• Kasım 2, 2023

İSKİD, ISK-SODEX 2023’de organizasyonları ve stant ziyaretleri ile verimli bir fuar geçirdi

İSKİD, ISK-SODEX 2023’de organizasyonları ve stant ziyaretleri ile verimli bir fuar geçirdi

Avrasya Bölgesi’nin lider HVAC&R sektörü buluşma noktası olan ISK-SODEX 2023 fuarına standıyla katılan İSKİD, yerli ve yabancı sektör temsilcilerinin katılımı ile geleneksel İSKİD Global Endüstri Resepsiyonu organize etti. Etkinlikte “Sağlık Yapılarında İklimlendirme Kılavuzu” kitabının da lansmanı yapıldı.

 

25-28 Ekim tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezinde düzenlenen ISK-SODEX fuarında, Eurovent Derneği ile paylaştığı standında standı ile yer alan İSKİD, birçok yerli ve yabancı sektör ve fuar temsilcisini standında ağırladı.  Fuar süresince İSKİD, EHPA (European Heat Pump Association), CAR (Chinese Association of Refrigeration), Eurovent Certita Certification (ECC), İtalyan Ticaret ve Sanayi Odası Derneği, Mostra Convegno Expocomfort ve Climate World Moskova fuarı temsilcileri ile ikili görüşmeler gerçekleştirdi. İSKİD üyeleri, İSİB alım heyeti kapsamında 69 ülkeden 289 yabancı firma temsilcisi ile B2B ikili iş görüşmeleri gerçekleştirdi, ihracata yönelik yeni iş birliklerinin adımları atıldı.

İSKİD Global Industry Resepsiyonu yoğun katılımla gerçekleşti

İSKİD’in geleneksel olarak ISK-SODEX fuarının ilk günü düzenlediği ve yerli yabancı birçok sektör temsilcisinin katıldığı Global Industry Resepsiyonu, İSKİD Yönetim Kurulu Başkanı Ayk Serdar DİDONYAN’ın açılış konuşması ile başladı. Etkinlikte davetlilere “hoş geldiniz” diyen İSKİD Yönetim Kurulu Başkanı Ayk Serdar DİDONYAN, “2 yılda bir yapılan ISK- SODEX fuarının, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. yılına denk gelen hafta içinde organize edilmesi bizim için mutluluk verici oldu. Temelleri EVRENSEL BİLİM, ADALET, DEMOKRASİ, ÖZGÜRLÜK VE EŞİTLİK kavramları üzerine inşa edilmiş Cumhuriyetimizin 100. yılı Kutlu Olsun. Bu vesile ile Cumhuriyetimizin kurucu Lideri büyük önder MUSTAFA KEMAL ATATÜRK ve Dava Arkadaşlarını saygı ve minnetle ile anmak isterim.” dedi. Türkiye İklimlendirme Sektörü bugün global bir oyuncu olarak, ülkemiz ekonomisinin lokomotif sektörlerinden biri olarak hızla ilerlediğinin altını çizen DİDONYAN, “Ekim ayı sonu itibariyle Türkiye İklimlendirme Sektörü 6 milyar dolarlık ihracat rakamına ulaşmıştır. 2023 yılı sene sonu ihracatı yaklaşık olarak 7,2 milyar dolar seviyesine ulaşacaktır. Bu hepimizin ortak başarısıdır.” dedi. Uzun bir aradan sonra Global Endüstri Resepsiyonumuzda yüz yüze buluşmanın verdiği mutluluk ile verimli bir fuar geçirmenizi dileriz” dedi.

Resepsiyonda İSKİD Sağlık Yapılarında İklimlendirme Komisyonu tarafından hazırlanan “Sağlık Yapılarında İklimlendirme Kılavuzu” kitabının da lansmanı yapıldı. Kitaba katkı koyan Sn. Ersin Gökbudak, Sn.Prof. Dr. Ayhan ONAT, Sn. Vural EROĞLU adına Sn. Ayça Eroğlu, Sn. Artuğ Fenercioğlu, Sn. Asım ONAT adına Sn. Prof. Dr. Ayhan Onat, Sn. Gürkan Görgün adına Sn.Ersin GÖKBUDAK, Sn. BORA ATAY, Sn. Erol KABİL ‘e İSKİD Yönetim Kurulu Başkanı Ayk Serdar DİDONYAN tarafından teşekkür plaketleri takdim edildi. DİDONYAN, Sağlık Yapılarının iklimlendirme sektörü için önemli uğraş alanlarından biri olduğunu ve hazırlanan bu kılavuz kitabın, sektör açısından önemli bir kaynak kitap olacağının altını çizdi. Kitaba katkı koymuş değerli sektör temsilcisi ve akademisyenlerimize teşekkür ederim dedi.

