• Temmuz 3, 2023

Schneider Electric, Sürdürülebilir Binalar için EcoStruxure™ Çözümlerini Yeni Entegrasyon Özellikleriyle Geliştirdi

Schneider Electric, Sürdürülebilir Binalar için EcoStruxure™ Çözümlerini Yeni Entegrasyon Özellikleriyle Geliştirdi

Schneider Electric, geliştirdiği yeni nesil bina çözümleri ile artan enerji maliyetlerinin yönetilmesine olanak sağlarken, karbon emisyonları ve enerji israfının önüne geçerek çevreye değer katıyor.

Bu teknolojiler, elektrikli araç şarj istasyonları dahil olmak üzere tüm bina sistemlerini ve cihazlarını tek bir merkezden yönetmek için daha açık, daha esnek ve daha kolay entegrasyon sağlıyor.

Böylece bina ve enerji sistemlerinin kontrolü ve veri yönetimi kolaylaşıyor, enerji kullanımı optimize ediliyor. Bu da binaların net sıfır karbon hedeflerine uygun şekilde yönetilmesine olanak sağlıyor. 

 

Enerji yönetimi ve otomasyonda dünya çapında uzman olan Schneider Electric, binalarda sürdürülebilirliği artırmaya yönelik geliştirildiği yeni nesil çözümlerini tanıttı. EcoStruxure™ Building Operation 2023, EcoStruxure™ Bağlantılı Oda Çözümleri ve EcoStruxure™ Power Monitoring Expert yeni entegrasyon özellikleri sayesinde, binalarda enerji kullanımını yönetmek için gereken verilere erişimi kolaylaştırıyor, karbon emisyonlarının azaltılmasına yardımcı oluyor ve bu şekilde binalara değer katıyor.

 

Enerji kullanımını ve karbon emisyonlarını azaltmak çevresel ve ekonomik fayda sağlıyor

Açık ve esnek EcoStruxure™ Building çözümleri, bina sahiplerinin ve tesis yöneticilerinin artan enerji maliyetlerine yanıt vermelerine ve 2050 yılına kadar net sıfır karbon hedeflerine ulaşmalarına yardımcı oluyor. Yeni özellikleri sayesinde kullanımı kolay, mobil özellikli bir kontrol merkezi üzerinden birden fazla bina, güç kaynağı, elektrikli araç şarj istasyonu ve yenilenebilir enerji sistemi sorunsuz bir şekilde entegre edilerek yönetilebiliyor.

EcoStruxure™ çözümlerinin bu özellikleriyle sektöre yeni bir boyut kazandırdığını ifade eden Schneider Electric Dijital Binalar Başkan Yardımcısı Andre Marino, “Günümüzde enerjinin %60’ı verimsiz sistemler nedeniyle israf ediliyor. Bu nedenle bugün karşı karşıya olduğumuz iklim ve enerji krizlerini aşabilmemiz için daha elektrikli ve daha dijital bir dünyaya ihtiyacımız var. EcoStruxure™ Building Operation gibi modernize edilmiş bir bina yönetimi çözümü ile bina içindeki sistemler birbirine bağlanıp dijitalleştirilebilir böylece enerji daha görünür hale gelir, enerji israfı ve buna bağlı karbon emisyonları %20’ye varan oranlarda azaltılabilir. Bu doğrultuda geliştirdiğimiz teknolojilerle müşterilerimize daha az kaynakla operasyonlarını iyileştirmeleri ve paydaşlarının beklentilerini karşılamaları için yardımcı oluyoruz” dedi.

