• Eylül 26, 2023

Wilo’dan Yangın Söndürme Sistemlerinde Güvenilir Çözümler

Wilo’dan Yangın Söndürme Sistemlerinde Güvenilir Çözümler

Yangınlar, doğal afetlerin ve kazaların en yıkıcı olanlarından biri olarak kabul ediliyor. Bu nedenle, her yıl 25 Eylül-1 Ekim tarihleri arasında gerçekleşen Yangından Korunma Haftasında yangınları önlemek ve kontrol altına almak bilinciyle yola çıkan Wilo, bilinçlendirme çalışmaları yapıyor. Yangın sırasında hızlı ve etkili etkili çözümler sunan Wilo, yangın söndürme sistemleri, pompaları ve kontrol panoları gibi kritik ürünleriyle yangınlarla mücadelede büyük bir görev üstleniyor.

 

Türkiye, iklim ve coğrafi faktörler nedeniyle yangın tehdidi altında olan bir ülke olarak öne çıkıyor. Bu tehdidi kontrol altına almak ve yangın sırasında hızlı ve etkili müdahale etmek amacıyla her yıl 25 Eylül-1 Ekim tarihleri arasında gerçekleşen Yangından Korunma Haftası, toplumların yangınla mücadele becerilerini geliştirmek ve yangın güvenliği konusunda bilinçlendirmek amacıyla gerçekleşiyor. Bu bilinçle yola çıkan Wilo, 1872’den bu yana, yaşama verdiği önem ve ürettiği inovatif çözümlerle fark yaratıyor. Su yönetimi, endüstriyel sistemler ve bina teknolojileri gibi farklı alanlarda geniş tecrübesiyle yangın söndürme konusunda güvenli ve etkili çözümler sunuyor.

 

Söndürme Sistemlerinde Etkili ve Hızlı

Yangın pompaları, hazır bekleyen suyu basınçlandırarak yangın söndürme tesisatına besleyen bir ekipmandır. Özellikle yüksek yapılarda, binanın yangından korunma sisteminin temel bileşenleridir. Wilo, geniş ürün yelpazesiyle çeşitli ihtiyaçları karşılamak için FFS ve UL/FM olmak üzere iki farklı yangın söndürme çözümüyle karşımıza çıkıyor. Atmos GIGA N serisi, BP, SCP-ASP ve WRH gibi 4 farklı tip yangın pompasıyla yangına karşı etkili bir şekilde mücadele edilmesini sağlıyor. Ayrıca, jokey pompa olarak kullanılan Helix V serisi de sistemin önemli bir parçası olarak söndürme çalışmalarında kullanılıyor. Her iki sistem de kullanıcı ihtiyaçlarına göre dizel veya elektrik motorlu olarak temin edilebiliyor. FFS sistemi, yangınla mücadele uygulamalarında pompa, motor, kontrol panosu, alarm donanımı ve diğer hidro-mekanik aksamları içeren bir çözüm olarak her türlü yangın tesisatının basınçlandırılması ve yangınla mücadelede kullanılabiliyor.

 

İnovatif Kontrol Panolarıyla Anında Müdahale

Yangında sistemlerin güvenli ve pratik olması, büyük felaketleri engellemenin yanı sıra yaşamları ve mülkleri koruma açısından da hayati öneme sahip. Bu amaçla Wilo kontrol panoları, yangın söndürme sistemlerinin otomasyonunu, kontrolünü ve alarm yönetimini sağlayan kritik bileşenler olarak yer alıyor. Elektrik motorlu FFS sistemlerinde FFS-E, dizel motorlu sistemlerde ise FFS-D kontrol panoları kullanılarak basınç düşüşünde pompa çalışmasını yönetirken ve acil durumda manuel müdahale imkanı sunarak yangın güvenliğinin sağlanmasında etkin rol oynuyor.

Diğer Haberler

Wilo, IFAT 2024’te Sürdürülebilir Su Teknolojileriyle Yer Alacak

Wilo, IFAT 2024’te Sürdürülebilir Su Teknolojileriyle Yer Alacak

Üstün teknolojisi ile globalde 150, Türkiye’de 30 yılı aşan birikimiyle, su teknolojilerinin geleceğini şekillendiren Wilo, dünya…
Wilo-Select 5 Pompa Tasarımında Akıllı Yönetim ve Verimlilik Sağlıyor

Wilo-Select 5 Pompa Tasarımında Akıllı Yönetim ve Verimlilik Sağlıyor

Wilo, ileri teknolojiye sahip yeni nesil pompa seçim aracı olan Wilo-Select 5’i piyasaya sundu. Bu dijital…
Gri Su Uygulamalarında Wilo’nun Yeri

Gri Su Uygulamalarında Wilo’nun Yeri

Nüfusun artması ve sanayinin gelişmesi ile birlikte giderek artan su kullanımı ve iklim değişikliği olaylarının olumsuz…