• Mayıs 31, 2024

Siemens Türkiye Geleceğin Binalarının Dönüşümü için Çalışıyor

Siemens Türkiye Geleceğin Binalarının Dönüşümü için Çalışıyor

Sürdürülebilirlik hedeflerini odağına alan yenilikçi çözümler ve teknolojiler sunan Siemens Türkiye, Makina Hangar’da iş ortaklarıyla bir araya geldi. Gerçekleşen etkinlikte, binaların dijital dönüşümlerinin yanı sıra bina operasyonlarını yüzde 33 oranında kolaylaştıran teknolojiler  hakkında bilgiler aktarıldı.

Gelecek için bugünü dönüştüren Siemens Türkiye, gerçek ve dijital dünyayı birbirine bağlayan dijital binalar yaklaşımı ile yapılarda sürdürülebilir  ve yaşam boyu katkı sağlayan sistemler kuruyor. Bu kapsamda Siemens Türkiye, bu yıl İstanbul Makine Mühendisleri Odası ve Kartal Belediyesi işbirliği ile hayata geçirilen yeni teknoloji ve bilim merkezi Makina Hangar’da iş ortaklarıyla bir araya geldi. “Mükemmel Mekanlar için Geleceğe Bağlan” mottosu ile gerçekleşen toplantıda; binaları daha güvenli, sağlıklı, konforlu ve sürdürülebilir hale getiren kullanıcı dostu ürün ve dijital çözümler tanıtıldı. Buna ek olarak yeni Mükemmel Akış kampanyası da anlatıldı. Mükemmel Akış kampanyasındaki ürün ve çözümlerle binalarda hava, su ve veri akışını daha verimli, dijital hale getiren hızlı ve kolay kurulumlu ürün ve dijital çözümler tanıtıldı. Binaların sürdürülebilirliğini ve operasyonların kolayca yönetilmesini sağlayan Desigo Bina Yönetim Sistemleri’ndeki yeni gelişmelerin yanı sıra, Yangın ve Güvenlik Çözümleri, KNX Sistemleri, Yapay Zeka ve IOT Tabanlı Siemens Building X ve Dijital Pazarlama konularını ele alındı.

Siemens’in iş ortakları ile gelecek projeksiyonunu da paylaşıldığı toplantıda öne çıkan bazı teknolojiler şunlardı:

DESİGO OPTİC

Desigo Optic Bina Yönetim Yazılımı’nın; bina otomasyon sistemlerini görselleştirerek kontrol etmek için sunduğu basit, güçlü ve ölçeklenebilir yazılım çözümü ile bina verimliliğini bir üst seviyeye taşıdığına vurgu yapıldı. Desigo Optic’in, sorunsuz veri uyumu ve kritik bina bilgilerine hızlı erişim için sezgisel sonuç odaklı iş akışı ile yüzde 33 oranında kolaylaştırdığı belirtildi. Ayrıca, güvenli bulut bağlantısı ve mobil uyumlu tasarım ile verilere her yerden erişim sağladığı da anlatıldı.

BUİLDİNG X

Bina operasyonlarını dijitalleştirmek, yönetmek ve optimize etmek için ölçeklenebilir bir dijital bina platformu olan Siemens Building X’in de sunumu yapıldı. Building X ile ilgili yapılan sunumda şu bilgilere yer verildi: “Gelişmiş kullanıcı deneyimi, artırılmış performans ve iyileştirilmiş sürdürülebilirlik sağlar. Gelecekteki IoT ihtiyaçlarına yönelik esnek ve genişletilebilir çözümler için binanızı güvenli bir şekilde buluta aktarır. HVAC sistemlerini Makine Öğrenmesi ve Yapay Zeka desteği ile kolaylıkla kontrol edilmesini sağlar.  Yapay zeka ile sorunları ve arızaları oluşmadan önce tespit edebilir, Binalarınızın enerji tüketimini, CO² emisyonlarını azaltabilir, işletme maliyetlerini daha verimli bir şekilde optimize edebilir ve dünün verileriyle yarının enerji tüketimini kesin olarak tahmin edebilirsiniz.”

IOT SAHA CİHAZLARI

Toplantıda, Siemens Türkiye’nin binalarda kullanılan sürdürülebilir çözüm sistemlerinden biri olan IOT saha cihazları da yer aldı. IoT saha cihazlarının sürekli olarak birbirine bağlı ve koordineli olduğu ve kendi kendine çalışan ekosistemler olarak hareket ettiği belirtildi. Sezgisel kullanıcı arayüzleri ile binalarla ilgili anlık bilgilerin alınabildiği ifade edildi. Ayrıca uzaktan elde edilen verilerin analiz edilmesine imkan tanıdığı da ifade edildi. Öte yandan tak-çalıştır kurulumlu cihazların, özel mühendislik becerileri gerektirmeden birkaç saat içinde kurulup mevcut bina sistemlerine entegre edilebildiği anlatıldı.

Diğer Haberler

Siemens Türkiye’nin Enerji Çözümleri, Uşak OSB’de Yıllık 2 Milyon TL Tasarruf Sağlıyor

Siemens Türkiye’nin Enerji Çözümleri, Uşak OSB’de Yıllık 2 Milyon TL Tasarruf Sağlıyor

Gelecek için bugünü dönüştüren Siemens Türkiye, organize sanayi bölgelerindeki iş birliklerine kararlılıkla devam ediyor. Siemens Türkiye’nin…
Siemens, Hannover Messe’de Yeni Teknolojilerini Tanıtacak

Siemens, Hannover Messe’de Yeni Teknolojilerini Tanıtacak

Siemens, dünyanın en prestijli endüstri fuarı olan Hannover Messe’de sürdürülebilirlik, dijital dönüşüm, yapay zeka ve otomasyon…
Siemens Türkiye’nin Enerji Verimliliği Projesi,  Şevkat Emprime Boya’nın Karbon Salımını  Yıllık 1050 Ton Azalttı

Siemens Türkiye’nin Enerji Verimliliği Projesi, Şevkat Emprime Boya’nın Karbon Salımını Yıllık 1050 Ton Azalttı

Siemens Türkiye, sürdürülebilirliği şirket kültürünü tüm süreçlerinde merkeze alarak, “gelecek için bugünü dönüştürmeye” devam ediyor. Şirketlere…