• Ekim 15, 2022

Silvan ve Fatsa’da okullar Termo Teknik EVOMAX 2 ile ısınacak

Silvan ve Fatsa’da okullar Termo Teknik EVOMAX 2 ile ısınacak

Kış aylarının soğuk geçtiği, gece gündüz ısı farkının yüksek olduğu Diyarbakır Silvan’da ve Ordu Fatsa’da okullar, Türkiye’ye Termo Teknik tarafından sunulan, maksimum enerji tasarrufu sağlayan Duvar Tipi Yoğuşmalı Kazan Serisi EVOMAX 2 ile ısınacak.

 İngiltere’de uzun yıllara yayılan  Ar-Ge çalışmaları sonucu üretimine başlanan, Türkiye’nin yanı sıra, Avrupa ve dünyanın farklı ülkelerinde beğenilerek kullanılan EVOMAX 2 kazanlar önümüzdeki kış aylarında  Diyarbakır Silvan Anadolu lisesi, Diyarbakır Bismil Eğitim Şehitleri İlkokulu ve Ordu Fatsa Dumlupınar İlkokulunu da ısıtacak.  Karasal iklimin hakim olduğu Silvan’da kış aylarında sıcaklıklar  Türkiye ortalamasının altında  seyrediyor, gece-gündüz ısı farkları açılıyor. Mevsim geçişlerinde hızlı sıcaklık değişikliklerinin yaşandığı bölgede, ileri teknoloji ile üretilen, geniş modülasyon aralığına sahip Evomax 2, kazan kapasitesinin yüzde 20’sine kadar düşerek, ihtiyacın üzerinde ısınmayı engelliyor,  enerji tasarrufu sağlıyor ve kazan kullanım ömrü uzuyor.

EVOMAX 2 serisinin farklı ısıtma sistemi taleplerine yanıt oluşturan 42, 65, 90, 105, 125 ve 160 kW kapasite değerlerine sahip olan kazanları ise   ihtiyaç fazlası çalışmanın önüne geçiyor. Kaç tane kazana ihtiyaç varsa o sayıda kazan devreye alınıyor. İhtiyaç kadar kapasite sunma, sadece radyatör ve boylerli sistemlerde  ek kontrol paneli olmadan çalışma, güneş enerjisi ile uyumlu çalışma gibi özelliklere sahip olan EVOMAX 2 kazanlar yüzde  97.2’ ye varan mevsimsel verimlilikte çalışabiliyor.  Böylece maksimum enerji tasarrufu ve verimlilik sağlanıyor.

Mükemmel tasarımı ile duvara monte edilebilen, az yer kaplayan şık bir görünüme sahip olan EVOMAX  2 kazanlar dar alanlarda rahatlıkla kullanılıyor.

ÖDÜLLÜ EVOMAX 2

Türkiye’ye Termo Teknik tarafından  sunulan  EVOMAX 2 premix duvar tipi yoğuşmalı kazanlar, montaj ve kullanalım kolaylıkları ve tasarruflu yapıları ile özel veya  kamuya ait büyük projelerde , apartman, toplu konut ve villalarda  beğenilerek kullanılıyor.

EVOMAX 2 serisi Isıtma ve havalandırma endüstrisinde “Yenilik, mükemmellik ve başarıya destek ödülü” olarak verilen İngiltere merkezli “HVR Awards”a,“Ticari-Endüstriyel Isıtma Ürünü” kategorisinde  sahip bulunuyor.

ENERJİ TASARRUFU

EVOMAX 2 duvar tipi yoğuşmalı kazanlar merkezi ısıtma sistemlerinde çok önemli avantajlar sağlıyor. Türkçe kurulum, arızaların kolaylıkla farkedilmesini ve bakımın daha kısa sürede  yapılmasını sağlayan açıklamalı arıza kodları ve uzaktan kontrolü mümkün kılan kontrol paneli ile günümüz teknolojisinin olanakları kullanıcıların hizmetine sunuluyor.

