• Nisan 12, 2023

Çukurova Isı’dan “Çatıda Sızıntı Var” Şikâyetini Ortadan Kaldıran Çözüm

Çukurova Isı’dan “Çatıda Sızıntı Var” Şikâyetini Ortadan Kaldıran Çözüm

Çukurova Isı, binaların ve endüstriyel tesislerin çatılarında ki; boru, tel, kablo, profil gibi malzemelerin montajında yüksek sızdırmazlık sağlayanMaster Flash çatı çıkış sızdırmazlık elemanı” ile hem yapıları koruyor hem de yapı içerisinde güvenli yaşam alanları sunuyor.

 

Endüstriyel tesislerde ve konutlarda çatılarda ki; boru, tel, kablo ve profil gibi malzemelerin montajından kaynaklı olarak yaşanan su ve gaz sızıntıları, hayatı kabusa dönüştürebiliyor.

Yaşamı ve bütçeyi olumsuz etkiliyor

Su sızıntısının yaşam alanlarında neden olduğu tahribat, günlerce süren tadilatlar ve yüksek tadilat giderleri, hem konutlarda hem de endüstriyel tesislerde yaşamı ve bütçeyi olumsuz etkiliyor. Çatılardan kaynaklı bir diğer sorun ise gaz sızıntıları oluyor. Üstelik gaz sızıntısı fark edilemediğinde hayatı tehdit ediyor. Ancak çatılarda ki; boru, tel, kablo, profil gibi malzemelerin montajında gerekli önlemler alındığında çatılardan kaynaklı olarak oluşabilecek su ve gaz sızıntılarını önlemek mümkün hale geliyor. Bina çatılarında ki tesisat malzemelerinin montajında kullanılan “çatı sızdırmalık elemanı” ile yüksek sızdırmazlık sağlanabiliyor.

Amerikan “Aztec Washer Company” firmasının Türkiye’deki tek yetkili distribütörü olan Çukurova Isı, “Master Flash çatı çıkış sızdırmazlık elemanı” ile binaların ve endüstriyel tesislerin; ısıtma-soğutma ventleri ve çıkış ekipmanlarının, elektrik kablosu giriş noktalarının, güneş enerjisi kolektörü borularının, TV antenlerinin, kat içinden geçen boruların ve paratoner gibi malzemelerin çatıya montajında yüksek sızdırmazlık sağlıyor. Böylece hem yapıları koruyor hem de yapı içerisinde güvenli yaşam alanları sunuyor.

Sızdırmazlığı garanti ediyor

“Master Flash çatı çıkış sızdırmazlık elemanı” özel dizayn edilmiş körük ve bükülebilir taban yapısı sayesinde her türlü yüzey biçimine ve çatı eğimine kolayca uyum sağlıyor. İçinden 3 mm’lik bir kablo geçecek kadar küçük bir kesitten başlayarak, 7/24 mm’lik bir baca veya boru geçecek keside kadar farklı boyutlarda üretilen Master Flash, silikon veya EPDM malzemesinden imal ediliyor. Bu sayede ozon ve ultraviyole ışınlarından etkilemeden dış ortam şartlarında uzun yıllar kullanım imkânı sunuyor. Tabanı, esnekliği sağlayan ve korozyona karşı koyan uzun ömürlü alüminyum alaşımdan yapılan “Master Flash çatı çıkış sızdırmazlık elemanı” tabanla, uygulama yüzeyi arasına yerleştirilen silikon yardımıyla sızdırmazlığı garanti ediyor.

Standart EPDM malzemeden imal edilen modeller, -55 °C’ den +135°C’ ye kadar, silikondan imal edilen modeller ise -74 °C’ den +260 °’C’ye kadar ekstrem koşullarda kullanılabiliyor.

Diğer Haberler

“Net Sıfır’a ulaşmak için ısıtmadan kaynaklı karbon emisyonları düşürülmeli”

“Net Sıfır’a ulaşmak için ısıtmadan kaynaklı karbon emisyonları düşürülmeli”

Küresel ısınma dünyamızı tehdit etmeye devam ediyor. Fosil yakıtların kullanımı nedeniyle oluşan sera gazı emisyonları, küresel…
Fabrikaların sevkiyat kapıları hem bütçeyi hem de sağlığı tehdit ediyor!

Fabrikaların sevkiyat kapıları hem bütçeyi hem de sağlığı tehdit ediyor!

Endüstriyel tesislerde sık sık açılan veya devamlı olarak açık tutulan sevkiyat kapıları, enerji sarfiyatını artırıyor. Açık…
Kafe ve Restoranların Dış Mekânlarında Sunulan Konfor Önemli Bir Tercih Kriteri

Kafe ve Restoranların Dış Mekânlarında Sunulan Konfor Önemli Bir Tercih Kriteri

Birçok insan açık havada yemek yemeyi keyifli bir deneyim olarak görüyor. Bu nedenle kafe ve restoranların…