• Ağustos 2, 2023

Çevre dostu ve tasarruflu Samsung WindFree™ klimalarla yazın en sıcak günlerine karşı rüzgarsız serinlik

Çevre dostu ve tasarruflu Samsung WindFree™ klimalarla yazın en sıcak günlerine karşı rüzgarsız serinlik

Samsung, sıcak yaz günlerinde klima konforunu yeni bir boyuta taşıyor ve rüzgârsız serinliğin keyfini yüzde 77’ye kadar daha fazla enerji tasarruflu WindFree™ teknolojisiyle sunuyor. 

 

Samsung, inovasyonu odağına alan ve her alanda geliştirmeye devam eden bir marka olarak, yaz sıcağında konforlu ve tasarruflu bir serinlik deneyimi sunmak için WindFree™ klimalarıyla rüzgarsız serinliği kullanıcıların hizmetine sunuyor. Bu yenilikçi WindFree™ teknolojisi, bulunduğunuz alanda homojen iklimlendirme sağlamak ve konforlu bir ortam yaratmak için ‘durgun havayı’ kullanarak çalışıyor.[1]

 

Bulunduğu odayı uçtan uca hızla serinleten Samsung WindFree™ klimalar, Dijital Inverter Boost teknolojisi sayesinde yüzde 43’e kadar daha hızlı serinletme[2] imkanı tanıyor. Gelişmiş hava tasarımı sayesinde yüzde 18 daha geniş hava girişi sağlarken, yüzde 15 daha büyük fan ve yüzde 31 daha geniş kanadı[3] sayesinde havayı 15 metre uzağa  ve geniş bir alana dağıtıyor.[4]

 

Yüzde 77’ye kadar daha fazla enerji tasarrufu sunuyor

WindFree™ teknolojili klimalar, ‘Yapay Zekâ Özellikli Otomatik Soğutma Teknolojisi’ sayesinde, klima soğutma tercihlerine dinamik olarak uyum sağlıyor. Enerji verimliliği yüksek WindFree™ soğutma teknolojileri kullanıcıların daha fazla tasarruf etmelerini sağlıyor. Klima, WindFree™ modunda çalışırken, dış ünite ‘Hızlı Soğutma’ moduna kıyasla yüzde 77’ye kadar daha az elektrik harcayarak minimum güç tüketiyor.[5] Böylece kullanıcılar için büyük önem teşkil eden elektrik faturalarını önemli oranda düşürebiliyor. Aynı zamanda WindFree™ modunda çalışırken 23 dB(A) düşük ses seviyesi ile sessizlik ve huzur sağlıyor.[6]

 

Yapay Zeka teknolojisi

Samsung SmartThings uygulaması, WindFree™ klimaların bulunduğu ortamın sıcaklığını uzaktan kontrol etme imkanı sunuyor. SmartThings uygulamasını kullanarak klimayı sadece bir dokunuşla uzaktan kontrol etmek ve izlemek[7] mümkün. Ayrıca, klimanın nasıl çalıştığına dair kullanıcılara canlı bir şekilde geri bildirim sağlıyor ve kullanıcılar enerji kullanımını diledikleri şekilde takip edebiliyor.

 

“İyi Uyku Modu” ile derin ve ferah bir uyku

WindFree™ klimaların Rüzgarsız Serinlik Teknolojisiyle donatılmış olan ‘İyi Uyku Modu’, rahatsız edici hava akışları olmadan mükemmel oda sıcaklığı sağlayarak, huzurlu bir gece uykusu deneyimi sunuyor. Bu özellik sayesinde daha kaliteli bir uyku uyumak ve daha dinç bir şekilde uyanmak mümkün oluyor.