Sadece  kat istasyonu,  radyatör ve  boylerin olduğu sistemlerde ek kontrol paneline ihtiyaç duymadan, master kazan üzerinden 16 adet kazana kadar (Toplam 2560 kW = 2.200.000 kcal/h) kaskad bağlantı sağlayan EVOMAX 2’ ler, kullanıcıları ek kontrol paneli ve panolama maliyetinden kurtarıyor. İhtiyaç halinde  Evomiks karışım vanası kumanda paneli ile de 2 adet karışım vanası kumandası sağlanabiliyor.  Sistemde havuz ısıtması, güneş enerjisi ile uyumlu çalışma,  klima santrali, nem alma santrali, gibi bölümler olduğunda ise bu kez kaskad kontrol paneli (Siemens ) kullanılarak 15 adete kadar kazanın (Toplam 2400 kW = 2.000.000 kcal/h) kontrolü mümkün oluyor.

MAKSİMUM GÜVENLİK

EVOMAX 2’lerde dahili atık gaz geri akım  klapesi  bulunuyor. Yoğuşmalı ısıtma sistemlerinde yanma verimini arttıran ve  atıkgaz sisteminin güvenliğini maksimuma çıkartan bu özellik ile ek bir maliyet oluşturmadan  daha emniyetli kullanım sağlanıyor.

HER YERDEN KONTROL

EVOMAX 2 Premix Duvar Tipi Yoğuşmalı Kazanlar; Türkçe karakterli kullanıcı ara yüzü ve uzaktan erişim (web server) seçenekleriyle maksimum sistem yönetimine olanak veriyor

Türkçe karakterli kullanıcı ara yüzü hem kullanıcı hem servis için kolay, hızlı kurulum ve işletme sağlıyor. Web server ünitesi ile kontrol panelinin birlikte çalıştırılması durumunda dünyanın herhangi bir yerinden kazan dairesine erişim sağlanabiliyor. Kurulum sonunda ek maliyet getirmeyen işletim sistemi, ısıtma sisteminin düzenli kontrollerinin yapılmasını sağlayarak, özellikle mevsim geçişlerinde yüksek tasarruf olanağı sunuyor.

ÇEVRECİ KAZAN

EVOMAX 2 serisinin  en önemli özelliklerinden bir tanesini düşük emisyon  değerleri oluşturuyor. Avrupa Birliği (AB) ülkelerinde aşamalı olarak uygulamaya konulan, Türkiye’de de Nisan 2018’de kabul edilen ErP (Energy Related Products – Enerji İlişkili Ürünler) yönetmeliği, 0 – 70 kW kapasite aralığındaki sıvı ve gaz yakıtlı cihaz ısıtma ürünlerinin NOx emisyonunun 56 mg/kWh’nın altında olmasını zorunlu hale getirdi.

Türkiye’den çok önce ErP yönetmeliğini uygulayan İngiltere’de tasarlanan EVOMAX 2 kazanlar, ErP’nin gerektirdiği özelliklerin üzerinde niteliklere sahip. EVOMAX 2, 40mg/kwh’nın altında NOx emisyon değeri  ile  en düşük emisyon sınıfı olan “Class 6”da  bulunuyor.

3 YIL GARANTİ

EVOMAX 2 kazanlar, sağlamlıklarının güvencesi olarak 3 yıl garanti ile son kullanıcıya sunuluyor. EVOMAX’lara ve diğer Termo Teknik ürünlerine destek,  Termo Teknik’in 7 coğrafi bölgede bulunan 180 yetkili servisi, 200’ün üzerinde bayi ve 500’ün üzerinde satış noktasında gerçekleşiyor.

Diğer Haberler

Termo Teknik, Yatırımları ile Kullanıcılara Yeni ve Zengin Seçenekler Sunuyor

Termo Teknik, Yatırımları ile Kullanıcılara Yeni ve Zengin Seçenekler Sunuyor

Çorlu’da bulunan dünyanın en büyük panel radyatör fabrikasına sürekli yatırım yapan Termo Teknik, 2023 yılında kurumsal…
Termo Teknik, Bayi ve Yetkili Servis Ağını Genişletmeye Devam Ediyor

Termo Teknik, Bayi ve Yetkili Servis Ağını Genişletmeye Devam Ediyor

Termo Teknik, kesintisiz tedarik olanaklarını arttırmak amacıyla Çorlu’da bulunan panel radyatör fabrikasında yatırımlara, son kullanıcı ve…
Termo Teknik’ten Talebe Göre Renkli Panel Radyatör Üretimi

Termo Teknik’ten Talebe Göre Renkli Panel Radyatör Üretimi

Termo Teknik’in Çorlu’da bulunan fabrikasında 2023 yılında devreye alınan yeni toz boya hattı ile kurumsal müşterilerin…