• Nisan 27, 2023

Viessmann için Geleceğe Doğru Büyük Bir Adım

Viessmann için Geleceğe Doğru Büyük Bir Adım

Viessmann Grubu en büyük iş alanı olan Climate Solutions departmanını, akıllı iklimlendirme ve enerji çözümleri alanında lider Carrier ile birleştiriyor.

 

Bu adımla Viessmann Climate Solutions ve Carrier, birlikte iklimlendirme ve enerji çözümleri alanında yeni bir küresel şampiyon olma yolunda ilerliyor.

Bu yeni ortaklık küresel iklim değişikliğiyle mücadelede uluslararası işbirliğinin öneminin altını çizerken, her iki şirketin de kendi amaçlarına paralel olarak sürdürülebilir bir enerji dönüşümü için daha fazla sorumluluk almasına olanak sağlayacak.

 

Bu anlaşma ile:

  • Viessmann Grubu, Carrier’ın en büyük hissedarlarından biri oluyor.
  • Viessmann Grup CEO’su Max Viessmann, Carrier Yönetim Kurulu Üyesi oluyor.
  • Viessmann Grubu yeni yapılanma sayesinde gelecek nesiller için yaşam alanları tasarlama hedefini bir üst düzeye çıkarırken, iş modelini geliştirme fırsatı buluyor.
  • Viessmann Grubu, Carrier ile birleşmesi sonucunda elde edilen gelir ile; CO2 emisyonlarının azaltılması, CO2‘in jeolojik depolanması ve karbonsuzlaşma odaklı girişimcilik faaliyetlerini genişletmeye odaklanacak.
  • Viessmann Grubu’nun Climate Solutions iş alanı, Carrier’ın Avrupa’daki büyüme stratejisinin önemli bir parçası olacak.
  • Yeni kıtalararası ortaklık, daha büyük hedefler için temel oluşturuyor ve küresel iklim değişikliğiyle mücadelede işbirliğinin önemini vurguluyor.

Isıtma ve iklimlendirme alanlarının dışındaki iş kollarıyla Viessmann Grubu, Viessmann ailesinin tam mülkiyetine tâbi bağımsız bir aile şirketi olarak kalmaya devam edecek. Grup, gelecek nesiller için birlikte yaşam alanları tasarlama amacına uygun olarak girişimcilik faaliyetlerini sürdürecektir.

 

Viessmann Grup Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Martin Viessmann: “Aile şirketimizin tarihindeki bir sonraki adımı ısıtma çözümlerinin ötesinde, sürdürülebilir enerji çözümlerinden oluşan bir ekosisteme doğru hareket ederek ve gelecek nesiller için sorumluluk alan güçlü ortaklar edinerek atıyoruz. Dünyanın en iyilerini bir araya getirerek amacımızı gerçekleştirmek için en iyi koşulları yaratıyoruz: Yaygın bir faaliyet alanına sahip Viessmann Grubu ve Climate Solutions iş alanı için Carrier ile küresel bir ortaklık.”

 

Viessmann Grup CEO’su Max Viessmann: “Küresel iklim değişikliği hızla ilerliyor ve 1,5 derecelik iklim hedefimiz giderek uzaklaşıyor. Çözüm odaklı bir aile şirketi olarak, iklim değişikliğinin olumsuz gidişatına karşı iklimlendirme sektörünün ötesinde de katkıda bulunma sorumluluğumuz olduğunu düşünüyoruz. Bu nedenle, CO2 emisyonlarının azaltılması, CO2‘in jeolojik depolanması ve karbonsuzlaşmaya hizmet eden tüm yöntem, çözüm ve teknolojileri destekleyeceğiz. Bu süreçte attığımız her adımı, gelecek nesiller için birlikte yaşam alanları tasarlama amacımızla uyumlu hale getireceğiz. Buradan yola çıkarak gelecek nesillere her zamankinden daha güçlü, daha geniş ve daha çeşitli bir aile şirketi devredeceğiz.”

Diğer Haberler

Viessmann’dan Energypool Havuz Isı Pompası ile İklimlendirme ve Yenilenebilir Enerji Çözümlerine Yeni Bir Katkı

Viessmann’dan Energypool Havuz Isı Pompası ile İklimlendirme ve Yenilenebilir Enerji Çözümlerine Yeni Bir Katkı

İklimlendirme ve yenilenebilir enerji sektörünün öncü kuruluşlarından Viessmann, ürün yelpazesini genişletmeye devam ediyor. Piyasadan gelen yoğun…
Carrier İkinci Kez Yılın En İyi İklimlendirme Şirketi Seçildi

Carrier İkinci Kez Yılın En İyi İklimlendirme Şirketi Seçildi

İklimlendirme sektörünün öncülerinden Carrier, Amerika Birleşik Devletleri’nin prestijli yayını U.S. News & World Report tarafından iki…
Viessmann ISH Fuarı’na Yeni Nesil Isı Pompaları ve Invisible Ürünüyle İmza Attı: “A family for positive change”

Viessmann ISH Fuarı’na Yeni Nesil Isı Pompaları ve Invisible Ürünüyle İmza Attı: “A family for positive…

Krize rağmen 2022’de 4 milyar Euro’ya ulaşan cirosu ve çevreci iklimlendirme çözümlerine yaptığı rekor yatırımla ses…