• Şubat 17, 2024

İmbat, Tekstil Endüstrisinde Hassas Kontrollü Klima Cihazlarıyla Büyümeye Devam Ediyor

İmbat, Tekstil Endüstrisinde Hassas Kontrollü Klima Cihazlarıyla Büyümeye Devam Ediyor

İklimlendirme çözümleriyle Türkiye’nin öncü şirketi İmbat, tekstil sektöründe dikkat çekici başarılara imza atmaya devam ediyor.

 

%100 yerli tasarım ve üretimleriyle öne çıkan İmbat, Hassas Kontrollü Klima Cihazları üretimine başlayarak sektördeki ihtiyaçlara yenilikçi çözümler sunmaya 2001 yılında başladı. 2003 yılında gerçekleştirdiği ilk ihracatın ardından, uluslararası pazarda da başarıları elde etti.

İmbat‘ın ilk Hassas Kontrollü Klima Cihazı, bir tekstil fabrikası laboratuvarı için kullanıldı. Yıllar içinde tekstil sektöründe laboratuvarların iklimlendirmesinin yanı sıra, endüstri pano odaları, ticari bankalarda sistem odaları, müzeler, arşivler ve veri merkezlerinin iklimlendirmesine yönelik olarak çeşitlendirilmiş cihaz serileri ile, yüzlerce Hassas Kontrollü Klima Cihazı üretti.

Şirket, 2023 yılında Hassas Kontrollü Klima Cihazlarıyla büyümeye devam etti. Bu verilere göre; Balsuyu Tekstil, Akınal Tekstil, Universal Tekstil, Karafiber Tekstil, Gülsan Tekstil, Vega Tekstil, Teknomelt, Deniz Tekstil, Grand Halı, Aymoda  Kumaş, Unity Tekstil, Has Cevher Tekstil, His Tekstil, Karaca Tekstil, Gökçağ Tekstil, Efaz Tekstil, Maritaş Tekstil, Gül İpek Tekstil, Durkar Tekstil, Eurobond Tekstil Hassas Kontrollü Klima Cihazı tercihlerini İmbat’tan yana kullandı.

İmbat gerçekleştirdiği başarılı projeler sayesinde yurtdışında da önemli bir tercih sebebi haline geliyor. Özbekistan Tekstil Sektöründeki pek çok 20 yılı aşkın süredir İmbat ile iş birliği sürdürüyor. İmbat Laboratuvar Tipi Hassas Klima tercih eden Özbekistan Tekstil sektörü firmalarına her geçen bir yenisi daha ekleniyor.

 • TAŞKENT: Bakan Textile, Global Textile, Uztex, Asia Textile, Real Textile, Tashkent Cotton Textile, Compact Textile, Yangi Yo’l Textile,
 • ANDICAN: Digital Prime, Khantex, Oltin Mato (Samo), Oliy Standart, Sahovat Textile, Asaka Textile
 • FERGANA: Vodiy Sanoat Fakhri, Fergana Global Textile
 • NAMANGAN: Uztex,
 • GULİSTAN: Gulistan Gold Yarn, Polytex, Bayavut Textile,
 • CIZZAK: Pakhtakor Textile
 • SANGIZAR: Jizzakh Textile, Oq Saroy Textile, Sharof Rashidov
 • BUHARA: Parvoz Khumo, Qorako’l Kumush Kalava, Romitan Textile
 • HAREZM: Urgtex, Khatirchi Textile, Uztex
 • KAŞKADERYA: Oq Saroy Textile, Sulton Textile, Amudar Textile
 • KARAKALPAKISTAN: Kartex, Shomanay
 • SURHANDERYA: Surkhontex, Sherabad Textile, Denov Textile

 

İMBAT HASSAS KONTROLLÜ KLİMA CİHAZLARI NELER SUNUYOR?

İmbat Hassas Kontrollü Klima Cihazları; yaz-kış, gece-gündüz kesintisiz çalışabilme özelliğiyle ön plana çıkarken, gelişmiş otomasyon yazılımı sayesinde uzaktan izlenebilirlik ve kontrol imkânı sunuyor.  Nemlendirme ve nem alma fonksiyonlarını hassas olarak kontrol eden cihazlar üretiyor. Cihazlar gelişmiş otomasyon yazılımına ve 0,9-1 arasında yüksek duyulur ısı oranına sahip olurken, ortam sıcaklığı +/-%1°C tolerans ile sağlanıyor.

Tekstil laboratuvarları için İmbat’ın Ar-Ge ekibi, Hassas Kontrollü Klima Cihazlarını ortamın bağıl nem oranını RH %85’e kadar sağlayacak şekilde tasarlıyor. İmbat, Hassas Kontrollü Klima Cihazlarının gelişmiş bir yazılım ile tasarlanıyor. Bu yazılım, uzaktan izlenebilirlik, 16 cihaza kadar master/slave uygulama, eş yaşlandırma, gezen ekran, dokunmatik ekrandan kumanda ve kontrol gibi birçok özelliği ile uzun ömür, kesintisiz çalışma ve güvenilirlik sunuyor.

 

YÜKSEK ENERJİ VERİMLİLİĞİ

Enerji tasarrufu odaklı tasarımıyla da dikkat çeken İmbat Hassas Kontrollü Klima Cihazları, sektördeki enerji maliyetlerini minimize etmeye katkı sağlıyor. Cihazlarda standart olarak kullanılan EC fan, elektronik expansion valf, gelişmiş otomasyon yazılımı ve Inverter kompresör opsiyonu ile yüksek enerji tasarrufu elde ediliyor. Ayrıca birden fazla scroll kompresörlü İmbat Hassas Kontrollü Klima Cihazlarında, asimetrik soğutma teknolojisi ile kısmi yüklerde yüksek verime ulaşıyor.

Şirket yetkilileri, İmbat’ın tekstil endüstrisindeki başarısının, sürekli yenilikçi ürünler ve yüksek kalite standartlarına bağlı olduğunu vurguluyor. İmbat, tekstil sektöründe güvenilir bir partner olarak konumlanırken, sektördeki ilerlemeye ve yeniliklere katkı sağlamaya devam ediyor.

Diğer Haberler

Jade Tekstil, Mısır’ın Kavurucu Sıcaklarına İmbat ile Çözüm Buluyor

Jade Tekstil, Mısır’ın Kavurucu Sıcaklarına İmbat ile Çözüm Buluyor

Dünya’da 50’den fazla ülkede tercih edilerek dünyanın önemli iklimlendirme çözümleri üreticilerinden biri haline gelen İmbat, Yeşim…
İmbat, Gürcistan’ın Tarihi Devlet Tiyatrosu’na Yenilikçi Çözümler Sağlıyor

İmbat, Gürcistan’ın Tarihi Devlet Tiyatrosu’na Yenilikçi Çözümler Sağlıyor

Çoğunluğu Avrupa’ya olmak üzere 50’den fazla ülkeye yaptığı ihracatla Türkiye’nin dünyadaki iklimlendirme temsilcisi İmbat, Gürcistan’ın kültürel…
İstanbul Harbiye Askeri Müzesi, İmbat’ın Hassas İklimlendirme Çözümlerini Tercih Ediyor

İstanbul Harbiye Askeri Müzesi, İmbat’ın Hassas İklimlendirme Çözümlerini Tercih Ediyor

İmbat, Türkiye’nin iklimlendirme sektörü öncü firmalarından biri olarak, güçlü iş birlikleri ve yenilikçi çözümleriyle dikkat çekmeye…