• Temmuz 11, 2024

Uzun Ömürlü Cephelerin Sırrı Baumit CrystalEffect ile Tanışın

Uzun Ömürlü Cephelerin Sırrı Baumit CrystalEffect ile Tanışın

Baumit, İnovasyon Merkezi tarafından geliştirilen Baumit CrystalEffect özelliğine sahip Baumit CrystalSet, kir tutmama özelliği sayesinde bakım gerektirmeyen dış cephelere imza atıyor. Binalara nefes alma kabiliyeti kazandırmasıyla da öne çıkan Baumit CrystalSet, kristal özelliği ile cephelere estetik katıyor. Mineral son kat kaplama Baumit CyrstalSet, Baumit CrystalActivator ve Baumit CrystalTop ile farklı cephelerde etkili sonuçlar sunuyor.

 

Mantolamada yeniliğin öncüsü Baumit’in imzasını taşıyan Baumit CrystalSet, dayanıklılık ve estetiği bir araya getiren formülü sayesinde inşaat profesyonellerine yapılara kristal berraklığında dokunuşlar yapma imkânı sunuyor. Sıra dışı formülüyle dikkat çeken ürün, kir tutmama özelliği ile binaların dış cephe bakım masraflarından tasarruf sağlanmasına destek oluyor. Bu inovatif ürünün Baumit İnovasyon Merkezi’nin en yeni hazinesi olduğunu belirten Baumit Türkiye Teknik Müdürü Meltem Bayraktar San, şu bilgileri paylaştı: “Baumit CrystalSet, kullanıma hazır ilk mineral son kat kaplama Baumit CrystalTop ve Baumit CrystalActivator astardan oluşuyor. Eşsiz Baumit CrystalEffect özelliği Baumit CrystalTop mineral son kat kaplama içinde gizleniyor ve yalnızca Baumit CrystalActivator bu hazineyi açığa çıkarabiliyor. Kullanıma hazır şekilde sunulan Baumit CrystalSet, doğal nefes alabilen ve son derece dayanıklı cephelere imzasını atarak kentlerin silüetini şekillendirmede belirleyici bir rol üstlenmeye aday. Çünkü kristal berraklığındaki son dokunuşlar, her binaya benzersiz bir görünüm kazandırıyor.”

 

Kristal sertliğinde dayanıklılığı ile cepheler uzun yıllar temiz ve canlı kalıyor

Binalar için koruyucu bir kalkan olan dış cephelerin aynı zamanda renk seçimi ve tasarımı ile yapıların karakterini belirlediğine dikkat çeken San; “Çarpıcı, ışıltılı ve benzersiz cepheler yapıların yüzleridir ancak yıllar geçtikçe cepheler temiz ve canlı görünümünü kaybedebilir ve renkleri solabilir. Biz bu noktada Baumit CrystalEffect ile son kat kaplamalardaki termoplastik bağlayıcıları benzersiz doğal kristal bağlayıcılarla yeniledik. Bu mineraller mükemmel kir direncine ve yüksek nefes alma kabiliyetine sahip, kristal sertliğinde son derece dayanıklı bir yüzey oluşturuyor. Kir ve toz parçacıkları cepheye nüfuz edemiyor, rüzgâr veya yağmurla birlikte cephenin yüzeyinden uzaklaşıyor. Bu sayede cepheler uzun yıllar temiz ve canlı kalıyor” şeklinde konuştu.

 

*Baumit CrsytalSet dayanım testi videosunu linkten izleyebilirsiniz.

Diğer Haberler

Daha yeşil bir dünya ve temiz yarınlar için Geleceğimizi Mantoluyoruz

Daha yeşil bir dünya ve temiz yarınlar için Geleceğimizi Mantoluyoruz

Enerji kaynaklarının giderek azaldığı, iklim krizinin derinleşerek ekosistemi tehdit ettiği günümüzde, gelecek için en büyük sorun…