• Mart 3, 2023

Teknoloji Merkezi Almanya’da İklimlendirmede Taşınabilir Çözüm

Teknoloji Merkezi Almanya’da İklimlendirmede Taşınabilir Çözüm

İMBAT taşınabilir çatı tipi klimalar, iç ve dış ortamlarda kullanılmak üzere ideal iklim koşullarını sağlamak için tasarlanmıştır. Hizmet sektöründe, etkinlikler ve kurumsal organizasyonlarda, mobil olarak belirli süreler için gerekli tüm iklimlendirme ihtiyaçlarına karşılık veren İmbat taşınabilir çatı tipi klima, iklimlendirmede taşınabilir bir çözüm sunmaktadır.

 

Tamamen İmbat tasarımı olan taşınabilir çatı tipi klimalar, köşelerinde darbe koruyucularıyla güçlendirilmiş muhafazaya sahiptir. Bir yerden başka bir yere kolayca taşınabilir nitelikte, ilk çalıştırma ve işletmeye alınması hızlı, servis ve bakımı kolaydır. Titreşime dayanıklı kasa profili, alttan ve üstten taşıma imkanı sağlamaktadır. Böylece defalarca takılıp sökülebilir ve bu özelliği sayesinde Avrupa’da yaygın olan kiralama sektöründe kullanılabilir.

Cihazlar, maksimum enerji tasarrufu ile en verimli soğutma sağlanmak ve düşük C02 emisyonu için ERP-Eco Design kriterlerine uygun olarak imal edilmektedir. Heat-pump ve geniş sıcaklık aralığında  (-10°C ile +45°C) çalışabilme özelliğine sahip olup, soğutucu akışkan olarak ozon tabakasına zarar vermeyen R-410a gazı kullanılmakta, darbe koruyucuları ile güçlendirilmiş titreşime dayanıklı kasası, alttan ve üstten taşıma imkanı ile tak çalıştır olarak kolay priz adaptörüyle sunulmaktadır.

Yüksek verimli G4 filtre ve filtre kirlilik alarmı standart olup isteğe göre F7 ve F9 filtreler eklenerek üç kademeli filtrasyon sağlanabilmektedir. Cihazlar 32 A enerji ile ihtiyaç olan her yerde kullanılabilmekte, kolay priz adaptörü ile tak çalıştır avantajı sağlamaktadır. Cihazlarda sessiz ve yüksek verimli scroll tip kompresörler kullanılmaktadır.

İmbat taşınabilir klimalar, 36 kW soğutma olmak üzere tek kapasite ve iki model olarak üretilmektedir. Dış mekan için, aksiyal kondenser fanlı, iç mekan kullanımı için ise radyal kondenser fanlı olarak tasarlanmıştır.

Taşınabilir çatı tipi klimalar, tam otomatik çalışmasını sağlayan, gelişmiş mikroişlemci tarafından kontrol edilmektedir. Uzaktan kumanda ve kontrol, bina yönetim sistemlerine bağlanabilme özelliğine sahiptir. Uzaktan kumandayla ya da bina yönetim sistemleri ile bağlantı sağlayarak set değerleri izlenebilir veya ayarlanabilir yapıdadır. Enerji kesintisi halinde, yeniden enerji sağladığında cihaz otomatik olarak çalışmaya devam etmektedir. Enerji kesintilerinde mikroişlemcinin programı silinmemektedir.

OPSİYONEL OLARAK

  • PC veya bina otomasyonu ile uzaktan kumanda ve kontrol
  • Bakır boru, eloksallı veya hidrofilli alüminyum kanatlı kondenserler
  • R 32 Soğutucu Akışkan
  • Bakır boru, bakır kanatlı kondenserler
  • Elektrikli ısıtma
  • İnverter kompresör kullanılabilir.

İmbat İklimlendirme, 2004 yılından beri kurumlar destekli Ar-Ge projeler üretiyor ve  dünya pazarları için tek model üretimi yerine farklı pazarların farklı isteklerine esneklikle cevap vermenin  ve daha nitelikli ve spesifik olmanın katma değer yarattığına inanıyor.

