• Temmuz 22, 2023

ODE Yalıtım, Gaziantep’te mimarlar ile buluştu

ODE Yalıtım, Gaziantep’te mimarlar ile buluştu

Türkiye’nin yüzde 100 yerli sermayeli en büyük yalıtım şirketi ODE Yalıtım, yalıtım alanındaki gelişmeleri paylaşmak ve su yalıtımı ile binalardaki deprem güvenliği arasındaki ilişkiye dikkat çekmek üzere Gaziantep’te mimarlar ile bir araya geldi. TMMOB Mimarlar Odası Gaziantep Şubesi ev sahipliğinde düzenlenen etkinlikte ayrıca Türkiye’nin yalıtım sektöründeki ilk dijital platformu olan ODE Select’in mimarlara sağladığı çözümler hakkında da bilgi verildi.  

 

Türkiye’de ve ihracat yaptığı 75’in üzerinde ülkede faaliyetlerini sürdüren ODE Yalıtım, sektördeki gelişmeleri, bu alandaki ürün ve hizmetleri anlatıp fikir alışverişinde bulunmak üzere Gaziantep’te mimarlar ile bir araya geldi. TMMOB Mimarlar Odası Gaziantep Şubesi ev sahipliğinde düzenlenen ve açılışını Şube Başkanı Aslı Tezel’in yaptığı etkinliğe 70 mimar katıldı.

 

ODE Yalıtım Yapı Yalıtımı İş Birimi Müdürü Yüksek Mimar Ayşe Miray Şen ve ODE Yalıtım Ürün Yöneticisi İnşaat Mühendisi Timur Ergün’ün birer seminer verdiği etkinlikte, su yalıtımı ile binalardaki deprem güvenliği arasındaki ilişki anlatıldı. Deprem felaketiyle sarsılan Gaziantep’teki mimarlara, su yalıtımının olmadığı veya standartlara uygun yapılmadığı binalarda, demir donatıların korozyon etkisiyle paslanıp 10 yılda taşıma kapasitesinin yüzde 66’sını kaybettiği bilgisi verildi.

 

Epikon temeldeki su kaçaklarının ilerlemesini önlüyor

Etkinlikte ayrıca ODE Yalıtım’ın binaların dayanıklılığını artıran en uygun ve güvenilir su yalıtım malzemesi olan bitümlü membran örtüleri alanında geliştirdiği Epikon serisi de mimarlara tanıtıldı. Eksi 30 derece soğukta bükülme dayanımlarıyla Türkiye’de bir ilk olan ürünler, temel ve perdelerde sonradan olabilecek su kaçaklarının beton yüzeyi boyunca ilerleyip tüm taşıyıcı sistemi sarmasını ve zayıflatmasını engelleyerek, yapının taşıyıcı gücünü koruyor.

 

Evomineral ile hem ısı hem de ses yalıtımı

Gaziantep’teki buluşmada mimarlara, ODE Yalıtım’ın ürettiği ara bölme levhası Evomineral hakkında da bilgi verildi. Hem ısı hem de ses yalıtımı sağlayan Evomineral, çevreden gelen sesleri kullanıldığı ürün tipine göre 45,1 desibele kadar azaltarak, konforlu ve huzurlu yaşam alanları oluşturmayı sağlıyor. Özel bir üretim teknolojisi kullanarak geliştirilen Evomineral, sahip olduğu EUCEB Belgesi (EUCEB-Mineral Yünler İçin Avrupa Sertifikasyon Kurulu) ile insan sağlığına olumsuz etkileri olan kimyasalları içermeyen elyaflardan üretildiğini kanıtlıyor.

 

ODE Select mimarların işleri kolaylaştırıyor

Etkinlikte son olarak ODE Yalıtım’ın paydaşlarına sunduğu yenilikçi hizmetler arasında yer alan ODE Select tanıtıldı. 2020 yılında kurulan ve Türkiye’nin yalıtım sektöründeki ilk dijital platformu olan ODE Select, mimarlar, tasarımcılar, mühendisler, bu alanlarda eğitim gören üniversite öğrencileri başta olmak yalıtıma ilgi duyan herkese inşaat projeleri için en uygun çözümlere ve teknik dokümanlara tamamen ücretsiz bir şekilde erişim sunuyor. Platformun içinde BIM Kütüphanesi, Su Yalıtımı Sistem Seçim Aracı, Teknik Yalıtım Hesaplama Aracı, ODE Proje Hizmetleri ile Ürünler ve Dokümantasyon yer alıyor.

Diğer Haberler

Enerji Verimliliğinin Yolu Isı Yalıtımından Geçiyor

Enerji Verimliliğinin Yolu Isı Yalıtımından Geçiyor

Avrupa Yeşil Mutabakatı ile Türkiye’nin ve dünyanın öncelikli gündem maddelerinden biri haline gelen enerji verimliliği, sürdürülebilirlik…
Epiclub üyeleri gelecek hedeflerini Sırbistan buluşmasında değerlendirdi

Epiclub üyeleri gelecek hedeflerini Sırbistan buluşmasında değerlendirdi

ODE Yalıtım tarafından iyi su yalıtımı uygulamaları konusunda farkındalık yaratıp, nitelikli projelere özel ürün ve hizmet…
Yalıtım sektörünün lideri ODE, 2030 yılını planlamaya odaklandı

Yalıtım sektörünün lideri ODE, 2030 yılını planlamaya odaklandı

Türkiye’nin yüzde 100 yerli sermayeli en büyük yalıtım şirketi ODE Yalıtım, 2023 yılında yurt içinde ve…