 

Sistemler ve veriler arasında daha kolay erişim ve daha fazla entegrasyon

Schneider Electric, alanında bir ilk olarak PowerLogic™ enerji analizörü verileri başta olmak diğer enerji verilerine EcoStruxure™ Building Operation’dan daha kolay erişmeyi ve kritik olmayan gücü entegre edebilmeyi sağlıyor. Ayrıca, elektrikli araç (EV) EVlink Pro AC ve EVlink Wallbox şarj istasyonları ve EcoStruxure™ EV Charging Expert verileri EcoStruxure™ Building Operation ve EcoStruxure™ Power Monitoring Expert ile entegre edilebiliyor. Bu, tek bir ekranda bina ve güç sistemleri ile şarj istasyonlarının izlenebilmesini ve kontrol edilebilmesini mümkün kılıyor. Tesis yöneticileri, sahadaki elektrikli araç şarj istasyonlarının enerji tüketimini, binanın yük talebini ve güç kalitesini nasıl etkilediğini anlayabiliyor ve binanın şebeke dışında çalıştığı durumlarda şarj istasyonlarına iletilen gücü ayarlayabiliyor.

 

Daha az çevresel etki ile daha fazla bina verisine erişim

Yeni EcoStruxure™ Building Operation 2023 ile tüm bina yönetimi sistemi (BMS) sağlayıcılarından daha fazla bina verisine erişim sağlanıyor, global ve büyük ölçekli tesis genişletmeleri daha kolay ve daha esnek hale geliyor. Bu sürümle gelen EcoStruxure™ Edge Server, ilk bağımsız “kapsayıcı” BMS yazılımı  versiyonu olarak öne çıkıyor ve donanım (kontrol cihazları gibi) genişletme ve ilgili Kapsam 3 gömülü karbon ihtiyaçlarını azaltıyor. Edge Server for Building Operation ise standart BMS kurulumlarına göre daha hızlı dağıtım ve esneklik özelliklerine sahip. Böylece güç ve kaynak verimliliği nedeniyle giderek yaygınlaşan modern uygulama barındırma altyapılarına sahip binalar için güvenli bir seçenek olduğunu kanıtlıyor.

 

Karbon salınımı ve enerji israfını azaltmak için daha fazla işlevsellik

EcoStruxure™ Bağlantılı Oda Çözümleri, oda havalandırma sistemi bilgileri ve kontrolü için yeni ürünlerle geliştirildi. Değişken hava hacimli (VAV) kontrol cihazları için yeni SpaceLogic RP-V, SpaceLogic Insight-Sensor ve Building Operation ile birlikte kullanılarak, enerjinin yalnızca gereken yerde ve gereken zamanda kullanılması için gerçek zamanlı kişi sayısına göre oda ortamlarını kontrol ediyor. EcoStruxure™ Bağlantılı Oda Çözümleri’nin HVAC kontrolü ve doluluğa göre aydınlatma aracılığıyla %23’e varan oranda enerji tasarrufu ve operasyonel karbon tasarrufu sağladığı kanıtlanmış bulunuyor.

Diğer Haberler

Schneider Electric, Time ve Statista’nın ‘Dünyanın En Sürdürülebilir Şirketleri’ Listesinde İlk Sırada Yer Aldı

Schneider Electric, Time ve Statista’nın ‘Dünyanın En Sürdürülebilir Şirketleri’ Listesinde İlk Sırada Yer Aldı

Enerji yönetimi ve otomasyonun dijital dönüşümünde lider olan Schneider Electric, Time dergisi ve Statista tarafından hazırlanan…
Mahmut Dede, Schneider Electric Ülke Satış Genel Müdür Yardımcısı Oldu

Mahmut Dede, Schneider Electric Ülke Satış Genel Müdür Yardımcısı Oldu

Schneider Electric, Mahmut Dede’nin Türkiye Ülke Satış Genel Müdür Yardımcılığı görevine getirildiğini duyurdu. Dede, yeni görevi…
Schneider Electric ve Elder, “İnovasyon Günleri: Dijital Şebekeler” Etkinliğini Gerçekleştirdi

Schneider Electric ve Elder, “İnovasyon Günleri: Dijital Şebekeler” Etkinliğini Gerçekleştirdi

Enerji yönetimi ve otomasyonun dijital dönüşümüne liderlik eden Schneider Electric ve Elektrik Dağıtım Şirketleri Derneği (Elder),…