Eylül ayında Rusya ‘nın Saint Petersburg şehrinde gerçekleştirilen projeci ve entegratörlerin katıldığı  seminerde ise  İMBAT veri merkezi soğutma cihazlarına ilaveten İMBAT  free cooling eşanjörlü chiller grupları ve İMBAT’ın inovatif çözümleri anlatıldı.

Rusya Isıtma, Havalandırma, İklimlendirme, Isı Temini ve Bina Termal Fiziği Mühendisleri Derneği (ABOK) resmi yayını olan ABOK dergisinin Haziran sayısında İMBAT fabrikası ve ürünlerinin tanıtımı yayınlandı. 20 Eylülde ABOK tarafından tüm sektöre yönelik  gerçekleştirilen bir webinar ile İMBAT’ın   veri merkezi soğutma cihazları ve free cooling eşanjörlü chiller gruplarındaki inovatif çözümleri anlatıldı.

 

Rusya ‘da İMBAT referansları

İMBAT aktif olduğu ihracat pazarlarında güçlü servis organizasyonuna sahip münhasır distribütörleri veya düzenli satış yaptığı partnerleri ile hizmet verme politikasını Rusya Pazarında da uyguladı.

Rusya’da Veri Merkezi  soğutmasında 25 yılı aşkın tecrübesi ve güçlü  servis ağına sahip distribütörü ile İMBAT bir çok prestijli projede tercih edildi. Bunlardan bazıları;

 

 • Rostelecom (Gelenddg,SOKB,Istra,Sergiev,Klin,Doloprud,Luhovi,Mozhay,Egorie,Ruza, Medvenka,Kursk )
 • 3data DataCenter
 • Beltelecom ( Minsk ,Grodno)
 • Data Space DataCenter
 • Relcom DataCenter
 • Miran DataCenter
 • Artplast factory
 • Orsk Engineering Plant, Orsk.
 • Gelendzhik
 • Skolkovo School Facility
 • Balchug-Plaza
 • IM SOR AN
 • Research and Testing Institute of Integrated Security Systems

 

Veri merkezi soğutmasında İMBAT geniş ürün yelpazesine sahip

İMBAT’ın veri merkezi soğutmasına yönelik ürünlerinin başında in room hassas kontrollü klimalar gelmekte. Tamamen yerli tasarlanan ve üretilen in room hassas kontrollü klimalar ilk olarak 2001 yılında İMBAT tarafından  üretilmeye başladı ve 2003 yılında da ilk kez ihraç edildi.

İMBAT marka in room hassas kontrollü klimalar  direk genleşmeli , soğuk su bataryalı veya çift akışkanlı olarak üretilmektedir. Cihazların üfleme yönleri üsten, önden veya alttan olmak üzere birçok şekilde olabilmektedir.

 

İmbat inrow ve inrack klimalar Modüler ve Mikro veri merkezlerinin soğutulması için çözüm sunmaktadır

İmbat inrow klimalar soğuk ve sıcak koridor  uygulamaları için özel geliştirilmiş ve kullanılacağı alana uygun olarak it ekipman kabinlerinin arasına yerleştirilebilen modüler yapıya sahiptir. Inrow teknolojisi ile hızlı kapasite artırımı sağlamakta ve yükseltilmiş döşeme ihtiyacını ortadan kaldırmaktadır. İmbat inrow klimalar standart olarak direk genleşmeli veya soğuk sulu olarak üretilmektedir.

İmbat Inrack klimalar  veri merkezinde kabinetlerin direk  içini soğutmak üzere tasarlanmış ve kabinet içine  monte edilen, hızlı kurulum imkanı sağlayan, modüler ve yüksek verimli cihazlardır. Direk genleşmeli ve soğuk su bataryalı olarak üretilmekte olan İMBAT inrack klimalar ile 8U için 10 kw soğutma kapasitesine ulaşılmaktadır.

 

İMBAT kapak tipi ısı değiştiriciler ile veri merkezi iç ısı yükü düşürülmekte, ısı geri kazanımı sağlanmakta ve sistem verimliliği artırılmaktadır.

İMBAT veri merkezi soğutma cihazları tümü gelişmiş otomasyon yazılımına  ve  0,9-1 arasında yüksek duyulur ısı oranına sahip olup, ortam sıcaklığı  +/-%1°C’ye kadar tolerans ile, ortam bağıl nem oranı  ise  +/-%2 RH’ye kadar tolerans ile sağlanmaktadır.

Yedekli  tesis edilen veri merkezi soğutma sistemlerinde İMBAT cihazlarının gelişmiş yazılımı ile sunduğu uzaktan izlenebilirlik, 16 cihaza kadar master /slave uygulama, eş yaşlandırma, gezen ekran gibi bir çok özelliği veri  merkezlerine  uzun ömür, kesintisiz çalışma ve güvenilirlik sunmaktadır.

 

Veri merkezi PUE değerlerinin minimize edilmesinde İMBAT etkisi

Cihazlarda standart olarak kullanılan EC fan, elektronik expansion valf, gelişmiş  otomasyon yazılımı ve Inverter kompresör opsiyonu ile yüksek enerji tasarrufu sağlanmaktadır. Ayrıca birden fazla scroll kompresörlü İMBAT hassas kontrollü klimalarda asimetrik soğutma teknolojisi ile kısmi yüklerde yüksek verim sağlanmaktadır.

Gece gündüz, yaz kış çalışma yapan veri merkezi soğutma sistemlerinde enerji tasarrufunun önemli olduğu veri merkezi  soğutma çözümlerinde, İMBAT gerek  ürünlerinin yüksek verimli tasarımları ile gerekse sunduğu yenilikçi ürünleri ve çeşitliliği ile veri merkezi PUE değerlerinin minimize edilmesine yardımcı olmaktadır.

İmbat, 32 yıldır İstikrarlı bir çalışkanlıkla daha iyi teknolojilerle yaşanabilir bir dünya için sektörel gelişimin sürdürülebilirliği ve rekabet gücünün arttırılması için yüksek verimli cihazlar tasarlayıp üretmek için çalışmaktadır.

Diğer Haberler

İstanbul Harbiye Askeri Müzesi, İmbat’ın Hassas İklimlendirme Çözümlerini Tercih Ediyor

İstanbul Harbiye Askeri Müzesi, İmbat’ın Hassas İklimlendirme Çözümlerini Tercih Ediyor

İmbat, Türkiye’nin iklimlendirme sektörü öncü firmalarından biri olarak, güçlü iş birlikleri ve yenilikçi çözümleriyle dikkat çekmeye…
İmbat, MCE Milano Fuarı’nda Sanat ve Mühendisliği Buluşturdu

İmbat, MCE Milano Fuarı’nda Sanat ve Mühendisliği Buluşturdu

Türkiye’nin lider iklimlendirme ve soğutma uzmanı İmbat, MCE Milano Fuarı’nda sanat ile mühendisliği birleştiren bir yaklaşımla…
İmbat, Tekstil Endüstrisinde Hassas Kontrollü Klima Cihazlarıyla Büyümeye Devam Ediyor

İmbat, Tekstil Endüstrisinde Hassas Kontrollü Klima Cihazlarıyla Büyümeye Devam Ediyor

İklimlendirme çözümleriyle Türkiye’nin öncü şirketi İmbat, tekstil sektöründe dikkat çekici başarılara imza atmaya devam ediyor.  …