• Mayıs 5, 2023

Büyük Menderes Tarım Ürünleri Lisanslı Depoculuk A.Ş. nin “lisanslı laboratuvarları”nda İmbat Hassas Klimaları kullanıldı

Büyük Menderes Tarım Ürünleri Lisanslı Depoculuk A.Ş. nin “lisanslı laboratuvarları”nda İmbat Hassas Klimaları kullanıldı

Aydın Ticaret Borsası, Söke Ticaret Borsası ve İzmir Ticaret Borsası ortaklığında, “Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü koordinasyonunda faaliyetlerini yürüten Güney Ege Kalkınma Ajansı’nın 2021 yılı güdümlü proje çerçevesinde desteklenen, Büyük Menderes Tarım Ürünleri Lisanslı Depoculuk Anonim Şirketi lisanslı depo yapım işi ihalesi 21 Ekim 2022 günü gerçekleşti.

Mevzuat uyarınca lisanslı depolarda fındık, fıstık, hububat, baklagil, tohum, kayısı, üzüm, pamuk, zeytin ve zeytinyağı depolanabilmektedir.

Büyük Menderesteki bu deponun yapımı, stratejik bir önemi olan pamuğun daha fazla değer kazanması yönünden ve değerini kaybetmeden kullanılabilecek bir boyuta taşınması bakımından önem arz etmektedir. Pamuğun sağlıklı bir ortamda depolanması ve ürünün zarar görmemesi bakımından lisanslı depoların varlığı oldukça önemlidir.

İhale sonrası yapımı başarıyla gerçekleşen Büyük Menderes lisanslı deposundaki test laboratuvarlarında İmbat hassas kontrollu klimalar kullanılmıştır. Daha önce de Pamlidaş, İzladaş , Elidaş ve daha bir çok lisanslı laboratuvarlarda kullanıldığı gibi bu depoda da İmbat hassas kontrollu klimalar tercih edilmiştir.

İmbat hassas kontrollu klimalar, istenen termal değerde ve +/-%1°C’ye kadar tolerans ile, ortam bağıl nem oranını ise istenen oranda ve +/-%2 RH’ye kadar tolerans ile sağlamaktadır.

EC veya plug fanlı modeller ile değişken hava debisi ve düşük enerji sarfiyatı sağlayan cihazlar, günlük ve  haftalık programlama ve tam otomatik çalışma imkanı sağlayan gelişmiş elektronik kontrol paneli ve uzaktan kumanda ile bina yönetim sistemine bağlanabilme özellikleri sayesinde mükemmel özelliktedir.

Müşteri ve mahal ihtiyacına göre farklı farklı tasarlanan ve alttan, alından veya üstten üfleme yapılabilen ürünlerimizde dış hava koşullarına göre %100 taze hava ile free cooling de yapılarak minimum enerji harcaması sağlanmaktadır.

İklimlendirme sektöründe bir çok farklı alanda ihtiyaca uygun çözümleri olan İmbat firması, hassas kontrollü  klimaları ile  yurt içinde ve yurt dışında referanslarını arttırmaya devam etmektedir.

Diğer Haberler

İmbat, MCE Milano Fuarı’nda Sanat ve Mühendisliği Buluşturdu

İmbat, MCE Milano Fuarı’nda Sanat ve Mühendisliği Buluşturdu

Türkiye’nin lider iklimlendirme ve soğutma uzmanı İmbat, MCE Milano Fuarı’nda sanat ile mühendisliği birleştiren bir yaklaşımla…
İmbat, Tekstil Endüstrisinde Hassas Kontrollü Klima Cihazlarıyla Büyümeye Devam Ediyor

İmbat, Tekstil Endüstrisinde Hassas Kontrollü Klima Cihazlarıyla Büyümeye Devam Ediyor

İklimlendirme çözümleriyle Türkiye’nin öncü şirketi İmbat, tekstil sektöründe dikkat çekici başarılara imza atmaya devam ediyor.  …
İMBAT yenilikleri ile Endüstride

İMBAT yenilikleri ile Endüstride

İMBAT, 1991 yılından bu yana iklimlendirme sektöründe hizmet vermektedir. Sektörünün ihtiyaçlarına yönelik yenilikçi ürün tasarımlarına imza…