Plaket taktimi sonrası, kitabın hazırlanmasıyla ilgili düşüncelerini paylaşan Sağlık Yapılarında İklimlendirme Komisyonu Başkanı Ersin GÖKBUDAK, “Kılavuz kitabımız, sağlık yapılarıyla ilgili yatırımcı, yönetici grupları, tasarımcı, yapımcı, kontrol ve denetim grupları, işletmeci gibi bu yapıların her aşamasında görev alan kişilere yardımcı olabilecek bir kılavuz kitap oluşturmak hedefi ile hazırlandı. Hazırlanması uzun bir zaman ve emek alan kitabın sektöre faydalı olacağını ve önemli katkı koyacağını düşünüyoruz. Çalışmaya emek vermiş başta tüm komisyon üyeleri ve İSKİD profesyonellerine teşekkür ederim. “Sağlık Yapılarında İklimlendirme Kılavuzu” kitabı fikrinin oluşum aşamalarında çok değerli emeği olan ve vefatı sebebiyle de şu an aramızda olamayan değerli arkadaşım Sn. Vural EROĞLU’nu da yine bu vesile ile anmak isterim. Işıklar içinde uyusun.“ dedi.

 

Yerli ve yabancı sektör temsilcilerinin yoğun ilgi gösterdiği Global Industry Resepsiyonu, ilgi gören Trio Show eşliğinde verilen kokteyl ile etkinlik son buldu.

 

İSKİD “Isı Pompası Teknolojileri, Uygulama Örnekleri ve Pazar Gelişmeleri“ Semineri

İSKİD’in fuarın ilk günü olan, 25 Ekim Çarşamba günü ISK-SODEX forum alanında  organize ettiği “Isı Pompası Teknolojileri, Uygulama Örnekleri ve Pazar Gelişmeleri” konulu seminere, yerli ve yabancı sektör temsilcileri yoğun ilgi gösterdi.

Moderatörlüğünü İSKİD Isı Pompaları Komisyonu Üyesi Arslan Çağlayan GÜREL ‘in yaptığı seminerde, İSKİD Isı Pompaları Komisyonu Başkanı Dr. Andaç YAKUT, İSKİD Isı Pompası Komisyonu Başkan Yardımcısı Pınar GÜRLER, İSKİD Isı Pompaları Komisyonu Üyesi Ekim Utkan GEREK sunumları ile yer alarak Isı Pompası teknolojileri konusunda en güncel bilgileri, katılımcılarla paylaştılar.

İstanbul Fuar Merkezi’nde 120.000 metrekarelik alanda çevre dostu, enerji geri kazanımlı ve yüksek verimli sürdürülebilir ürünlerin öne çıktığı ISK-SODEX’e 19 ülkeden 1.000’e yakın katılımcı marka son teknoloji ürün ve çözümlerini sergiledi.  %15’i yurt dışından (114 farklı ülke) olmak üzere toplam 89,694 kişi ziyaret etti.

2 yılda bir buluşturan bir sonraki ISK-SODEX fuarı, 22-25 Ekim 2025 tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Diğer Haberler

İSKİD, 16. Dönem Stratejik Hedeflerini Açıkladı

İSKİD, 16. Dönem Stratejik Hedeflerini Açıkladı

Değişim ve Dönüşüme odaklanmış bir süreç bizi bekliyor…   Eylül 2023 tarihinde “İSKİD, Geleceğini Şekillendiriyor” mottosuyla…
İSKİD’ten “Klima Santrali Eurovent Enerji Verim Sınıfları” webinarı

İSKİD’ten “Klima Santrali Eurovent Enerji Verim Sınıfları” webinarı

İSKİD Eurovent Klima Santrali Ayna Komisyonu, 4 Haziran Salı günü saat 10:00’da “Klima Santrali Eurovent Enerji…
İSKİD’ten, SOĞUK DEPO TASARIM VE UYGULAMA ESASLARI webinarı

İSKİD’ten, SOĞUK DEPO TASARIM VE UYGULAMA ESASLARI webinarı

İSKİD Endüstriyel ve Ticari Soğutma Sistemleri Komisyonu, 28 Mayıs Salı günü saat 10:00’da “SOĞUK DEPO TASARIM…