• Kasım 29, 2023

Wilo Group, Sürdürülebilirlikteki Üstün Başarısıyla EcoVadis’ten Platin Madalya Kazandı

Wilo Group, Sürdürülebilirlikteki Üstün Başarısıyla EcoVadis’ten Platin Madalya Kazandı

150 yılı aşkın süredir dünya genelinde su teknolojileri alanında öncü bir rol üstlenen Wilo Grubu, sürdürülebilirlik konusundaki kararlılığını bir kez daha kanıtlayarak, EcoVadis tarafından platin madalya ile ödüllendirildi. Bu prestijli ödül, Wilo’nun sürdürülebilirlik konusundaki üstün başarısını iki yıl üst üste tescil etmiş oldu.

 

Üstün donanımı ve inovatif çözümleriyle su teknolojilerinde fark yaratan Wilo Grubu, EcoVadis tarafından 100 binden fazla şirket arasından seçilerek Platin Madalya ile ödüllendirildi. Özellikle sürdürülebilirlik konusundaki başarılı performansı ve çevre dostu uygulamalardaki kararlılığı sayesinde ödüle layık görüldü. Wilo, karbondioksit emisyonlarını büyük ölçüde azaltmasıyla, Avrupa’daki üretim tesislerini karbon nötr hale getirmesiyle ve çeşitli çevre projelerine yaptığı yatırımlarla sürdürülebilirlikte öncü olmaya devam ediyor.

Wilo sadece çevresel sürdürülebilirlikle değil, aynı zamanda tedarik zinciri sürdürülebilirliği konusundaki taahhüdü ile de dikkat çekiyor. Tedarikçilerle olan uzun vadeli iş birlikleri ve sıkı denetimler, şirketin sürdürülebilir bir tedarik zinciri oluşturmasına yardımcı oluyor. Bu sayede, Wilo, sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşmak için tüm iş süreçlerini kapsayacak şekilde çalışmalarını sürdürüyor.

Platin Madalya Ödülü’nün zorlu çalışmaların bir sonucu olduğunu vurgulayan Wilo Türkiye Genel Müdürü Altuğ Arkaya, “Wilo Grubu olarak, EcoVadis’ten ikinci kez üst üste aldığımız platin madalyanın gururunu yaşıyoruz. Bu, geleceğe umutla bakma konusundaki kararlılığımızın ve sektör liderliğimizin sonucudur. Özellikle çevresel başarılarımız ve karbondioksit emisyonlarını azaltma çabalarımızla daima daha iyisini başarmayı arzuluyoruz. Bu ödül, bizi daha fazlasını başarmak ve sektöre ilham vermek için yeni bir başlangıç yapmaya teşvik etti. Zorluklara rağmen, sürdürülebilirlik hedeflerimize ulaşmak için çok daha fazla çalışmamız gerekiyor. Daha temiz ve sürdürülebilir bir dünya yaratma vizyonumuzu sürdürme konusundaki sözümüz değişmeden devam edecek. Bu ödül, yalnızca bizim değil, tüm sektörün geleceği için sorumluluk taşıdığımızın bir ifadesidir” açıklamalarında bulundu.

Diğer Haberler

Wilo, Satış Sonrası Hizmetleri ile Güçlü ve Güvenilir Çözümler Sağlıyor

Wilo, Satış Sonrası Hizmetleri ile Güçlü ve Güvenilir Çözümler Sağlıyor

Su teknolojileri devi Wilo, yüzde 100 müşteri memnuniyetini hedefleyerek satış sonrasında doğru ve hızlı bir şekilde…
German Brand Award’dan Su Teknolojileri Devi Wilo’ya Üç Ödül

German Brand Award’dan Su Teknolojileri Devi Wilo’ya Üç Ödül

Dünyada 150 yılı aşkın tecrübesiyle su teknolojilerine ilham veren Wilo, Berlin’de düzenlenen German Brand Award Ödül…
Ethno Hotels’in Çözüm Ortağı Wilo Oldu

Ethno Hotels’in Çözüm Ortağı Wilo Oldu

Wilo, 150 yılı aşkın tecrübesi ve yenilikçi su teknolojileriyle, Belek’te açılan Ethno Hotels’in çözüm ortağı oldu.…