• Nisan 9, 2023

Şişecam ‘Solarex İstanbul Fuarı’nda Güneş Enerjisi Camlarını Sergiledi

Şişecam ‘Solarex İstanbul Fuarı’nda  Güneş Enerjisi Camlarını Sergiledi

Camın tüm temel alanlarında faaliyet gösteren tek global oyuncu olan ve düz cam alanında birçok ilke imza atan Şişecam, 6-8 Nisan tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleşen Uluslararası Güneş Enerjisi ve Teknolojileri Fuarı Solarex İstanbul’a katıldı. Fuarda, güneş enerjisi camlarını sergileyen Şişecam, ürünlerle ilgili ziyaretçileri bilgilendirdi.

 

Düz cam faaliyet alanında dünyanın en büyük beş global üreticisi arasında yer alan Şişecam, 6-8 Nisan tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenen Uluslararası Güneş Enerjisi ve Teknolojileri Fuarı Solarex İstanbul’a katıldı. Sektörün önde gelen firmalarının ve temsilcilerinin buluştuğu fuarda Şişecam, ziyaretçilere nitelikli güneş enerjisi camlarıyla ilgili bilgi verdi.

Şişecam,Solarex İstanbul Fuarında güneş enerjisi sektörüne yönelik Sandy ve Prizma desenlerinde ürettiği ve fotovoltaik modüllerde kullanılan güneş enerjisi camlarını sergiledi. Güneş enerjisi camlarının yüzeylerine uygulanan özel Anti-Reflektif kaplama ile ışık yansımaları minimize edilirken geçirgenlik artışı sağlanıyor. Bu sayede güneş panellerinde performans artışı ve yüksek verimlilik elde ediliyor. Bunun yanı sıra güneş paneli camlarının temperlenmesi ile mukavemet artışı sağlanıyor ve güneş panelleri çevre koşullarına karşı korunuyor.

Şişecam’ın yakın zamanda pazara sunduğu Solar Ayna, yüksek güneş enerjisi yansıtıcılığına sahip bir ürün olup ilk defa Solarex İstanbul Fuarı’nda sergilendi.

Diğer Haberler

Şişecam, Eskişehir Fabrikasında da Form’un Sürdürülebilir Çözümlerini Tercih Etti

Şişecam, Eskişehir Fabrikasında da Form’un Sürdürülebilir Çözümlerini Tercih Etti

Şişecam, Eskişehir’de yatırımını gerçekleştirdiği yeni cam ambalaj fırınında Form kalitesine güveniyor. Form Endüstri Tesisleri’nin Türkiye yetkili distribütörü olduğu,…
Isıcam Sistemleri, 49. Yıldönümünde Yetkili Üreticileri ile Bir Araya Geldi

Isıcam Sistemleri, 49. Yıldönümünde Yetkili Üreticileri ile Bir Araya Geldi

Şişecam’ın tüm yaşam alanlarının ihtiyacına yönelik çözüm üreten yalıtım camı markası “Isıcam Sistemleri”, 49’uncu yılında “Birlikte…
Şişecam, Intersolar Europe Fuarı’nda Güneş Enerjisi Camlarını Sergiledi

Şişecam, Intersolar Europe Fuarı’nda Güneş Enerjisi Camlarını Sergiledi

Camın tüm temel alanlarında faaliyet gösteren tek global şirket olan Şişecam, Intersolar Europe 2023 Fuarı’nda ileri…