• Kasım 27, 2023

İZODER 30. Yılını Üyeleri ile Kutladı

İZODER 30. Yılını Üyeleri ile Kutladı

Yalıtım sektörü İZODER öncülüğünde büyüme ivmesini sürdürüyor

 

Yalıtım bilincini Türkiye genelinde yaymak için 1993 yılında kurulan İZODER-Isı Su Ses ve Yangın Yalıtımcıları Derneği’nin 30. yılı yoğun katılımla ve büyük bir coşkuyla kutlandı. İZODER’in 30. ve Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılı için ortak bir kutlama düzenleyen İZODER Yönetimi, Cumhuriyetimizin sarsılmaz değerlerinin rehberliğinde geleceğe yürüdükleri mesajını verdi.

 

Yalıtım sektörünün çatı kuruluşu İZODER, kuruluşunun 30. yıl dönümünü ve Cumhuriyetimizin 100. yıl coşkusunu sektör paydaşları ve üyeleriyle The Grand Tarabya Otel’de kutladı. Katılımcılar, fuaye alanında İZODER’in 30 yıllık zaman yolculuğunun anlatıldığı sergi ile karşılandı. İZODER 30. yıl filminin gösterimi ile başlayan gala yemeğinde İZODER Başkanı Emrullah Eruslu, Türkiye İMSAD Başkanı Tayfun Küçükoğlu ve İZODER’in kurucularından da olan TÜSİAD Başkanı Orhan Turan birer konuşma yaptı.

 

Cumhuriyetimizin 100., İZODER’in 30. kuruluş yıl dönümüne ulaşmasının onur ve coşkusunu birlikte yaşadıklarını dile getiren İZODER-Isı Su Ses ve Yangın Yalıtımcıları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Emrullah Eruslu açılış konuşmasında şunları söyledi; “Temelleri 1993 yılında atılan İZODER, bugün ülkemizin en saygın sektör kuruluşlarından biri konumunda bulunuyor. Emek ve özveriyle geçen bu yolculuk boyunca öncü ve örnek nitelikteki girişimlerimizle yalıtım sektörüne önemli katkılarda bulunduğumuza inanıyorum. İklim değişikliği, enerji verimliliği, depremden korunma ve güvenli yapılar, konforlu ve sağlıklı yaşam alanları gibi ülkemizin ve dünyanın gündem başlıkları olan bu konular tam da yalıtımın merkezde olduğu hayati konular. Tüm bu başlıklarda yalıtımın önemini anlatmaya ve bu konuda farkındalık oluşturma çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz.”

 

Yalıtım sektörünün büyüklüğü 7 milyar dolara yaklaştı

Sektörün 30 yıl içinde önemli bir gelişim gösterdiğini söyleyen İZODER Başkanı Emrullah Eruslu, “Üretimden satışlarımızın 2 milyar dolara, toplam yalıtım sektörünün tüm hizmetler dahil 7 milyar dolara yakın bir büyüklüğe ulaştığını müjdelemek isterim. Bununla beraber direkt ve dolaylı olarak yaklaşık 150 bin kişilik bir istihdam oluşturarak ülkemizin kalkınmasında etkin rol almaya devam ediyoruz. Yine ihracat tarafında son yıllarda ciddi bir ivme kaydettiğimizi, sektörümüz için küresel bir üretim merkezi olma yolunda ciddi yatırımların hayata geçtiğini sevinerek görüyoruz” dedi.

 

İZODER’in 30. yılında “çevreyi ve insanı” önceleyen yenilenmiş vizyon ve misyonları ile sektör bayrağını ileriye taşımak noktasında kararlılıkla yol aldıklarını belirten Emrullah Eruslu, sözlerine şöyle devam etti; “Vizyonumuz çerçevesinde Derneğimizin kuruluşunun 50. yılına kadar nitelikli yalıtım malzemelerinin amacına uygun ve doğru uygulanmasını sağlayarak sektörümüzü gelişmiş ülkeler düzeyine taşımayı hedefliyoruz.  Sürdürülebilir bir gelecek yaratma noktasında da yalıtımla doğal kaynakları verimli kullanarak, insan güvenliğine ve çevre sağlığına duyarlı yapılarla yaşam kalitesi ve konfor koşullarının artırılmasını sağlamak, yarınlarımıza yaşanılabilir bir dünya bırakmak misyonumuz, bize bu yolda rehber olacak. 30 yılda elde ettiği değerleri, yetkinlikleri, katkıları, sorumlulukları, vizyonu ve misyonuyla toplumun her kesiminin yalıtım bilincine ulaşması sürecinde; Kurucularımızdan başkanlarımıza, yönetim kurullarımızdan komisyonlarımıza, üyelerimizden çalışanlarımıza, kamu ve özel sektör paydaşlarımıza kadar emek veren herkesi saygı ve sevgiyle anıyor, aramızdan ebediyete intikal edenlere rahmet diliyorum. Derneğimize başarılarla dolu nice 30 yıllar diliyorum.”

