• Mayıs 17, 2024

TRT Uluslararası Film Platoları, İmbat İklimlendirme Çözümlerini Seçti

TRT Uluslararası Film Platoları, İmbat İklimlendirme Çözümlerini Seçti

İmbat, Türkiye’nin önde gelen iklimlendirme ve soğutma çözümleri üreticisi olarak, TRT Uluslararası Film Platoları’nda tercih edildi. TRT, İstanbul Çekmeköy’de 320.000 m2’lik alanda film stüdyoları ve binalarında, yüksek verimli İmbat Rooftop Üniteleri’ni seçti.

 

Proje kapsamında, toplam 750 kW İmbat Çatı Tipi Klima Cihazı, TRT Uluslararası Film Platoları’nın iklimlendirme ihtiyaçlarını karşılayacak.

Film stüdyoları, prodüksiyon süreçlerinde kritik öneme sahip mekanlar olarak öne çıkıyor. Bu nedenle, stüdyoların iklimlendirme sistemlerinin, çeşitli faktörler dikkate alarak titizlikle seçilmesi gerekiyor. İklimlendirme, sadece çalışanların konforunu sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda özellikle elektronik ekipmanların sağlıklı çalışmasına ve film kalitesinin korunmasına yardımcı oluyor.

Bu hassasiyetler dikkate alınarak tasarlanan stüdyolarda, İmbat Çatı Tipi Klima Cihazları yüksek standartları ve sunduğu opsiyonlar ile en uygun çözüm olarak tercih ediliyor.

 

İmbat Rooftop Üniteleri Yüksek Verimlilik Sunuyor

İmbat Rooftop Üniteleri, çift cidarlı taş yünü izolasyonlu gövde özelliği ile yüksek mekanik dayanım ve yangın güvenliğinin yanısıra, sessiz çalışma imkânı sunuyor ve stüdyo ortamı ve çevresinde önemli olan ses hassasiyetine uyumluluk gösteriyor. Yoğun set ortamlarında önemli bir ihtiyaca dönüşen taze hava akışı, İmbat Rooftop Üniteleri standart olarak kullanılan ve ihtiyaca göre oransal olarak değişken taze hava oranı sunan EC fanlar ile karşılanıyor. EC Plug dönüş fanları ile uzun emiş havası kanal kayıplarını önlüyor ve Roof Curp sayesinde de her yönde üfleme ve emiş kanal bağlantısı imkânı sunuyor.

Ek olarak, İmbat Rooftop  Üniteleri asimetrik kompresör uygulaması ile stüdyo içerisinde maksimum kapasitede çalışılmadığı zamanlarda, kısmi yüklerde yüksek verimli çalışıyor. Heat-Pump özelliği ile fosil yakıt kullanmaksızın yenilenebilir enerji kaynağı ile yüksek verimli ısıtma sağlıyor. Bu özellikleriyle, enerji maliyetlerini azaltıyor ve düşük işletme maliyeti sağlıyor.

Üretiminin %80’ini ihraç eden ve en büyük ihracat pazarı Avrupa olan yüksek standartlara sahip ürünleri ve 33 yıllık tecrübesiyle İmbat, küresel ölçekte fark yaratmak isteyen her proje için uluslararası satış ve satış sonrası hizmetleri ile müşteri memnuniyeti sertifikalı hizmetleri ile çözüm sunmayı bekliyor.

Diğer Haberler

İmbat, Coca Cola Tesislerinde İklimlendirme Çözümleri Sunuyor

İmbat, Coca Cola Tesislerinde İklimlendirme Çözümleri Sunuyor

Coca-Cola İçecek Semerkant projesinin ardından Çimkent projesi için de İmbat’ın Paket İklimlendirme çözümlerini tercih ediyor. İmbat,…
ESSİAD ve İmbat Soğutma İşbirliği’nde Veri Merkezi İklimlendirme Sistemleri Semineri Gerçekleştirildi

ESSİAD ve İmbat Soğutma İşbirliği’nde Veri Merkezi İklimlendirme Sistemleri Semineri Gerçekleştirildi

ESSİAD organizasyonunda İmbat İklimlendirme işbirliği ile 8 Kasım 2022 tarihinde “Veri Merkezi İklimlendirme Sistemleri” Semineri gerçekleştirildi.…