32 yıllık birikimini teknolojik gelişmeleri ve hedef aldığı pazarların ihtiyaçları ile harmanlayarak çalışmalarını yapıyor. Ürünlerinin Avrupa standartlarında olması yüksek standartların arandığı tüm pazarlarda bir  avantaj durumunda.

Bu doğrultuda ihracatının büyük kısmını Avrupa pazarına gerçekleştiriyor.  İmbat, Avrupa’ya Türk mühendisliğini tanıtmada  ve Türk malı algısını pozitif yönde değiştirmede de katkısının  büyük olduğunu, Avrupa’ya ihracat yapmak isteyecek daha küçük şirketlere örnek oluşturduğunu düşünüyor.

İmbat’ın bu anlayışla, 2018 yılından beri Avrupa pazarında kullanılan mobil iklimlendirme için dizayn edilen Taşınabilir Çatı Tipi Klimaları kiralayan ve bu hizmeti mükemmel sunan yerel bir Alman partner firması var ve bu firma 70 yıldan fazla süredir mobil ısıtma, iklimlendirme ve güç kaynağı sistemlerinin kiralanmasında güvenilir ve güçlü bir firma olup, Almanya genelinde ve uluslararası alanda faaliyet gösteriyor.

Firma, hava, su, elektrik ve etkinlik lojistiği alanlarında  yılda 365 gün, günde 24 saat inovasyon lideri olarak anılmaktan  gurur duyuyor.

Berlin, Köln, Chemnitz ve Munchen organizasyonları olmak üzere ülkenin dört bir yanından hızlı hizmet verebiliyor.

Yıllardır, İmbat markasıyla cihazları Avrupa ‘nın gösteri alanlarında, sergilerde, sağlık sektöründe özetle geçici faaliyet alanlarında veya acil müdahale mekanlarında başarı ile kullanılıyor. Cihazlar mobil kullanılsa da zaman zaman takıldığı yerden sökülmeyerek fatura ediliyor ve partner firma stoğu azaldıkça toplu sipariş verebiliyor.

İmbat’ın  bir Türk markası olarak önemsediği önemli konulardan biri de, ihracatçı konumunda olduğu Avrupa’da tüm yenilikçi çalışmalarıyla amacı; uzun yıllardır ürettiği nitelikli ürünlerin yanında gelişen ve değişen pazarın dinamiklerine uygun yeni ürünler ile sektörün gündeminde olmayı sürdürmek.

Diğer Haberler

Jade Tekstil, Mısır’ın Kavurucu Sıcaklarına İmbat ile Çözüm Buluyor

Jade Tekstil, Mısır’ın Kavurucu Sıcaklarına İmbat ile Çözüm Buluyor

Dünya’da 50’den fazla ülkede tercih edilerek dünyanın önemli iklimlendirme çözümleri üreticilerinden biri haline gelen İmbat, Yeşim…
İmbat, Gürcistan’ın Tarihi Devlet Tiyatrosu’na Yenilikçi Çözümler Sağlıyor

İmbat, Gürcistan’ın Tarihi Devlet Tiyatrosu’na Yenilikçi Çözümler Sağlıyor

Çoğunluğu Avrupa’ya olmak üzere 50’den fazla ülkeye yaptığı ihracatla Türkiye’nin dünyadaki iklimlendirme temsilcisi İmbat, Gürcistan’ın kültürel…
İstanbul Harbiye Askeri Müzesi, İmbat’ın Hassas İklimlendirme Çözümlerini Tercih Ediyor

İstanbul Harbiye Askeri Müzesi, İmbat’ın Hassas İklimlendirme Çözümlerini Tercih Ediyor

İmbat, Türkiye’nin iklimlendirme sektörü öncü firmalarından biri olarak, güçlü iş birlikleri ve yenilikçi çözümleriyle dikkat çekmeye…