• Temmuz 4, 2024

Türkiye’de doğal gaz dönüşümü yeniden başladı

Türkiye’de doğal gaz dönüşümü yeniden başladı

Türkiye Doğal Gaz Dağıtıcıları Birliği’nin (GAZBİR) verilerine göre, Türkiye, Avrupa’da en çok doğal gaz abonesi olan 3’üncü ülke durumunda. Bugün itibariyle 9 milyona yakın vatandaşın daha evinde veya işyerinde doğal gaz dönüşüm çalışması yaptırması bekleniyor.

Üçay Mühendislik İklimlendirme ve Şubeler Grup Direktörü Özgür Şahin, vatandaşları, doğal gaz dönüşüm çalışması yaptırırken dikkat edilmesi gerekenler konusunda uyardı. İşte detaylar…

 

Havaların ısınmasıyla birlikte kışa hazırlık yapan konutlarda doğal gaz dönüşüm çalışmaları hızlandı. Evlerine ve işyerlerine doğalgaz dönüşümü yaptırmak isteyenler, hem tatil aylarında evlerindeki dönüşümü bitirmek hem de Eylül, Ekim ve Kasım aylarında artan abonelik başvuruları nedeniyle bir mağduriyet yaşamamak için yaz aylarındaki fırsatı değerlendirmeyi hedefliyor.

 

Türkiye’de doğalgazın hızla yaygınlaştığını belirten Üçay Mühendislik İklimlendirme ve Şubeler Grup Direktörü Özgür Şahin, Üçay’ın 24 yıllık tecrübesiyle vatandaşları, doğal gaz dönüşümü yaptırırken dikkat edilmesi gerekenler konusunda uyardı: 

Türkiye, Avrupa’da en çok doğal gaz abonesi olan 3’üncü ülke

“Türkiye Doğal Gaz Dağıtıcıları Birliği’nin (GAZBİR) verilerine göre, Türkiye, 2023 yıl sonu itibariyle 20,8 milyon doğal gaz abonesi ile Avrupa’da en çok doğal gaz abonesi olan 3’üncü ülke durumunda. Doğal gaz dağıtım şirketleri, 2023 yıl sonu itibariyle Türkiye nüfusunun yüzde 84’üne doğalgazı ulaştırdı. Ulaşılan nüfus 71,5 milyon, aktif kullanıcı sayısı ise 62,7 milyon civarında. Bugün itibariyle 9 milyona yakın vatandaşın evinde veya işyerinde doğal gaz dönüşüm çalışması yaptırması bekleniyor. Yaz aylarında artan dönüşüm çalışmaları da doğalgaza olan talebi gözler önüne seriyor.

Doğal gaz dönüşüm sezonunu kaçırmayın!

Özellikle sonbahar aylarında doğal gaz abonelik başvurularında yaşanan artıştan ve buna paralel olarak bir aya kadar uzayan doğalgaz aboneliği açtırma sürelerinden kaynaklı bir mağduriyet yaşamak istemeyenlerin yaz aylarında doğalgaz dönüşüm çalışması yaptırmalarını tavsiye ediyoruz. Vatandaşlarımızın doğalgaz dönüşüm sürecini başarılı bir şekilde yaptırabilmeleri için öncelikle alanında uzman bir mühendislik firması ile çalışmaları gerekiyor. Kurulum sürecinin uzamaması, sistem güvenliğinin en iyi şekilde oluşturulması için doğalgaz dönüşümü yaptırılacak firmanın; kadrosunun profesyonelliğine, bünyesindeki mühendislerin uzmanlığına, firmanın ücretsiz keşif desteği vermesine, kullanılacak kombiye, radyatöre (petek), boruya ve diğer tüm malzemelerin kalitesi ile işin teslim süresine dikkat etmek gerekiyor.

“Doğal gaz tesisatını 1 günde kuruyoruz”

Üçay Mühendislik olarak, 24 yıldır Türkiye’nin birçok il ve ilçesindeki şubelerimiz ve üstün mühendislik kabiliyetimiz ile müşterilerimize, ücretsiz ön keşif ve anahtar teslim sistem kurulumu hizmeti sunuyoruz. Üstelik doğal gaz tesisatını 1 günde kuruyoruz. Abonelik süreçleri tamamlanan projelerde bir hafta gibi kısa bir sürede doğal gazı kullanıma uygun hale getiriyoruz.

“Yılda 50 bin hanenin doğal gaz dönüşümünü yapıyoruz”

Uzman mühendislerimiz, teknik personellerimiz ve Türkiye’nin farklı bölgelerinde hizmet veren 53 şubemizle yılda ortalama 50 bin hanenin doğal gaz dönüşümünü yapıyoruz. Aynı zamanda ileri teknoloji ısıtma sistemlerimiz ile geride bıraktığımız kış mevsiminden bugüne kadar doğalgaz dönüşümünü gerçekleştirdiğimiz 2 milyon 713 bin vatandaşımızı ısıtmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

“Kredi kartı ve elden taksit imkânı ile hizmet veriyoruz”

24 yıldır Türkiye’nin doğalgaz dönüşüm lideri olarak, enflasyonist bir ortamda yaşadığımız gerçeği ile vatandaşlarımıza ödeme konusunda da destek olmaya çalışıyoruz. Bu kapsamda doğalgaz dönüşümü yaptırmak için çağrı merkezimizi arayan ya da şubelerimize gelen vatandaşlarımıza, ister kredi kartı ile isterlerse de elden taksit imkânı ile hizmet veriyoruz.” dedi.

Diğer Haberler

Kışın ısınırken enerjinin yüzde 13’ünü ‘Kazan’ın

Kışın ısınırken enerjinin yüzde 13’ünü ‘Kazan’ın

Üçay Mühendislik Teknik Hizmetler Koordinatörü Halil Büyükbaş, yeni nesil duvar tipi yoğuşmalı kazan sistemlerinin geleneksel yer…
Doğal Gaz Patlamasını Önlemenin Yöntemleri

Doğal Gaz Patlamasını Önlemenin Yöntemleri

Günümüzde evlerde ve iş yerlerinde yaygın olarak kullanılan doğal gaz, dikkat edilmediği takdirde can ve mal…
Önlem almazsanız kombiniz donabilir!

Önlem almazsanız kombiniz donabilir!

Soğuk havalarda evlerin açık balkonlarında bulunan kombiler, donma tehlikesi ile karşı kaşıya bulunuyor. Üstelik önlem alınmadığı…