• Aralık 25, 2023

Danfoss EvoFlat 4.0 ile yapılarda ısıtma ve sıcak su deneyimi yeniden şekilleniyor

Danfoss EvoFlat 4.0 ile yapılarda ısıtma ve sıcak su deneyimi yeniden şekilleniyor

Danfoss’un daire istasyonu konsepti EvoFlat 4.0, dairelerde kullanım sıcak suyu ve ısıtma ihtiyaçlarını karşılamak için kullanılıyor. Isı pompasının tamamlayıcı ürünü olarak da öne çıkan EvoFlat, optimum çalışma imkanı sunarken, düşük besleme suyu sıcaklığıyla enerji verimliliğine de katkı sağlıyor. Ürünün enerji kaynağından bağımsız yapısı ise sürdürülebilir cihaz kullanımı özgürlüğünü beraberinde getiriyor.

 

Günümüzde şehirler, küresel enerji tüketiminin büyük bir bölümünü oluşturuyor. Özellikle şehirlerde bulunan çok katlı yapıların, bu dönemde enerjiyi daha verimli yöntemlerle kullanması gerekiyor. Bu amaç, çeşitli enerji kaynaklarından beslenebilecek teknolojik ürünler ve çözümler ile elde edilebiliyor.

Danfoss’un EvoFlat 4.0 daire istasyonu konsepti, düşük besleme suyu sıcaklığı koşullarında bile yüksek kullanım suyu sıcaklıklarına ve debilerine erişim imkanı sağlıyor. Isı pompası uygulamalarında, pompanın tamamlayıcı ürünü olarak öne çıkan EvoFlat 4.0, konut ısıtmasında da optimum çalışmayı beraberinde getiriyor.

 

Sistemdeki ısı kayıplarını minimize ediyor

EvoFlat 4.0, sürekli ve anlık olarak minimum birincil devre sıcaklığında çalışacak ve maksimum kapasitede sıcak su kullanımı sağlayacak şekilde tasarlandı. Bu özellik, enerjinin daha verimli aktarılmasını sağlıyor. Düşük birincil devre besleme su sıcaklığı nedeniyle tüm sistemdeki ısı kayıpları minimize ediliyor. Özel bağlantı tekniği, su sızdırma riskini azaltırken, soğuk eşanjör (ısı değiştirici) uygulaması sayesinde ise eşanjör içerisinde oluşabilecek tıkanmaların önüne geçiliyor. Kullanım açısından kolay olan ürünün devreye alınmasında ve ilk çalıştırılmasında sadece enerji kaynağının aktif konuma getirilmesi yeterli oluyor.

Uzun yıllar bakım gerektirmeyen EvoFlat 4.0, bireysel ve toplu konutlarda tercih ediliyor. Ürün; fosil yakıt, elektrik veya atık ısı gibi enerji kaynağından bağımsız olarak kaynaktan elde edilen sıcak suyun enerjisinden faydalanarak konfor sağlıyor. Böylece yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımını kolaylaştırıyor. Merkezi sistem ısıtma uygulamalarında da kullanılabilen EvoFlat 4.0, bu yapılarda sürekliliğin esas olması gereken sıcak kullanım suyunu rahatlıkla tedarik edebiliyor.

 

Ticari binalar ve fabrikalara uygun konsept

EvoFlat 4.0, ticari binalar ve fabrikalarda da avantajlar sağlıyor. Fabrikaların üretim hatlarında ve üretim tesisi yapılarında oluşan atık ısıyı geri kazanarak, EvoFlat 4.0 aracılığıyla üretim tesislerinin idari binalarında ihtiyaç duyulan ısıtma ve kullanım suyu ihtiyacı karşılanabiliyor.

Pratik ve kullanıcı dostu olmasıyla dikkat çeken EvoFlat 4.0, sıva altı uygulamalarında kullanılıyor ve yapılar içerisinde metrekare kayıplarının önüne geçerek estetik bir uygulama sunuyor. Ürünün yüksek hassasiyetli izolasyon şartları sunması ise ısı kaybı maliyetlerinin önüne geçiyor.

 

Atık ısı ve yenilebilir enerji kaynaklarıyla kullanma avantajı

EvoFlat 4.0, enerji verimliliği ve sürdürülebilirlik açısından da önemli katkılar sağlıyor. Düşük besleme suyu sıcaklığıyla, kullanılan enerjiden verimlilik elde ediliyor. Ürün, ısı pompası ve yoğuşmalı kazan uygulamalarında cihazlardan en üst seviyede verim elde etme imkanı sunuyor. Atık ısı ve yenilebilir enerji kaynaklarıyla kullanılabilme avantajı sayesinde ise sistemlerde tercih edilen enerji kaynağı dönüşüm ihtiyaçlarında kolayca geçiş yapılabiliyor. Ürünün enerji kaynağından bağımsız yapısı, yatırımcısına sürdürülebilir cihaz kullanımı özgürlüğü sağlıyor.

Geliştirilmiş performansa sahip yeni tasarımıyla Danfoss EvoFlat 4.0, tüm gereksinimleri karşılayabilecek sonraki seviye modülerlik ile yerinde geliştirme olanağı sağlıyor. Daha az iç ve dış ısı emisyonu bulunan ürün, eksiksiz konfigürasyonda 10,8 kg ağırlığıyla öne çıkıyor. Tıkanma riskinin düşük, yedek parçanın ve bileşenin ise daha az olduğu üründe; geliştirilmiş, sızıntısız ve geçmeli bağlantılar bulunuyor. İlk sürüm olan EvoFlat’a kıyasla %23 tasarruf sunan EvoFlat 4.0’ı tek kişi kurabiliyor.

Danfoss’un bir önceki modeli EvoFlat 2015 yılından bu yana, EvoFlat 4.0 ise 2021 yılından bu yana pazarda aktif bir rol oynuyor. Danfoss, 2023 yıl sonu itibarıyla Pro sürümünü pazara sunarak yüksek teknoloji donanımı ve izlenebilirlik özellikleriyle kullanıcılarına daha üstün bir deneyim sunmayı hedefliyor.

Diğer Haberler

Türkiye’nin karbondan arındırma yolculuğundaki güçlü çözüm ortağı Danfoss, 25.yılını kutluyor

Türkiye’nin karbondan arındırma yolculuğundaki güçlü çözüm ortağı Danfoss, 25.yılını kutluyor

25’inci yılını kutlayan Danfoss Türkiye, İklimlendirme Çözümleri, Güç Çözümleri, Güç Elektroniği ve Sürücüler olmak üzere üç…
“Yeşil Organize Sanayi Bölgelerini Karbondan Arındırma” webinarı, organize sanayi bölgelerinin karbondan arındırılması ve yeşil dönüşüm için ışık tuttu!

“Yeşil Organize Sanayi Bölgelerini Karbondan Arındırma” webinarı, organize sanayi bölgelerinin karbondan arındırılması ve yeşil dönüşüm için…

Yeşil organize sanayi bölgelerinin ihtiyaç duyduğu yeşil enerji dönüşümünü sağlayan ve yeşil enerjiye geçişi kolaylaştırıcı teknolojilerin…