 

Samsung kullanıcılarına, odada olup olmadıklarına bakılmaksızın verimli bir soğutma sağlayan ‘Akıllı Göz’ özelliği sunuyor. Bu özellik, yaklaşık 20 dakika içinde ortamda herhangi bir hareket olup olmadığını tespit ederek enerji tasarrufu sağlamak için klimayı otomatik olarak WindFree™ moduna geçirebiliyor. Ayrıca kullanıcılar, hava üfleme yönünü tamamen tercihlerine göre ayarlayabildikleri gibi, bulundukları odada nereye giderlerse gitsinler hava üfleme fonksiyonunun kendilerini takip etmesini sağlayabiliyorlar.

 

Samsung WindFree™ teknolojilerine sahip klima modelleri hakkında daha detayı bilgi almak için:

https://www.samsung.com/tr/air-conditioners/windfree/ adresi ziyaret edilebilir.

 

 

[1] WindFree™: ASHRAE (Amerikan Isıtma, Soğutma ve İklimlendirme Mühendisleri Derneği) “Durgun Havayı” soğuk hava akımlarının bulunmadığı 0.15 m/s’nin altındaki hızlarda hava akımları olarak tanımlar.

[2] Samsung’un klasik modeli AQ12EASER ile AR12TXCAAWKEU modeli karşılaştırılarak, oda sıcaklığı 33°C’den 25°C’ye düşene kadar geçen süre ölçülüp test edilmiştir, Samsung’un iç test sonuçlarına dayanmaktadır.

[3] AR12TXFCAWK modeli ile Samsung’un geleneksel AQV12TWS modeli karşılaştırılarak test edilmiştir.

[4] AR24TXFCAWKNEU modeli üzerinde test edilmiştir, Samsung’un iç test sonuçlarına dayanmaktadır.

[5] WindFree™ Rüzgarsız Serinlik modu, Hızlı Soğutma Moduna kıyasla %77’ye kadar daha az enerji tüketir. Dünya çapında endüstriler için önderlik eden bir “Toplam Kalite Güvencesi” sağlayıcısı olan Intertek tarafından AR07B9350MA3 modeli üzerinde, Hızlı Soğutma modunun güç tüketimi ile WindFree™  soğutma modunun güç tüketimi karşılaştırılarak test edilmiştir. Sonuçlar, gerçek kullanım koşullarına bağlı olarak değişiklik gösterebilir.

[6] AR12TXCAAWKNEU modelinde test edilmiştir. WindFree™ modu, 26dB değerine sahip geleneksel Samsung modelleri ile kıyaslandığında yalnızca 23dB gürültü yaratır.

[7] Android ve iOS cihazlarında kullanılabilir. Wi-Fi bağlantısı ve Samsung hesabı, uygulama ekranının bileşimidir ve özellikler cihazlarınızın işletim sistemi sürümüne bağlı olarak değişiklik gösterebilir.  SmartThings uygulamasının güncellenmesi durumunda, SmartThings işletim ekranı değişebilir. Bu uygulama sadece belirli Samsung klima modellerinde geçerlidir.

 

Diğer Haberler

Samsung WindFreeTM 4 Yön Kaset Klima akıllı optimizasyonla %77’ye varan enerji tasarrufu sağlıyor

Samsung WindFreeTM 4 Yön Kaset Klima akıllı optimizasyonla %77’ye varan enerji tasarrufu sağlıyor

Soğuk rüzgâr hissi yaratmadan serinlik sunan WindFreeTM teknolojisiyle donatılan, büyük kanatlarıyla geniş soğutma menzili ve akıllı…
Samsung WindFree™ klimalarda  Yapay Zeka Enerji Modu ile enerji tasarrufu

Samsung WindFree™ klimalarda Yapay Zeka Enerji Modu ile enerji tasarrufu

Yapay zeka entegrasyonlu ekosistem ürünleriyle evde bağlantılı cihaz deneyimini bir adım ileriye taşıyan Samsung Electronics, SmartThings…
Samsung WindFree™ klimalarda 6 yıl garanti kampanyası

Samsung WindFree™ klimalarda 6 yıl garanti kampanyası

Samsung, 31 Ağustos’a kadar seçili WindFree™ Split klimalarda gerçekleşecek satın alımlarda mevcut 3 yıl garanti süresini…