• Haziran 16, 2023

Vaillant Group Türkiye, 25. Ulusal Kalite Günleri’nde YTÜ öğrencileri ile bir araya geldi

Vaillant Group Türkiye, 25. Ulusal Kalite Günleri’nde YTÜ öğrencileri ile bir araya geldi

Vaillant Group Türkiye CEO’su Alper Avdel, Yıldız Teknik Üniversitesinde düzenlenen 25. Ulusal Kalite Günleri etkinliğinde öğrencilerle buluştu. İş hayatına dair gençlerin sorularını yanıtlayan Avdel, etkinlikte yaptığı konuşmada binalarda enerji tüketiminin önemi, iklimlendirme sektörünün yenilikçi trendleri ve Vaillant Group Türkiye’nin sürdürülebilirlik yaklaşımı hakkında bilgiler verdi.

 

Vaillant Group Türkiye CEO’su Alper Avdel, Yıldız Teknik Üniversitesi Kalite ve Verimlilik Kulübü tarafından düzenlenen 25. Ulusal Kalite Günleri etkinliğinde öğrencilerle buluştu. Etkinliğin “Zirvedekiler 2023” oturumundaki konuşmasında kariyer yolculuğunun önemli kilometre taşlarını gençlerle paylaşan Avdel, iş hayatına dair tecrübelerini aktardı. Bugünün dünyasında iş hayatı için kalite, verimlilik ve sürdürülebilirliğin son derece kritik öneme sahip olduğunu vurgulayan Avdel, Vaillant Group’un tüm faaliyetlerinde bu üç temel öğeye en üst düzeyde odaklandıklarını belirtti.

En fazla karbon salımına yol açan alanların binalar, sanayi ve ulaşım olarak sıralandığını vurgulayan Avdel, binaların sürdürülebilirlik açısından önemine işaret etti. İklimlendirme alanındaki en yeni teknolojilerin hem sürdürülebilirlik hem verimlilik hem de tasarruf açısından ciddi avantajlar sağladığını vurgulayan Avdel, enerji verimliliği ve hibrit sistemlerin önemine değindi. Avdel, ilk yatırım maliyeti optimizasyonunun sağlanmasının yanı sıra enerjinin güvenliği, çeşitliliği ve verimliliğine yönelik hedeflere ulaşma yolunda hibrit sistemlerin büyük avantajlar sağladığını belirtti.

Hızlı bir gelişim sürecinde olan ısı pompaları kategorisinin halihazırda iklimlendirme sektörü açısından en yeni ve heyecan verici gelişmelerin yaşandığı alan olduğunu söyleyen Avdel, “Bugün elektrikli araçlar otomotiv endüstrisi için ne demek ise, ısı pompaları da iklimlendirme sektörü için odur” dedi. Avdel, Avrupa’da ısı pompası pazarının son beş yılda dört kat büyüdüğünü ve toplam 1 milyon adede ulaştığını, Türkiye’de ise bu pazarın henüz sadece 13 bin adet civarında olduğunu kaydetti. Avdel, Türkiye’nin bina içi iklimlendirmede ısı pompası dönüşümünü başarması durumunda ilk etapta yıllık 2 milyar dolara varan bir tasarruf yapabileceğini; bu tasarrufun mevcut ürünlerin değişiminin yıllar bazında artmasıyla çok daha yüksek seviyelere çıkacağını sözlerine ekledi.

Vaillant’ın “Yenilikçiliğiyle bugünün ve yarının öncüsü” bakış açısıyla ilerlediğini belirten Avdel, son dönemde kombinin yanı sıra yüksek verimlilik sunan ısı pompası ürünlerine odaklandıklarını belirtti. Avdel, Vaillant’ın 2021 yılının ilk çeyreğinde benzerlerine göre 700 kat daha çevreci bir soğutucu akışkana sahip olan ve A+++ verimlilik sunan aroTHERM plus ürünü ile bu alandaki öncülüğünü pekiştirdiğini ifade etti.

Konuşmasında Vaillant Group’un sürdürülebilirliğe verdiği önemi de vurgulayan Avdel, şirketin bu alandaki hedefleri ve projeleri hakkında bilgiler verdi. Avdel: “Vaillant Group olarak 150 yıldır sadece iklimlendirme sektörüne odaklanıyor ve sadece bu alana yatırım yapıyoruz. Bugünden yarını düşünerek hareket ediyor, planlarımızı bu doğrultuda hayata geçiriyoruz. 2011 yılında grup çapında SEEDS Projesi’ni hayata geçirdik. Bu doğrultuda 2030 yılına kadar karbon emisyonlarımızı büyük oranda azaltmayı, kalan emisyonları ağaçlandırma projeleri ile dengelemeyi ve 2050 yılına kadar tamamen karbon-nötr olmayı hedefliyoruz” dedi.

Etkinliğin soru cevap kısmında Avdel, kariyer hedefi oluşturma, hedefe ulaşma yolunda izlenmesi gereken adımlar ve karar verme süreçleriyle ilgili öğrencilerin sorularını yanıtladı.

Diğer Haberler

Vaillant Group Türkiye CEO’su Alper Avdel: “Her ülke enerji çeşitliliğini sağlamak zorunda”

Vaillant Group Türkiye CEO’su Alper Avdel: “Her ülke enerji çeşitliliğini sağlamak zorunda”

Vaillant Group Türkiye CEO’su Alper Avdel, Yıldız Teknik Üniversitesi’nde düzenlenen 26. Ulusal Kalite Günleri etkinliğinde öğrencilere…
Vaillant Group Türkiye’nin üst düzey kaliteli hizmete yönelik eğitim çalışmaları 2023’te de aralıksız sürdü

Vaillant Group Türkiye’nin üst düzey kaliteli hizmete yönelik eğitim çalışmaları 2023’te de aralıksız sürdü

Vaillant Group Türkiye Teknik Destek ve Eğitim Departmanı’nın her yıl yüz yüze ve online olarak düzenlediği…
Vaillant’ın yenilikçi reklam kampanyası “Isı pompasına atılan imza: Vaillant”

Vaillant’ın yenilikçi reklam kampanyası “Isı pompasına atılan imza: Vaillant”

Kombinin mucidi Vaillant, iklimlendirmede geleceğin teknolojisi olarak gösterilen ısı pompası ürünleri için yeni bir reklam kampanyası…