• Mayıs 9, 2024

Eğitimde segmentasyon ve teknoloji kullanımı başarıyı getiriyor

Eğitimde segmentasyon ve teknoloji kullanımı başarıyı getiriyor

GF Hakan Plastik, kurum içi eğitimlerden bayi/müşteri eğitimlerine; sektörde lise ve üniversite öğrencilerine yönelik eğitimlere kadar farklı profil ve ihtiyaçlara uygun eğitimleri ile öne çıkıyor. Her geçen yıl gelen taleplerle de sayısı artarak düzenlenen eğitimler, içerik ve teknolojik gelişmelerle eş güdümlü olarak yenilenerek hayata geçiriliyor.

 

GF Hakan Plastik yetkilileri katılımcı profiline ve ihtiyaca uygun olarak hazırlanan eğitimlerin, verimi ve başarısı üzerinde duruyorlar.

 

Hedef kitleye özel içerikler

GF Hakan Plastik Teknik Hizmetler ve Eğitim Departmanı’ndan Dijital Pazarlama Yöneticisi ve Eğitmen Berk Budunoğlu, hedef kitleye özel hazırladıkları eğitimlerin son yıllarda teknolojik gelişmelere paralel olarak yenilendiğini; eğitmen ve katılımcı tarafında daha verimli ve başarılı çalışmalara imza atıldığını ifade ediyor:

 

“Bir ürünü ne kadar iyi tanırsak o kadar verimli ve doğru bir şekilde kullanırız. GF Hakan Plastik olarak ürünlerimize güveniyor ve spesifikasyonlarından, avantajlarına, lojistikten montaj ve kurulum yönergelerine kadar bütün ilgili konulara değinerek, her detayı müelliflerden, yüklenici firmalara, tesisatçılardan mimarlara düzenli bir şekilde anlatmaya özen gösteriyoruz.

 

Nasıl ki bir montaj ve kurulumla hiçbir ilgisi olmayan katılımcıya montaj eğitimi vermenin çok anlamlı olmayacağı gibi, bir tesisatçı eğitiminde matematiksel değerlerden bahsetmek çok verimli olmuyor. Dolayısıyla, eğitim verdiğimiz katılımcı profiline göre içeriği seçerek, doğru noktalara değinmeye öncelik veriyoruz.

 

Yine yurt içi ve yurt dışı iş ortaklarımızdan gelen eğitim talepleri de birbirinden farklılık gösteriyor. Bölgesel olarak tercih edilen ürün gruplarını müşteri taleplerini ön planda bulundurarak özenle seçip, doğru kişilere doğru eğitimi vermeniz gerekiyor.

 

İnsanların alışkanlıklarını kırmak kolay değil. Örneğin, on yıllardır aynı ürün grubunun tercih edildiği bir bölgeye, o ürünün yerine geçecek yeni bir ürün ile gidildiğinde, yeni ürün ne kadar inovatif olsa da müşterileri değişime yöneltmek güç olabiliyor. Burada müşteri talebini iyi anlayarak, doğru dilde, açık ve net bir şekilde eğitim gerçekleştirmenin önemi ortaya çıkıyor. Aynı zamanda her eğitim sonrası katılımcılara söz verip merak ettikleri konulara, sorulara açıklık getirmek de çok değerli oluyor. Bunların yanı sıra, eğitimlerin ardından müşterilerle düzenli olarak iletişim sürdürmek; ürünlerle ilgili gelen soruları ve destek taleplerini hızlı bir şekilde yanıtlamak marka bağlılığını ve başarıyı destekliyor.”

 

Eğitimde de dijital etkiler

Budunoğlu, her alanda olduğu gibi eğitimde de dijitalleşmenin artık önemli bir yer tuttuğuna değiniyor: “GF Hakan Plastik olarak bütün birimlerimizde olduğu gibi eğitim departmanı olarak da teknolojiyi üst seviyede kullanımı hedefliyoruz. Bu doğrultuda sahada verilen eğitimleri, online eğitimler ve ardından hazırladığımız online bilgilendirici quizler ile destekliyoruz. Son dönemde geliştirdiğimiz VR uygulamaları ile hem çalışanlarımızı hem de müşterilerimizi bir sanal gerçeklik platformu içerisine alarak, teorik gelişimin yanında pratik gelişim için de çalışmalar yürütüyoruz. Böylece katılımcıların ilgisini yüksek tutarken aynı zamanda eğlenceli bir hale getirmiş oluyoruz.

 

Sektör bazında ve profesyonel hayatta aldığımız eğitimler bizi efektif çalışmaya ve başarıya götüren en önemli anahtarlardan. Bu nedenle ürün eğitimlerimizin yanı sıra çalışanlarımızın gelişimine yönelik programlar da gerçekleştiriyoruz. Yönetici Gelişim Programı gibi eğitim seçenekleri ile çalışanlarımızı geleceğe hazırlarken, İSG eğitimleri gibi iç eğitimler ile de bu konuda bilincin artırılması sağlanıyor ki, GF Hakan Plastik tesislerinde yapılan yatırımlarla birlikte Çerkezköy fabrikasında kaza sıklık oranında başlangıç yılına göre %79, Şanlıurfa fabrikasında %100 seviyesinde iyileşme gerçekleştirilmiş bulunuyor.

 

Bu yaklaşımla düzenlediğimiz ve her yıl artan bir eğitim talepleri, bizim için doğru yolda olduğumuzun ve her paydaş için başarılı sonuçlara ulaşıldığının güzel bir göstergesi.”

Diğer Haberler

GF, TIME’ın Dünyanın En Sürdürülebilir Şirketleri arasında

GF, TIME’ın Dünyanın En Sürdürülebilir Şirketleri arasında

Georg Fischer (GF), TIME dergisinin 2024 Yılının Dünyanın En Sürdürülebilir Şirketleri arasında yerini aldı.   Geçtiğimiz…
GF Hakan Plastik: “Kuraklık, çölleşme ile mücadele, ekosistemin korunması ve herkes için erişilebilir su yönetiminin sağlanması bir zorunluluk.”

GF Hakan Plastik: “Kuraklık, çölleşme ile mücadele, ekosistemin korunması ve herkes için erişilebilir su yönetiminin sağlanması…

GF Hakan Plastik yetkilileri 5 Haziran Dünya Çevre Günü’ne özel yaptıkları açıklamada iklim değişikliği ve etkileri…
GF, dördüncü kez Financial Times Avrupa’nın İklim Liderleri listesinde

GF, dördüncü kez Financial Times Avrupa’nın İklim Liderleri listesinde

Georg Fischer (GF), üst üste dört yıldır dünyanın önde gelen gazetelerinden Financial Times’ın Avrupa’nın İklim Liderleri…