• Aralık 11, 2023

Lider marka İzocam, WCM Modeli ile üretim süreçlerini dünya standartlarına taşıyor

Lider marka İzocam, WCM Modeli ile üretim süreçlerini dünya standartlarına taşıyor

Türkiye’nin en büyük yalıtım üreticisi İzocam, operasyonel mükemmellik hedefiyle uyguladığı WCM Modeli ile tüm üretim süreçlerini dünya standartlarına taşıyor.

 

Türkiye’nin en büyük yalıtım üreticisi İzocam, operasyonel mükemmellik hedefiyle gerçekleştirdiği çalışmalarıyla sektörüne örnek olmayı sürdürüyor. 2022 yılından bu yana, tüm üretim süreçlerini dünya standartlarına taşımak amacıyla WCM (World Class Manufacturing – Dünya Sınıfında Üretim) modelini uygulayan lider firma, gerçekleştirdiği yatırımlarla 2024 yılı itibariyle tüm tesislerini bu modele dahil edecek.

2022 yılı itibariyle WCM vizyonunu başlatan İzocam, ilk olarak 2023 yılının ilk yarısında XPS, EPS ve Sandviç Panel üretimini gerçekleştirdiği Gebkim Tesisinde, Kasım ayı itibariyle ise Camyünü ve Taşyünü Tesisleri’nde yapılan denetimleri başarıyla geçerek üç tesisine de temel seviye rozeti almaya hak kazandı.  İzocam, 2024 yılı ilk çeyreğinde ise Eskişehir Tesisi’nde belgelendirme süreçlerini tamamlayarak tüm tesislerini bu modele dahil etmeyi hedefliyor.

Lider firma İzocam, WCM metodolojisi ile yürüttüğü üretim sistemi projelendirmeleri süresince yalıtım sektörüne örnek olan pek çok önemli başarıya da imza attı. Bu kapsamda; iş ve çevre kazalarını sıfır noktasına getiren şirkette, enerji tüketimi düşürülürken, sürdürülebilirlik projeleri kapsamındaki CO2 salımı, su tüketimi ve atıklar da azaltıldı. Bunlarla birlikte ürün kalitesi ve üretimde verimlilik artırıldı.  Ayrıca müşteri memnuniyetini yükselten şirket, çalışan memnuniyetini ise düzenli olarak takip ederek, sürekli iyileşmesini sağladı.

WCM modeli sayesinde, yüksek ve yoğun rekabet ortamının getirdiği maliyet baskısına rağmen, iş güvenliği, çevre güvenliği, yüksek ürün kalitesi, sürdürülebilirlik, yönetmelik ve standartlara tam uyumlu biçimde üretimler gerçekleştiren İzocam, yalıtım pazarındaki lider ve öncü pozisyonunu büyük bir kararlılıkla sürdürmeye devam ediyor.

WCM nedir?

WCM, Dünya Sınıfında Üretim Sistemi olarak bilinen bir iyileştirme modelidir. Bu model organizasyon içindeki tüm süreçlerin performansını artırmak ve dünya standartlarında bir üretim kalitesi sağlamak için tasarlanmıştır. WCM, hedeflerin çalışan herkes tarafından sahiplenilerek, her departman ve pozisyonun katılım ve iletişimini artırarak kayıp ve israfların azaltılmasına ve böylece EHS, kalite, maliyet gibi konularda rekabet avantajı sağlanmasına yardımcı olur. Operasyonel mükemmellik kapsamında uygulanan WCM modeli ile “dünya standartlarında üretim süreçleri oluşturmak”, “çalışma modellerini standartlaştırmak”, “iş ve çevre kazalarını azaltmak”, “maliyetleri İyileştirmek”, “üretim verimliliğini artırmak”, “enerji tasarrufu sağlamak”, “kalite performansını iyileştirmek”, “çalışanların farkındalığını ve teknik bilgi seviyelerini yükseltmek” ve “müşteri memnuniyetini artırmak” amaçlanmaktadır.

Diğer Haberler

İzocam’dan evinizin ısısını yaz-kış dengede tutan yalıtım çözümleri!

İzocam’dan evinizin ısısını yaz-kış dengede tutan yalıtım çözümleri!

Türkiye’nin en büyük yalıtım üreticisi İzocam, sunduğu ısı yalıtımı ürünleri ile binaların ısısının yaz-kış dengede kalmasına…
İzocam, İSO 500 listesinde 37 basamak yükseldi!

İzocam, İSO 500 listesinde 37 basamak yükseldi!

İSO tarafından hazırlanan “Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu” 2023 listesi açıklandı. Bu yıl da Türkiye’nin dev…
İzocam’ın “Dışarıda Bırak” reklam filmi üçüncü ödülünü “Brandverse Awards”dan aldı!

İzocam’ın “Dışarıda Bırak” reklam filmi üçüncü ödülünü “Brandverse Awards”dan aldı!

Türkiye’nin en büyük yalıtım üreticisi İzocam, “Dışarıda Bırak” reklam filmi ile ödüle doymuyor! Lider firma, büyük…