• Nisan 26, 2024

Samsung WindFree™ klimalarda Yapay Zeka Enerji Modu ile enerji tasarrufu

Samsung WindFree™ klimalarda  Yapay Zeka Enerji Modu ile enerji tasarrufu

Yapay zeka entegrasyonlu ekosistem ürünleriyle evde bağlantılı cihaz deneyimini bir adım ileriye taşıyan Samsung Electronics, SmartThings uygulamasının Yapay Zeka (AI) Enerji Modu ile çalışan akıllı cihaz serileriyle kullanıcıların elektrik faturalarını azaltarak çevreye daha duyarlı ve sürdürülebilir cihaz kullanımı sağlıyor. Wi-Fi özellikli WindFree™ Premium Plus Duvar Tipi Klima’nın Yapay Zeka Enerji Modu sayesinde kullanıcılar klimalarını kullanırken enerji tüketimini kontrol edebiliyor.

 

Evde yaşamı daha konforlu ve sürdürülebilir hale getirmek amacıyla inovasyonlarına devam eden Samsung Electronics, SmartThings ekosistemindeki yapay zeka destekli klima modelleriyle enerji tüketiminin yüzde 20’ye varan[1] oranlarda azaltılabilmesini sağlıyor. Wi-Fi özellikli WindFree™ Premium Plus Duvar Tipi Klimanın enerji tasarrufu özelliğinin yanı sıra ısıtma ve soğutma özellikleri, yapay zeka desteği ile güçlenerek premium kullanım deneyimi sağlıyor.

 

Yapay zeka sayesinde bilinçli kullanım ve çevreye duyarlı enerji tüketimi

Wi-Fi bağlantılı WindFree™ Premium Plus Duvar Tipi Split Klima, kullanıcılara enerji kullanımını izleyebilme ve azaltabilme olanağını sunarken, Samsung’un SmartThings ekosisteminin enerji tasarruf özelliği Yapay Zeka Enerji modu, kullanım alışkanlıklarını öğrenerek analiz ediyor. Aynı zamanda serinliği[2] ve kompresör[3] frekansını ayarlayarak enerji tüketimini %20’ye kadar düşürebiliyor. Kullanıcılar, SmartThings uygulaması üzerinden enerji kullanım hedeflerini belirleyerek, hedefledikleri aylık kullanımı belirtebiliyor. Hedeflenen kullanıma ulaşıldığındaysa SmartThings uygulaması, kullanıcıya bildirim gönderiyor. Bu sayede Samsung kullanıcıları enerjiden tasarruf ederek faturalarını düşürebiliyor, enerji tüketimini görüntüleyip izleyebiliyor ve çevre dostu bir ürün deneyimiyle sürdürülebilirlik hedeflerine katkı sağlayabiliyor.

 

Akıllı ısıtma ve soğutma özellikleri yapay zeka ile güçlendi

WindFree™ Premium Plus Duvar Tipi Split Klima, kullanıcılara yalnızca enerji tasarrufu seçenekleri sunmakla kalmıyor. Kullanıcılar aynı zamanda iç ortam koşullarını ve kullanım alışkanlıklarınızı analiz ederek çeşitli modları optimize eden Yapay Zeka Soğutma özelliğiyle akıllı bir yaşam tarzının keyfini çıkarıyor. Klima, kullanıcının tercih ettiği sıcaklığa bağlı olarak, optimum koşulları korumak için en uygun modu seçerek kullanıcıyı uzun ayarlama adımlarıyla zaman kaybetmekten kurtarıyor ve ideal kullanım deneyimini zahmetsiz bir biçimde sunuyor.

 

SmartThings uygulamasıyla evin serinliği ayarlanabilir

Evdeki yaşam tarzına uyum sağlayan, birbirine bağlı cihazların tek uygulama üzerinden kontrol edilmesine olanak tanıyan ve akıllı ev deneyimini bir üst seviyeye taşıyan SmartThings uygulaması sayesinde WindFree™ Premium Plus Duvar Tipi Klima, evdeki serinliğin her an ve yönetilebilmesini sağlıyor. Kullanıcılar mobil cihazlarındaki SmartThings Uygulaması üzerinden klimalarını tek dokunuşla uzaktan kontrol edebiliyor ve izleyebiliyor.

 

SmartThings ekosisteminin sunduğu akıllı ev deneyimlerini ve tasarruf olanaklarını yapay zeka entegrasyonlarıyla daha ileriye taşıyan Samsung Electronics, sürdürülebilirliği ve insan yaşamını iyileştirmeyi önceleyerek geliştirdiği inovasyonlarla evde yaşamı daha pratik, konforlu ve keyifli hale getiriyor.

[1] Android ve IOS cihazlarda kullanılabilir. Wi-Fi bağlantısı ve Samsung hesabı gereklidir. Ekim 2023’ten itibaren Wi-Fi güncellemesiyle birlikte seçili modeller için kullanılabilir. Sonuçlar, iç testlere dayanmaktadır ve çevresel etkenlere, kullanım alışkanlıklarına bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. AR12CSDABWK/CV kodlu üründe  gerçekleştirilen testlere bağlı olarak, AI Enerji Modunda çalışırken, hedef sıcaklık soğutmada artabilir ve ısıtmada azalabilir. AI Enerji Modu yerine kullanıcı hedef sıcaklığı manuel olarak ayarlayarak Normal Soğutma/Isıtma Modu seçimi yaparsa, enerji tasarrufu garanti edilmez.

[2] Sonuçlar, iç testlere dayanmaktadır ve çevresel etkenlere, kullanım alışkanlıklarına bağlı olarak değişkenlik gösterebilir.

[3] AR12CSDABWK/CV kodlu üründe gerçekleştirilen testlere bağlı olarak, AI Enerji Modunda çalışırken, hedef sıcaklık soğutmada artabilir ve ısıtmada azalabilir. AI Enerji Modu yerine kullanıcı hedef sıcaklığı manuel olarak ayarlayarak Normal Soğutma/Isıtma Modu seçimi yaparsa, enerji tasarrufu garanti edilmez.

Diğer Haberler

Samsung WindFreeTM 4 Yön Kaset Klima akıllı optimizasyonla %77’ye varan enerji tasarrufu sağlıyor

Samsung WindFreeTM 4 Yön Kaset Klima akıllı optimizasyonla %77’ye varan enerji tasarrufu sağlıyor

Soğuk rüzgâr hissi yaratmadan serinlik sunan WindFreeTM teknolojisiyle donatılan, büyük kanatlarıyla geniş soğutma menzili ve akıllı…
Çevre dostu ve tasarruflu Samsung WindFree™ klimalarla yazın en sıcak günlerine karşı rüzgarsız serinlik

Çevre dostu ve tasarruflu Samsung WindFree™ klimalarla yazın en sıcak günlerine karşı rüzgarsız serinlik

Samsung, sıcak yaz günlerinde klima konforunu yeni bir boyuta taşıyor ve rüzgârsız serinliğin keyfini yüzde 77’ye…
Samsung WindFree™ klimalarda 6 yıl garanti kampanyası

Samsung WindFree™ klimalarda 6 yıl garanti kampanyası

Samsung, 31 Ağustos’a kadar seçili WindFree™ Split klimalarda gerçekleşecek satın alımlarda mevcut 3 yıl garanti süresini…