 

İZODER’in 30. yıl dönümü kutlamasının Cumhuriyetimizin 100. yılına denk gelmesinin coşkularını daha da arttırdığını dile getiren Eruslu, “Bu ülkenin fertleri olarak atalarımızın emaneti olan ülkemizi, Cumhuriyetimizin temel değerleri ile dünyanın lider ülkelerinden biri haline getirmek, çağdaş yapı konseptinin ayrılmaz bir parçası olan yalıtımı gelişmiş ülkeler düzeyine taşımak   için el ve gönül birliği halinde çalışmak minnet borcumuzdur. Bu duygu ve inançla; 100 yıllık Türkiye Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, “Vatanını en çok seven görevini en iyi yapandır” sözü ışığında işimizi en iyi şekilde yapmaya gayret edeceğiz. Geçmişten aldığımız güç, sahip olduğumuz saygın üyelerimizle, Cumhuriyetimizin aydınlık geleceği için var gücümüzle çalışmalarımızı sürdüreceğiz” diyerek konuşmasını bitirdi.

 

Konuşmasında İZODER’in 30 yılda yaptıklarını tarihe not düşmek gerekir diyen Türkiye İMSAD Başkanı Tayfun Küçükoğlu, konuşmasını şu sözlerle sürdürdü; “İZODER, barınmadan çağdaş ve konforlu yaşam koşullarına geçişin öncüsü ve temsilcisidir. Varlığını yalıtım bilincinin artmasına adayan İZODER’in ikinci 30 yılda daha büyük misyonları var. Yalıtım sektörü, sadece çağdaş yaşam koşullarında yaşamayı değil küresel iklim değişikliğiyle mücadeleyi ve dünyanın sürdürülebilirliğini de temsil ediyor. Ülkemize, ekonomimize, halkımıza hizmet veren İZODER’e destek olmayı bir iş değil, sosyal sorumluluk mücadelesi olarak görüyorum.”

 

İZODER’in kurucularından TÜSİAD Başkanı Orhan Turan ise şunları söyledi; “Bireysel sivil toplum örgütü yolculuğumun başlangıcı olan İZODER, zorlu bir dönemde kuruldu. İZODER, bugüne kadar sadece yalıtım sektörüne değil yapı malzemeleri ve inşaat sektörüne de çok büyük katkılar sundu. Son 30 yılda pek çok değişim de yaşandı. Bu değişime uyum sağlayan İZODER, sektörümüzü, ülkemizi, dünyayı daha iyi bir yer haline getirmek için çalışıyor. İlerici vizyonuyla daha da büyük işler başaracağına inanıyorum.”

 

Gala yemeğinin ardından sektöre ve İZODER’e katkılarından dolayı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, İklimlendirme Sektörü Meclisi Başkanı Zeki Poyraz’a ve İZODER Başkan Yardımcısı Ertuğrul Şen’e plaket takdim edildi. Gecede 30. yıl pastası kesildikten sonra İZODER’in 30. Kuruluş Yıl Dönümü kutlamaları, Türk pop müziğine iz bırakan Eda ve Metin Özülkü, Ferda Anıl Yarkın ve Yeşim Salkım’ın verdiği konserle sona erdi.

Diğer Haberler

İZODER: Yalıtım enerji faturasını yüzde 50 düşürüyor!

İZODER: Yalıtım enerji faturasını yüzde 50 düşürüyor!

Kavurucu sıcaklar gelmeden önce binalara yaptırılacak yalıtımın ev ve işyerlerinde konforu artırmanın yanı sıra elektrik faturalarında…
İZODER: Yalıtımsız binalar Türkiye’nin enerjisini boşa harcıyor

İZODER: Yalıtımsız binalar Türkiye’nin enerjisini boşa harcıyor

Yeni açıklanan Kamuda Tasarruf ve Verimlilik Paketi ile kamuda tasarruf dönemi başlıyor. Birçok alanda tedbirler içeren…
İZODER’DEN ‘Uluslararası Gürültü Farkındalık Günü’ Mesajı

İZODER’DEN ‘Uluslararası Gürültü Farkındalık Günü’ Mesajı

Sağlıklı bir yaşam için ses yalıtımı büyük önem taşıyor   Gürültü kirliliğinin insan ve toplum sağlığı…