• Mayıs 31, 2024

Legrand Grup’un Net-Sıfır Taahhüdü SBTI Tarafından Tescillendi!

Legrand Grup’un Net-Sıfır Taahhüdü SBTI Tarafından Tescillendi!

Bina, elektrik ve dijital altyapılar için geliştirdiği ürün ve sistemler konusunda uzman olan Legrand Grup’un “Net-Zero (Net-Sıfır)” taahhüdü, Science Based Targets Initiative (SBTi – Bilime Dayalı Hedefler Girişimi) tarafından tescillendi. Legrand Grup, ayrıca 2030 yılına kadar elektriğin %100 yenilenebilir kaynaklardan sağlanması hedefiyle RE100 platformuna katıldığını da duyurdu.

 

Bina, elektrik ve dijital altyapılar için geliştirdiği ürün ve sistemler konusunda uzman olan Legrand Grup’un “Net-Zero (Net-Sıfır)” taahhüdü, Science Based Targets Initiative (SBTi – Bilime Dayalı Hedefler Girişimi) tarafından tescillendi. İnsanların yaşadığı, çalıştığı ve bir araya geldiği alanları sade, yenilikçi, sürdürülebilir elektrik ve dijital altyapılarla dönüştürerek yaşamları iyileştiren Legrand Grup, “Net-Sıfır” taahhüdüyle birlikte enerji verimliliğini artırma ve tesislerine fotovoltaik paneller yerleştirme, ürünlerinden kaynaklanan emisyonları azaltma, tedarikçilerine emisyonlarını azaltma taahhüdünde bulunma ve ürünlerinde geri dönüştürülmüş malzeme kullanımını artırmak gibi eylem planlarını sürdürmeye ve güçlendirmeye devam edecek. Net-Sıfır 2050 hedefi ve RE100’e olan bağlılıklarının yanı sıra kullanıcılarının konutlarda, ticari binalarda ve veri merkezlerinde kendi C02 emisyonlarını azaltmalarını sağlayan ürün ve çözümlerini sunmaya devam edeceklerini dile getiren Legrand Grup CEO’su Benoit Coquart, iklim değişikliğiyle mücadelede önemli bir rol oynama arzusunda olduklarını dile getirdi.

 

Legrand Grup 2030 Yılına Kadar Yenilebilir Kaynaklardan %100 Elektrik Elde Edecek

Yenilenebilir enerji taahhüdünde bulunan organizasyonlardan oluşan RE100 platformuna katıldığını da duyuran Legrand Grup, 2030 yılına kadar yenilenebilir kaynaklardan %100 elektrik elde etme hedefi olduğunu açıkladı. İklim krizini aşabilmek ve sürdürülebilir bir gelecek için Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi’nin ilkelerini uygulayan Legrand Grup, özellikle yeşil ve temiz enerji kaynaklarını kullanan, enerji verimliliğini artıran ürün ve çözümler geliştiriyor. Legrand Grup’un Birleşmiş Milletler Kalkınma Amaçları ile uyumlu oluşturduğu kurumsal sosyal sorumluluk yol haritaları kapsamındaki ana hedefler doğrultusunda, önceliklerinden biri de enerji sarfiyatını azaltmak ve yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımını artırmak. Dünya, inanılmaz çevresel ve toplumsal zorluklarla dolu yeni bir çağa girerken Legrand Grup, ürünlerin Ar-Ge sürecinden kurumsal sosyal sorumluluk çabalarına kadar daha büyük bir etki yaratmak için bu zorlukların üstesinden gelme taahhüdünü sürdürüyor.

 

Legrand Türkiye Grubu’nun 2050 Net-Sıfır Hedefi

180 ülkeyi kapsayan, 40 binden fazla çalışanı ve yaklaşık 300 bin farklı ürün referansına sahip Fransa merkezli Legrand Grup’un Türkiye ayağı olarak 1990 yılından beridir hizmet verdiklerini dile getiren Legrand Türkiye Grubu Ülke Müdürü ve CEO’su Levent Ilgın, Legrand Grup’un Net-Zero (Net-Sıfır) taahhüdünün Science Based Targets Initiative (SBTi – Bilime Dayalı Hedefler Girişimi) tarafından tescillendiğini duymaktan dolayı mutlu olduklarını ifade etti. Levent Ilgın, “Gebze fabrikamızın çatısına kurduğumuz güneş panelleriyle fabrikamızın elektriğini üretmeye başladık. Green-Wellbeing ve Greener Buildings programlarımız ile de enerji verimliliği bilincinin arttırılması ve karbon ayak izinin azaltılması konularında verimli çözümler sağlamaya devam ediyoruz. Böylelikle, 12 milyon ton C02 salınımının önlenmesini sağlamayı hedefliyoruz. Bunun yanı sıra, kilit tedarikçilerimize konuyla ilgili kapsamlı bilgilendirmeler yaparak ve örnek uygulamalar sunarak, C02 emisyonlarını azaltmaya teşvik ediyoruz.” açıklamalarında bulundu.

Diğer Haberler