• Aralık 29, 2023

Pamukkale Üniversite Hastanesi’nin iklimlendirme tercihi Clivet oldu

Pamukkale Üniversite Hastanesi’nin iklimlendirme tercihi Clivet oldu

Form Endüstri Ürünleri’nin 13 yıldır Türkiye’de temsilciliğini sürdürdüğü Clivet, farklı iklimlendirme ihtiyaçlarına en uygun çözümleri sunarken referanslarına bir yenisini daha ekledi. Pamukkale Üniversitesi’nin iklimlendirme tercihi Clivet oldu.

 

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Yapı İşleri Genel Müdürlüğü, Kamu Binalarında Enerji Verimliliği (KABEV) Projesi kapsamında Denizli’de bulunan 182.773m2 alanda kurulu Pamukkale Üniversitesi LOT-1 ve 39.000m2 alanda kurulu Pamukkale Üniversitesi Eğitim ve Mühendislik Fakültesi LOT-2 binalarının enerji verimliliği projelerinde Clivet’in yüksek verimli ısı pompaları ve soğutma grupları kullanıldı.

400 yataklı hastane, Onkoloji Hastanesi, Tıp Fakültesi, Sağlık Meslek Okulu, Mühendislik Fakültesi, Teknoloji Fakültesi, Müzik ve Sahne Sanatları, Rektörlük Binası ve Yemekhane binalarının tamamında toplam 23.5 MW kapasiteye sahip 24 adet Eurovent sertifikalı Clivet multifonksiyonel ısı pompaları ve yeni nesil R513A gazlı Clivet VFD vidalı soğutma grupları tercih edildi.

Clivet multifonksiyonel (MF) ısı pompası; aynı anda bağımsız olarak soğuk ve sıcak su üretimi sağlarken bu esnada kendi içinde yüzde 100’e kadar ısı geri kazanımı yaparak maliyetsiz ısıtma ve/ veya soğutma sağlıyor. Eş zamanlı kullanımda 7,83 ‘e varan toplam verimlilik değerleri ile ön plana çıkan MF ısı pompaları aynı anda ısıtma ve soğutma ihtiyacı bulunan farklı mahallerin ihtiyacını tek bir ünite ile maksimum verimlikte karşılıyor.

Kompakt tasarım, 7 üniteye kadar kaskat sistem ve modüler bağlantı özellikleriyle ilgi gören Clivet; hava soğutmalı full Inverter vidalı kompresörlü soğutma grupları yüksek sezonsal verimlilik değerlerine sahip olup 5,40 üzerinde verimlilik değerleri sağlıyor. Ayrıca yeni nesil ekolojik soğutucu akışkan R513A kullanımı sayesinde minimum CO2 salınımı yapıyor.

Diğer Haberler

Reges, a Luxury Collection Resort & Spa, Çeşme, ‘yine Form yine CLIVET’ dedi

Reges, a Luxury Collection Resort & Spa, Çeşme, ‘yine Form yine CLIVET’ dedi

Maksimum konfor ve maksimum enerji verimliliğini birleştiren CLIVET Deniz Kaynaklı Sudan Suya ısı pompaları, Çeşme’nin en…
OPS Mall’un havası LENNOX ile değişiyor

OPS Mall’un havası LENNOX ile değişiyor

2019 yılından itibaren Lennox marka paket klimaların lisanslı üretimini yerli olarak gerçekleştiren Form Endüstri Ürünleri firması,…
Form, Clivet Global Satış Toplantısından 2 ödülle döndü

Form, Clivet Global Satış Toplantısından 2 ödülle döndü

Dubai’de gerçekleşen Clivet Satış Toplantısı’nda Form Endüstri Ürünleri gösterdiği başarılarla 2 ödüle birden layık görüldü!  …