• Ağustos 26, 2023

Yeni Bosch Elektrikli Buhar Kazanı ELSB pazara sunuldu

Yeni Bosch Elektrikli Buhar Kazanı ELSB pazara sunuldu

Bosch Home Comfort Group, yalnızca elektrik kullanarak buhar üreten, baca gazı salmadığı için özel bir yatırım gerektirmeyen, yüksek verimli ve çevre dostu elektrikli buhar kazanı ELSB’yi Türkiye’de de pazara sundu.

ELSB, özel uygulamalar için yapılandırılabiliyor. Mevcut kazan sistemlerine entegre edilerek hibrit çalışmaya da imkan veriyor.

 

İstanbul – İklimlendirme sektörünün öncü firmalarından Bosch Home Comfort Group’un endüstriyel alanlar için geliştirdiği elektrikli buhar kazanı ELSB, yalnızca elektrik kullanarak, ateşleme ve zararlı gaz emisyonları olmadan, yüksek verimlilikle 7,5 t/saat’e kadar buhar üretebiliyor. 350 ila 7.500 Kg/s buharı tamamen elektrikle üreterek yüzde 99,6’ya varan oranda verimlilik sağlayan yeni buhar kazanı, düşük enerji tüketimiyle çevre dostu bir işletim imkanı sunuyor.

 

Kurulum süresi ve maliyet avantajı

ELSB elektrikli buhar kazanı herhangi bir baca gazı salmıyor. Kurulum yerinde baca, baca gazı işlem sonrası bileşenleri ve yakıt beslemesi için altyapı gerektirmeyen kazan, baca sistemi için onay veya bakıma da ihtiyaç duymuyor. Bu yönüyle kurulum süresi ve maliyetleri azaltan ELSB, ayrıca yüksek buhar kalitesi ve dinamik özellikleriyle tam esneklik sağlıyor.

 

Tek başına ya da hibrit çalışabiliyor

Özel uygulamalar için ayrı ayrı yapılandırılabilen ve üretimi gerçekleştirilen elektrikli buhar kazanı ELSB, aynı zamanda mevcut kazan sistemlerine entegre edilerek hibrit çalışmaya olanak veren akıllı kazan kontrolü ve sorunsuz sistem entegrasyonuna sahip bulunuyor. BCO kazan kontrol sistemi, dokunmatik bir ekran sayesinde ELSB’yi kolayca kontrol etmeyi mümkün kılıyor.

 

Sürdürülebilirlik hedefi olan şirketlerin tercihi

Bosch Home Comfort’un tek elden bütünsel yaklaşımıyla sistem ekipmanı tedariki ve kaliteli servis hizmetiyle pazara sunduğu ELSB, sürdürülebilir proses ısı üretimi özelliğiyle tüm dünyada iklimin korunmasına özel önem veren ve bu doğrultuda sürdürülebilirlik hedefleri olan şirketler tarafından kullanılmaya başlandı.

Diğer Haberler

Bosch Home Comfort Group, iklimlendirme çözümleriyle 3. Bursa İç Tesisat ve Güvenli Doğalgaz Çalıştayı’nda

Bosch Home Comfort Group, iklimlendirme çözümleriyle 3. Bursa İç Tesisat ve Güvenli Doğalgaz Çalıştayı’nda

Bosch Home Comfort Group, Bursa İç Tesisat ve Güvenli Doğalgaz Çalıştayı’nda paydaşlarıyla bir araya gelerek ürün…
Bosch Home Comfort Grubu 2023’te çift haneli büyüme elde etti

Bosch Home Comfort Grubu 2023’te çift haneli büyüme elde etti

Büyüme faktörleri, ısı pompaları ve ısı pompası hibritleri oldu   Bosch Home Comfort Grubu, 2023 mali…
Bosch Home Comfort Group, en fazla kombi ihracatı yapan şirket oldu

Bosch Home Comfort Group, en fazla kombi ihracatı yapan şirket oldu

Bosch Home Comfort Group, İklimlendirme Sektörü İhracatçılar Birliği tarafından en fazla kombi ihracatı yapan şirket olarak…