• Nisan 30, 2023

MC Serisi Kapsül Diyaframlı Basınç Ölçerler

MC Serisi Kapsül Diyaframlı Basınç Ölçerler

47 yıldır ölçüm cihazları üretiminde sektörün öncü ismi olan PAKKENS, endüstriyel ihtiyaçlar doğrultusunda çözümler geliştirip, yeni ürün tasarımları ile sektörde fark yaratıyor.

 

PAKKENS MC Serisi Kapsül Diyaframlı Basınç Ölçerler, medikal teknolojisi, çevre teknolojisi, laboratuvar teknolojisi, filtre izleme, ısı ve doğalgaz mühendisliği gibi düşük basınca sahip uygulamalarda hassas ölçümler yapılması amacıyla tasarlanmıştır.

EN 837-3 uyumlu PAKKENS MC Serisi Basınç Ölçerler, KL. 1.6 hassasiyet sınıfında olup, farklı endüstriyel uygulamalar için çeşitli gövde tasarımlarına ve proses bağlantılarına sahip. Bu tip basınç ölçerler bakır-berilyum malzemeden imal edilmiş kapsül diyafram olarak bilinen basınç algılama ekipmanı üretilmektedirler.

İzafi veya vakum basıncı altında, kapsül diyaframının genleşme veya daralma miktarı uygulanan basınçla orantılıdır ve bu hareket doğrudan basınç göstergesinin mekanizmasına aktarılarak basınç ölçer kadranında basınç değerine dönüştürülür.
MC serisi ürünler IP41 veya IP65 koruma sınıfına göre üretilebilir. IP65 koruma sınıfına sahip olan basınç ölçerler kullanıldığı prosesteki titreşimin etkilerini azaltmak için gliserin ile doldurulabilir.

MC Serisi Basınç ölçerler -1000mbar ile 1000mbar arasında ölçüm kapasitesine sahip olup, ürün sıvı dolgusu durumuna göre minimum ölçüm basıncı değişiklik gösterebilmektedir. Bu basınç ölçerler en yüksek 60°C proses sıcaklığında ölçüm yapabilirler.

PAKKENS, tecrübeli tasarım, AR-GE ekibi ve tam donanımlı üretim tesisi ile endüstriyel uygulamalarınız için hassas, güvenilir, emniyetli ve dayanıklı ürünler tasarlayıp üretmeye devam ediyor

Diğer Haberler

Basınç ölçer seçimi

Basınç ölçer seçimi

48 yıldır ölçüm cihazları üretiminde sektörün öncü ismi olan PAKKENS, endüstriyel ihtiyaçlar doğrultusunda çözümler geliştirip, yeni…
PAKKENS, gıda ve sıhhi uygulamalara özel diyafram ayırıcılı sistemlerle fark yaratıyor

PAKKENS, gıda ve sıhhi uygulamalara özel diyafram ayırıcılı sistemlerle fark yaratıyor

47 yıldır ölçüm cihazları üretiminde sektörün öncü ismi olan PAKKENS, gıda endüstrisinin ihtiyaçları doğrultusunda da çözümler…
PAKKENS NTC Sensörler

PAKKENS NTC Sensörler

47 yıldır ölçüm cihazları üretiminde sektörün öncü ismi olan PAKKENS, endüstriyel ihtiyaçlar doğrultusunda çözümler geliştirip, yeni…